Jump to content
toşın

Allahı Zikredelim.(Vazgeçilmezim Dediğiniz Zikirleriniz Dualarınız)

Recommended Posts

Rabbim hepinizin zikrlerini kabul etsin. ne diyeyim bende deyisik zikirler yapiyorum ekmek su gibi hergün istetiyor.2004 yilindan beri okuyorum asahi yukari sizinkinlerin aynisi diye bilirim.rabbim hepinizin yardimcisi olsun.

• Like 2

benimde günlük okuduğum 41 ayetel kürsi, 94 kez ya aziz,110 ya aliyyi, 68 ya muhyi, 214 ya bari,180 ya semi, 21 ya vedud,111 kez araf süresi 89.ayeti., 'ya hannane entellezi vesiat külli şeyin rahmeten ve ilmen' sayısız okuyorum.

'Allahü rabbi la şerikelleh 3-5-7 kez

rabbi yessir velatuassır rabbi temmim bil hayr. sayısız

yalnız bişey soracağım şimdi özel durumum var yinede bunları okumaya devam edebilirmiyim..

sayısız zikirlerim vardır... dilimden düşürmem Ya ALLAH zikrini esnerken yürürken dolmuşa binerken uyurken sofraya otururken hapşrduğumda her daimm Ya ALLAH...

Uyurken bütün dualarımı edip her gece kendime bi zikir belirler zikrede zikrede uykuya dalarım...

Ya LATİF sıkıntılı olduğumda bir işte tereddüt ettiğimde Ya LATİF okurum sayısız

bir yerim ağrıdığında Ya ŞAFİ zikrederek ovarım ağrıyan yanımı...

Ya FETTAH okurum hayırlı kapılar açması için RABBİM'in..

Ya SETTAR okurum bilerek bilmeyerek işlediğim günahlarımı örtmesi beni doğruyoldan ayırmaması için RABBİM'in...

Ya REZZAK okurum hayırlı helal yoldan rızkımızı kazanmak için....

La havle vela... okurum iç sıkıntımın geçmesi için...

Ya MANİ okurum birinin kötülük yapmasından endişe duyduğumda ,yada günah olduğunu düşündüğüm bir yere gitmem gerektiğinde kötülüklere mani olması için RABBİM'in....

Es ŞEKUR okurum verdiği yaşattığı herşeye bütün nimetlere olumlu olumsuz yaşadığım her ana şükretmek için...

Ya VEDUD derim RABBİM başta senin rızan sevgin sonra etrafımdaki insanların insanların sevgisini kazanıp güzel geçinmek için....

Es SEBUR derim sabır dilerim RABBİM'den katlanmak için yalan dünyanın oyunlarına...

Kelime -i tevhid okurr Lâ ilahe illallahh derim dilim döndüğünce şahit olurum büyüklüğüne RABBİM'in ve Efendimiz(s.a.v) O(c.c)'nun elçisi ve peygamberi olduğuna küçük yüreğimle...

Şehadet getiririmm her duamın başında ve sonunda uyurken ve uyanırken...

“Ya Rab, lekel hamdu kemâ yenbağî li celâli vechike ve li azîmi sultânike”

'Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin hâkimiyetinin azametine layık şekilde sana hamd olsun' derimmm dilim öndüğünce...

Salavat getiririm Efendimiz (sav) ruhunaa....O'nun hürmetine isterim RABBİM'den selametimi....

ALLAH dilimizi zikirden ayırmasın arkadaşlar güzel konu olmuş...

ne güzel yazmışsın hayran kaldım

bende okuyodum sürekli şu aralar çok sıkılıyor içim esmalardan hangilerini okuyım tavsiyeniz olursa sevinirim

Nillsu Ya Basit esmasini oku anlam ve tecellilerini dusunerek; anlami; acan genisleten demek , bir kac tecelli ornegi; Hz Musa ya denizden yollar acilmasi, kul caresizkn birden cozum yollari cikmasi hatta halk Hizir yetisti der ama yetisen Cenabi Hak tir, gibi

• Like 1

çok teşekkürler birde ya vedud ya beduh ya latif ya cemil ya celil ya allah esmasını duydum sevdiğim kişiyi unutmak istiyorum birbirimizi çok yıprattık bu esma eğer hayırlıysa dönermiş değilse de beni soğuturmuş inşallah unuturum yoksa çok üzülüyorum

İsmi Azam,Salavatı Mechule,Ya Latif,Ya Rahman ,Ya Rahim,Ya Hu,Zülfad lil Azim bunları muhakkak okurum..Zikirmatiğim sürekli yanımdadır...

• Like 1

Çok güzel konu,hergün 1000 istiğfar ve 1000 Salavat öneriyorum bende ve tabi Ya Latif..