Jump to content
toşın

Allahı Zikredelim.(Vazgeçilmezim Dediğiniz Zikirleriniz Dualarınız)

Recommended Posts

Guest Inanc1912

Sevgili Arkadaşlar, Allahı zikretmek demek sayılarca zikirmatikten saatlerce onun isimlerini söylemek değildir. Bunun size hiçbir faydası olmayacaktır. Zaten kıldığımız 5 vakit namazda Allahı zikrediyoruz. Okuduğumuz Kuran da Allahı zikrediyoruz. Her işe başlarken çektiğimiz besmelede Allahı zikrediyoruz. Girilen her sınavda, her işte her durumda Allahı zikrediyoruz. Sana saatlerce otur benim adımı zikret demiyor Rabbin. Sana gönderiği Furkan ile anacaksın. Sıratı müstakim yolunda Kurana sımsıkı sarılacaksın. Şeytanın vesveselerinden korunmak için Kuranı hayatının bir parçası yapacaksın. Her şeyin hayırlısını dileyeceksin. Unutma ki bu dünya bir sınav ve Rabbimiz bizi kimi zaman eşimizle, anamızla, babamızla çoluğumuzla sınayacak, belki servet ile zenginlik ile snıyacak. Bu dünya hepimiz için gelip geçici bir dünya o yüzden sahih ameller yapmaya çalışalım, namazımızı dosdoğru Allaha kılalım ve Kurana sımsıkı sarılalım, peygamberimizin sünnetinden ayrılmayalım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ben yeni yılda günlük zikir çekerek girmek istiyorum.Bu ay

100 estagfurullah

100 ya latif

100 muhsi

100 ya vedud

100 ya fettah

100 la ilahe illallahül melikül hakkul mübin

100 ya aliy

100 azim

100 ya hamid

• Like 1

Veysel Karani zikri çekiyorum. Sabah akşam çektiğim bu zikirle oldukça huzurluyum.

Ey iman edenler, Allah'ı çok zikredin, O'nu sabah ve akşam tesbih edin, yüceltin. (Ahzab 41)

Rabbini de çok zikret ve sabah akşam tesbih et. (Al-i İmran 41)

Sabah akşam Rabbını zikret. Gecenin bir kısmında da O'na secde et. Birde geceleyin uzun bir müddet 0'nu tesbih et. (İnsan 25,26)

Allah'ı çok zikreden erkekler ve kadınlar varya Allah bunlara bir mağfiret ve büyük bir mükafat hazırlamıştır. (Ahzab 35)

Sabah ve akşam içinden yalvararak ve korkarak yüksek olmayan hafif bir sesle Allah'ı zikret. Gafillerden olma. (Araf 205)

Bunlar, Allah'a iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle huzura kavuşanlardır.İyice bilin ki ancak Allah'ı zikretmekle kalpler yatışır ve huzur bulur. (Ra'd 27, 28

Gerçekten Allah'ı, Ahiret gününü arzulayanlar ve Allah'ı çok zikredenler için,size Allah'ın Resulünde(takip edeceğiniz) pek güzel örnek vardır. (Ahzab 21)

Muhakkak ki,Allah'ı zikretmek her şeyden daha büyüktür. (El-Ankebut 45)

Allah'ın zikrini kim umursamazsa, ona bir şeytanı musallat ederiz de, artık o, ondan hiç ayrılmayan bir arkadaş olur.(Zuhruf 36)

Ey iman edenler,sizi ne mallarınız, ne çocuklarınız, Alllah' ı zikretmekten alıkoymasın. Her kim bunu yaparsa işte onlar hüsrana uğrayanlardır.

(Münafıkin 9)

0 halde siz, beni zikredin ki, ben de sizi zikredeyim. Bana şükredin de nankörlük yapmayın. (Bakara 152)

Zikirle ilgili en doğru bilgi Kur'an-ı Kerimdedir.

1euzü besmele

100 Estağfurullah el aziym

En az 132 salavat

11 ihlas 1fatiha (peygamberimize,akrabalarına ve arkadaşlarına ve salih kullarının ruhlarına hediye ettim diye dua edilir)

1 euzü besmele

100 kelimei tevhid okunur..

Günde iki kez sabah aksam okunması daha güzel olur..

Bugüne kadar yaptığım en doğru şeydir Veysel Karani Zikri

Kelime-i Tevhid: Müslüman olan her kimsenin bilmesi ve inanması gereken kelime-i tevhid yani:

"La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah"Anlamı: "Allah'tan başka İlah yoktur. Hz. Muhammed (s.a.v.) Allah'ın Peygamberidir"

Müslümanın her fırsatta söylediği Kelime-i tevhidin faziletleri çoktur."Zikrin (Allah’ı anmanın) en faziletlisi La ilahe illallah demektir." (Nesai)"Benim ve diğer Peygamberlerin dediği en üstün şey, La ilahe illallah sözüdür." (Tirmizi)"İhlâsla Lâ ilâhe illallah diyeni Allah ateşe haram kılmıştır." (Buhari, Müslim)"La ilahe illallah diyene, işlediği günahlardan dolayı kafir demeyiniz! Buna kâfir diyenin kendisi kâfir olur." (Buhari)"

Günde yüz defa La ilahe illallah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar." (Taberani)

‘Lâ ilâhe illallah demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın. ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’‘ diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur.

♥ ‘Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak – içinden gelerek ) Lâ ilâhe ilallah diyen kimsedir.

♥ ‘Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime, ‘Lâ ilâhe illallah’ sözüdür.

♥ La ilahe illallah’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

♥ " Cenabý-ý Hak (C.C.) şöyle buyuruyor: Ýzzetim, Celalim ve Rahmetim hakký için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateþe koymayacaðým."

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır.’

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesi cennetin anahtarıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir.

♥ Ölüm halindeki kimseye ‘Lâ ilâhe illallah’ söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz. Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır.

Edited by plasebo