Jump to content
Guest mucizem

Subhanallahil Azim Estağfurullah

Recommended Posts

yaa arkadaşlar nolur biriniz bana bir yol gösterin çok sevdiğim birinden ayrıldım yaklaşık 2 aydır ayrıyız barışmak için internette buldugum herşeyi denedim.. ama ters tepti şimdi faceden bile engelledi beni.. nasıl dua edeceğimi bilemez durumdayım.. bir yerde 41 yasin var bir yerde besmele şerif bir yer de kenzül arş duası bir yerde en'am duası.. hepsini de yapmak istiyorum.. ama tek birini yapın diyo cogu insan.. ama benim dayanacak gücüm kalmadı.. dualarla kafayı yiyeceğim

SEZENN kardesim, Birinin seni hatirlamasini istiyorsan (özellikle bir erkegin) onu unut. O zaman hatirlaniyorsun. Belki inanmasi güc ama bu bir gercek. Onu öyle bir unut ki o bile, ben böyle cabuk unutabilecek birisimiyim diye sasirsin. Erkeklerin terk etme sebebi: Bu beni unutamaz diye. Kadinlarin terk etme sebebi: Benim gibi seveni bir daha bulamaz diyedir, duydum. Erkeler de unutlur ve her kadindan daha güzeli ve seveni vardir. Cok sevdigin insan seninle barismak istemiyorsa neden israr ediyorsun? O da Allah in bir kulu degilmi, senden bir üstünlügü var mi? Yok tabi ki. Senin tertemiz sevgini görmezlikten gelip elinin tersiyle itiyorsa, seni göremiyecek kadar kör, sesini duyamayacak kadar sagir ise, bir sey yapamazsin. Allah onu öyle kör ve sagir yaratmis!

Dualara gelince, düsünki sen hastasin ve doktor sana bir ilac almani söyledi iyilesmen icin. Sen de biranönce iyilesmek icin bulabildigin her ilaci alip hem iyilesmedigine üzülüyorsun hem de fazla aldiklarinin yan etkisi seni rahatsiz ediyor. Su an canin aciyor ve aciyin dinmesi icin elinden geleni yapmaya calisiyorsun. Dualarini sadece dar zamaninda degil her zamanda dilinden düsürme. Bu aynen bir hastalik gelmeden bünyeni saglamlastirmak gibi bir seydir. Hastalik gelse bile sen kolay atlatirsin. Hangisini yaparsam cabuk barisim diyorsan, bunu ancak Allah bilir. Bazi ilaclarin bazi insanlara cabuk iyi geldigi gibi bazi dualar bazilarinda daha cabuk kabul oluyor. Bu tesbih gercekten cok güzel, kendine aliskanlik yap cok faydasini görecegine inaniyorum. Buna ek olarak 129 kez (fazlasini da yapabilirsin) Ya Latif de ekleyebilirsin. Insanin yüregini genisletiyor sanki. Öyle ki, yüregin bir okyanus seni üzen seyler bir ceviz kabugu gibi kaliyor. Dene göreceksin insallah.

• Like 1

KEKLİK arkadaşım duygularını ne güzel dile getirmissin çok teşekkür ederim latif duasına gelince 16641 defa okudum bir kere aslında 3 hafta okumam lazımdı ama diğer haftalar okuyamadım.. dün gece burda yazılan sübhanallahil azim estagfurullah duasını okudum.. okurken içimi huzur kapladı.. sanırım artık bu duaya devam edicem, ve yanında 06selin arkadaşımın tavsiye ettiği gibi 41 yasin duasını okucam.. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

• Like 1

Guest fatoş35

Allah razı olsun bende bu gece okumaya başlayacağım inş.

arkadaşlar allah hepinisin duasını kabul etsin hayırlısıyla amin:)sezencim canım çok fazla stres yapıyorsun bence biraz rahat olman gerekiyor canım,biliyorum demesi çok kolay:)uygulaması bizlere zor gelior ama sana ben sadece bu olayın için demiorum herzaman herşeyi duanı et ve izle akışına bırak olayları,insan ayrılık yaşadıktan sonra ancak 3 ay sonra kendine gelebiliyor ve sağlıklı düşünmeye başlıyor, senin şuan ki halin normal bu şekil de davranman ama inan ki bana 1 ay sonra daha bi farklı düşünmeye başlıcaksın;)hem bu şekil de dua okunmaz canım tamam için den geldiği gibi oku ama şunu yaptım olmadı bunu yapım onu yarım bırakım olmas,sana ağırlık yapar,ilk baş kendini iyi etmen gerekior,biraz çekim yasası konularına bak,salavatı mecule va onu okuybilirsin,olayların biraz da pozitif taraflarını görmeye bak canım,allah kuluna çekemiceği derdi vermez yaşatmaz:)herşey gönlünce olsun canım:;)

öyle bir yazmışsınız ki içim cız etti..Rabbim size hayrların en büyüğünü versin .inşlh..Öyle bir gülün ki ömürlük olsun Selametle...

• Like 1

Bitti dediğim yerden tekrar başlıyor...Bu bir imtihan biliyorum zaman zaman beni bunalıma sürüklüyor...Ama ALLAH'ıma tutunup yalvarıyorum...Vardır bi hikmeti.. O kadar çok dua ettim ki..Halende ediyorum ALLAH büyük inşallah bende selamete çıkıcam...Gözleri gözlerime değdiğinde kıyametimiz oluyor bir yandan bir yandan herşeye rağmen birbirimizin varlığının tesellisi... RABBİM kimseye yaşatmasın... ALLAH sizlerden razı olsun,dualarınızda bana da yer verirseniz sevinirim...RABBİM hiç birinizi darda koymasın selamete erdirsin...

bişey soracaktım, türkçesiylemi dua edelim yoksa subhanallahil azim estağfurullah mı diyelim. hangisi uygun olur