Jump to content
Guest mucizem

Subhanallahil Azim Estağfurullah

Recommended Posts

bugün duydum ve cok etkılı oldugunu duydum 2 rekat namaz kılıp nıyetınızı edın ardından

bismillahirahmanirahim diyerek fetih suresının sadece, İNAFETAHNA LEKE FETHAM MUBİNA yı 9999 kez çekin dileğiniz hemen olurmuş

Guest jojo

İmam-ı Gazali hazretlerinin İhya’da ve İmam-ı Süyuti hazretlerinin Cami-us-sagîr’de bildirdiği hadis-i şerifte buyuruluyor ki:

(Ahir zamanda değişik inançlar çıkınca, koca karılar gibi inanın.) [Deylemi]

arkadaşlar kelimelere fazla takılıyorsunuz, önemli olan kuvvetli imandır.

lütfen kuvvetle inanan iman eden arkadaşlarımızı rencide etmeyelim.

allahu teala ne kadar güzel kelimelerle ne kadar güzel telaffuzlarla yapılan

dualara değil, inanarak yapılan dualara bakar, hepimiz biliyoruz

Bir bedevi (çölde yaşayan arap) devesi ile beraber çölde yolculuk etmektedir. Suyu, ekmeği herşeyi devesi üzerinde olduğu halde biraz dinlemek maksadı ile bir ağacın gölgesi altına oturur ve oracıkta uyuyakalır.

Bir vakit sonra gözlerini açtığında bakar ki, devesi bağladığı yerde yoktur.

`Eyvah, şimdi mahvoldum, ben bu çölde ekmeksiz, susuz, bineksiz ne yaparım?` diyerek, dövünür ve kaybolan devesini aramaya başlar. Bir o yana bir bu yana saatlerce devesini arar ama nafile. Hayvan kaybolmuştur.

Bunun bir başka izahı ise adamın artık yaşama ümidi kalmamıştır. Zaten deveyi aramaktan yorgun düşen adam, onu bulamamanın verdiği ümitsizlik ile ölümü beklemeye koyulur. Bu sırada bir uyku hali bastırır ve adam olduğu yerde uykuya dalar.

Uykudan, bir müddet sonra uyandığında bir de ne görsün; kaybolan devesi başı ucundadır. Suyu ve ekmeği de üzerinde olduğu halde. Deliler gibi sevinir. Sonra ellerini açarak Allah`a teşekkür babında:

`Ey Allah`ım, sen benim kulumsun, ben de senin Rabbinim.` der.

o yüzden kelimelere takılmayalım derim yani kabuğa bakmayalım, öze bakalım

bir çok dua okuyorum bu gecede buna başlıcam allah insallah dularımı kabul eder.çok caresizim çok acı çekıyrum

Guest jojo
bugün duydum ve cok etkılı oldugunu duydum 2 rekat namaz kılıp nıyetınızı edın ardından

bismillahirahmanirahim diyerek fetih suresının sadece, İNAFETAHNA LEKE FETHAM MUBİNA yı 9999 kez çekin dileğiniz hemen olurmuş

cango arkadaşım bahsettiğin duayı bir başlık altında sunarsan mesela dilek duaları bölümünde bir çok kişi istifade eder inşaallah selametle

Guest kızıl keman

daha sonra edibenurun yazdığı da arapçası mı mucizemin yazdığı duanın

daha sonra edibenurun yazdığı da arapçası mı mucizemin yazdığı duanın

evet benim yazdıgımda aynı duanın arabcası

Guest mucizem

kendine konu aç arkadaşım benim konumda söyleme

--------------------

konu düzenini bozan gereksiz ve tartışma içeren mesajları sildim.

arkadaşımız güzel bir konu paylaşmış,artık bu konudaki mesajlarınıza lütfen tartışmalardan uzak durarak devam edin.

bu genel bir uyarıdır.

hay allah razı olsun çok teşekkür ederim

Guest mrsd

arkadaşlar duayı burda grür görmez sübhanallahi ve bi hamdihi olanını çektim Allah kabul etsin ama şimdi baktım biri yazmışki arapçası farklı bi diğer mevzu da mağrifet mi mağfiret mi tartışması Allah ın aşkına doğrusunu bilen nolur yazsın lütfenn

Guest mucizem
arkadaşlar duayı burda grür görmez sübhanallahi ve bi hamdihi olanını çektim Allah kabul etsin ama şimdi baktım biri yazmışki arapçası farklı bi diğer mevzu da mağrifet mi mağfiret mi tartışması Allah ın aşkına doğrusunu bilen nolur yazsın lütfenn

konuyu açan kim benim,duası kabul olan kim oda benim denemedikçe bilemezsiniz.Madem benim konumu okudunuz yarım saat uykunuzdan feraget edin deneyin ne kaybedersiniz?Şu şunu dedi bu bu bunu dedi kardeşim benim konumda,benim fikrim geçerli aaaa yetti ya valla çıldırttınız beni