Jump to content
Guest mucizem

Subhanallahil Azim Estağfurullah

Recommended Posts

sabah ezanı okunmadan yarım saat önce kalkın abdest alın kıbleye karşı 100 defa Azim Olan ALLAH Sübhandır ALLAH'tan Mağfiret Talep Ederim.magfiret mı magrifetmi

adamın biri resululaha geldi ve dünya benden yüz çevirdi elim çok daraldı diye yoksullugundan şikayet etti

resulu ekrem:meleklerin duası ve insanların tesbihi gibi tesbih etmiyormusun? herkes bu sayede merzuk olur buyurdu

adam o tesbih hangisidir diye sual edince resulullah s.a şöyle buyurdu

her sabah vakti namazdan evvel 100 (yüz) defa "subhanallahi ve bi hamdihi subhanallahil azim " de dünya mütevazi bir şekilde sana teveccüh eder aynı zamanda her kelimesinden allah bir melek taktir eder ve kıyamete kadar senin için tesbih eder buyurmuştur

kaynak: ihyau ulumu-d din

İMAM GAZALİ

Bende bu şekilde okuyorum; "subhanallahi ve bi hamdihi subhanallahil azim estağfurullahe ve etübü ileyh"

Guest bayceydek

bende bu sabah ıns okurum paylaşan arkadstan allah razı olsun.bakalım sonuc ne olcak?

Guest mucizem

allah sizdende razı olsun dilerim mutlu sonuç alırsınız

arkadaşlar 16.sayfaya kadar okudum belki soracağım sorunun cevabı vardır diye ama 42.sayfayı gördüğümde omuzlarım çöktü.cevalamışsa özür dilerim bir zahmet tekrar söyleyin.

ben dün ezandan 45 dakika önce başladım okumaya.kendim için ayrı anne babam için kardeşim için diğer kardeşim için .....herkesin niyetine ayrı ayrı çektim çoğunluk sağlık üzerineydi.daha sırada hasta olduklarını bildiğim birçok insan var.kendi dileğimde var.hepsine birden yarım saatte yetişemiyorum.nasıl yapsam?

Guest emiin
arkadaşlar 16.sayfaya kadar okudum belki soracağım sorunun cevabı vardır diye ama 42.sayfayı gördüğümde omuzlarım çöktü.cevalamışsa özür dilerim bir zahmet tekrar söyleyin.

ben dün ezandan 45 dakika önce başladım okumaya.kendim için ayrı anne babam için kardeşim için diğer kardeşim için .....herkesin niyetine ayrı ayrı çektim çoğunluk sağlık üzerineydi.daha sırada hasta olduklarını bildiğim birçok insan var.kendi dileğimde var.hepsine birden yarım saatte yetişemiyorum.nasıl yapsam?

daha erken kalkabilirsin . sonuçda dua ediyoruz farz ibadet olmadığı için kesin kurallara bağlayamayız.

teşekkürler.herkes için ayrı ayrı okursam daha makbul diye düşünüyorum.

Guest ALTINBAŞAK

Sıraya koy, 3 gün birisi için yap, sonraki 3 gün başkası için yap, dönüşümlü olarak birisine yap..Her sabah kalk..

Bir de bazı arkadaşlar sormuş kaç kere yapcaz diye?

İstediğin kadar yap, dileğin olana kadar yap, hatta dileğin olduktan sonra da yap..Sen anlamazsın belki ama başka şeylere de faydası olur..En basitinden günahlarının affolmasına vesile olur.

İçten gelen birşey bu..Kalkabildiğin her sabah yap bir süre..

Bunlar benim fikrim tabii.

Sıraya koy, 3 gün birisi için yap, sonraki 3 gün başkası için yap, dönüşümlü olarak birisine yap..Her sabah kalk..

Bir de bazı arkadaşlar sormuş kaç kere yapcaz diye?

İstediğin kadar yap, dileğin olana kadar yap, hatta dileğin olduktan sonra da yap..Sen anlamazsın belki ama başka şeylere de faydası olur..En basitinden günahlarının affolmasına vesile olur.

İçten gelen birşey bu..Kalkabildiğin her sabah yap bir süre..

Bunlar benim fikrim tabii.

teşekkür ederim.öyle yapayım en iyisi.aklıma her biri geldiğinde şaşırıyorum nasıl yapıcam diye.bir de öncesinde Allahümme ya Kafi okuyorum.çarşamba akşamı okuyun denmiş forumda ama ben her gece birisi için okuyorum.