Jump to content
toşın

Allahı Zikredelim.(Vazgeçilmezim Dediğiniz Zikirleriniz Dualarınız)

Recommended Posts

süpersiniz estanbul ailesini ve zikirleri seviyorum . Ben günlük oplarak not tutuyorum. Yoksa arada unuttuklarım oluyor. Bazen de bir iki günde bir başka eklediklerim de oluyor. 100 hasbünallashü ve nimel vekil. sonuncuda da nimel Mevla venimen nasır diyorum.

bak bende eklemeyi unutmuşum Hasbunallah ve ni'mel vekil bende okurum ama son kısmına bi türlü dilim dönmedi... bundandır ki salaten tüncinayıda ezberleyemedim henüz...

her gun 5 sayfa Kurani Kerim, 21 Fatiha, 21 Ayetel Kursi, 100 Subhanallahi ve Bihamdihi, 100 Istigfar, 100 Selavat, 100 La Havle vela Kuvvete Illa Billahil Aliyyil Aziym, 134 Ya Samed, 20 Ya Vedud, 14 Ya Vehhab, 33 Yunus Duasi, 11 Ihlas (olmuslere), 7 Rabbena Atina, 66 Ya Veli Ya Vekil, 1 Vakia Suresi ( Aksam Namazi Sonrasi) , 7 Hasbunallahi ve Nimel Vekil, Nimel Mevla ve Nimen Nasiyr

Sabah uyanınca hemen 51 adet salavatı mecule okurum..ardından 100 defa estagrullah

100 subhanallahi ve bihamdihi

100 la havle ve la kuvvete illa billa aliyyil azim

100 tevhid

aksam ezanından sonra da her gece mutlaka 1 defa yasin süresi ve 1 defa da vakıa süresi ardından 1 yada 2 sayfa cevsen okurum..

gece uyumadan oncede 100 est

3 ihlas 1 fatiha nas felak ayetel kürsi okur oyle uykuya dalarım..

her hafta degısık dua uygulamalarım var..bu hafta 10 bın adet tevhıd adadım onu okudum,degıstırerek uyguladıgım dualarım oluyor..haftaya ne okuyacagım bakalım kısmet..benım de okumalarım bundan ıbaret:)

• Like 1

kıskandım hepinizi hem de çoook

sen de okuyabilirsin..Bunu duzene sokmak kolay bir iş değil,bir takım olayları yasadıktan sonra artık dualar zikirler hayatının merkezi oluyor..O dualar,zikirler yemek yemek,su içmek gibi geliyor insana..Ve eminim ki belli asamalardan sonra herkes bu düzeni oturtmuştur..Dua etmek ha deyince olan bişey değil..Süreç ve sabır gerek bunun için..

• Like 1

2010 dan beri üyeyim bu zamandan itibaren başladım yavaş yavaş öğrenip okumaya... Tabiki öncesinde dualarım vardı ama esma-ül hüsna ile herhangi okuma yapmazdım... insan dertlenince dua ile tanışıyor ne yazık ki ... ben en zor zamanlarımı dualarım sayesinde sabırla neşe ile atlattım ;)

2010 dan beri üyeyim bu zamandan itibaren başladım yavaş yavaş öğrenip okumaya... Tabiki öncesinde dualarım vardı ama esma-ül hüsna ile herhangi okuma yapmazdım... insan dertlenince dua ile tanışıyor ne yazık ki ... ben en zor zamanlarımı dualarım sayesinde sabırla neşe ile atlattım ;)

aynen öyle..mutlaka bişeyler vesile oluyor.:)

Ben de 2009 da çok sıkılmıştım bir dua arıyordum burayı buldum. Zikirlerle tanışmam da o zamanlara rastlar. Biz alıştık ya bizler herkes böyle yapıyor saNIYORUZ. Bazı insanlar mesela bizim iş yerinde çoüğunun günlük yaşamında böyle bir dua zikir yok.

çok güzel bir konu olmuş... her gün 41 ayetel kürsi okumaya çalışıyorum, kelimei tevhid, 489 ya fettah, 308 ya rezzag.. sayısız estağfirullah ve salavat