Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Ruh Çağırma Nedir?Nasıl Yapılır?

Recommended Posts

olu.jpg

 

Ruh Çağırmaya; "Ölü Falı" , "Fincan Falı" , "Nekromansi" de denir.

 

 

Antik Çağlardan beri ölülerin ruhlarını çağırıp, onlar aracılığıyla geleceği öğrenmeye çalışmak oldukça yoğun bir yöntemdir. Heredot'un da sözünü ettiği bu yöntem, XV. yüzyılda İspanya'nın bazı kentleri (Sevilya, Toledo, Salamanke) dışındaki mağaralarda öğretilmiştir!..

 

 

Bu iş için önce, boyutları eşit 29 tane kağıt kesilir. Her birine Alfabe'deki harflerin biri yazılır sonra bu kağıtlar üzerinde yeşil örtü olan mesela daire şeklinde yerleştirilir. Tam orta da normal boyutlarda bir fincan yüzüstü konur.

 

 

Soru sormak isteyenler masanın çevresindeki sandalyelere otururlar. Sağ ellerinin işaret parmaklarını fincanın üstüne bastırmak şartıyla koyarlar. Ancak, solak olanların sol el işaret parmaklarını koymaları gerekir.

 

 

Bu işlemler yapılacağı sırada tam bir sessizlik olmalı, sigara ve benzerleri içilmemelidir, hatta ışıklarda mümkün olduğu kadar az olmalıdır. Masada bulunanlardan sadece birinin tek bir soru sorma hakkı vardır. Soruyu soracak olan isterse bunu diğerlerine açıklamaz. Herkes fincanın üzerine doğru düşüncelerini yoğunlaştırır. Bir süre sonra fincan harflere doğru gider. Gittiği her harf yazılır. Sonuçta bir kelime veya cümle meydana gelir.

 

 

Arzu edilirse harfler yazılmaz, sadece fincanın bir tarafına "Evet" , diğer tarafına "Hayır" yazılır soru ona göre sorulur cevabı alınır. Fincanın hareketi masanın etrafında oturanların inancına ve ve sezme güçlerine bağlıdır. Bunun için fincan falı bazen gerçekleşmeyebilir, ama sabırla devam edilirse bir gün mutlaka sonuç alınır.

 

 

Fincanla ruh çağırıldığı zaman cinler gelir, ölüler değil!

 

 

Gelen cinler ya yalan söyleyerek orada bulunanlarla alay ederler, ya da kendi istediklerini söylerler. Çünkü cinlerden kafir olanlar, ellerine geçirdikleri bu fırsatı kaçırmak istemezler!

 

alıntıdır

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest GreenSerpent

Yanınızda usta birileri olmadığı sürece yapılması kesinlikle tehlikelidir...Çağrılacak varlığın iyi yada kötü olması bence bir fark yaratmaz.Ancak senin düşüncene göre dost olmasını istiyorsan iyi dost olur...Kötüyse zaten ayvayı yedin kafayı yiyene kadar bırakmaz peşini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruh çağırma diye bir şey yoktur arkadaşlar. gelenler başka şeylerdir. ruhlarla sadece ilim irfan sahibi insanlar görüşebilir (bence)

Share this post


Link to post
Share on other sites

benim arkadaşım lisedeyken çağırdıklarını söylüyor arkadaşlarıyla duasını ancak gerçekten çağıracak kişiye veririm diyor gerçektende gelmiiş o günden sonra senelerdir musallatlıdır kendisi sürekli rahatsız ediliyor bence hiçkimse denememeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bizde arkadaşlarla lisedeyken kibritle kiki diye birini çağırırdık :) Şimdi o aklıma geldi. Yıllar geçti aradan, bir duası vardı ama duayı kaybettim. Sanki ciddi ciddi kibrit hareket ederdi :ohmy: Şimdiki aklım olsa yapmam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

biz üniversitedeyken çağırmıştık ondan sonra her gece rüyalarımda ayrı ayrı birbirinden yakışıklı erkekler görüyordum tam öpüşecekken uyanıyordum:Duyumayı iple çekerdim bakalım bu sefer hangi yakışıklıyı görcem diye

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...