Jump to content
Guest mucizem

Subhanallahil Azim Estağfurullah

Recommended Posts

Guest mucizem
adamın biri resululaha geldi ve dünya benden yüz çevirdi elim çok daraldı diye yoksullugundan şikayet etti

resulu ekrem:meleklerin duası ve insanların tesbihi gibi tesbih etmiyormusun? herkes bu sayede merzuk olur buyurdu

adam o tesbih hangisidir diye sual edince resulullah s.a şöyle buyurdu

her sabah vakti namazdan evvel 100 (yüz) defa "subhanallahi ve bi hamdihi subhanallahil azim " de dünya mütevazi bir şekilde sana teveccüh eder aynı zamanda her kelimesinden allah bir melek taktir eder ve kıyamete kadar senin için tesbih eder buyurmuştur

kaynak: ihyau ulumu-d din

İMAM GAZALİ

allah razı olsun ben bunun türkçesini okuyorum dua aynı

--------------------

evet türkçesini okudum niyetlendim sabah namazından önce 100 kere okudum ve aynı gün muradıma ulaştım,öldü zannettiğim babam 5 saat sonra çıktı geldi zorla deşiyorsunuz insanı ben arkadaşlara yardım olsun diye yazdım.denemekle ne kaybedersiniz

Guest Melinda

sadece 1 günmü okuncak bu dua mucizem?

Guest mucizem

--------------------

sadece 1 günmü okuncak bu dua mucizem?

ihlasla teslimiyetle okursan aynı günde verilir,gerisi senle rabbim arasında

Guest mucizem
1 gün mü okunacak ve hangi gün , paylasim icin tskler ;)

muradın oluncaya kadar oku,günü önemli değil sadece sayısı önemli 100 kere okunacak güneş doğmadan sabah namazından yarım saat önce abdestli oku dilerim senden müjdeli haber alırız

konuyu acan arkadas hay allah senden bin keere razi olsun nasip olursa bende deniycem insallah senin kadar ihlasli yaparimda duam kabul olur

Guest erva19

belki peygamberimiz yemin etmiştir kabul olur diye

dua çok güzel bir duadır.Ama bu yemin kısmını ben ilk defa duydum.belki orda bir hata vardır.

sonuçta temiz kalple dua edin siz hayırlısı olcak şekilde kabul olur.Bu dünyada olmasada öteki tarafta kabul olur.

Guest Melinda

ya yemin ederim dememiştir belki Allah yada Peygamber efendimiz ama hani bu duayla dilek dileyenin duasını kabul ederim dileğini gerçekleştiririm demiştir. güçlü etkileyici bi dua anlamında sözler kullanmıştır belki. olamaz mı?