Jump to content
Guest seyfili

Uzerlik Otu Epifiz Bezi ve Varliklar

Recommended Posts

Dün aksam üzerlik cayi hazirladim altin sarisi olustu ölcüsünü galiba fazla kacirdim yarim tatli kasigi kullandim ilidiktan sonra hicbir tatlandirici ilave etmeden büyük bardaktan ictim gercekten aci tadi vardi sabaha kadar dilimde aciyi hissettim ama hosuma da gitti asil siz birde pelin otunu deneyin bakayim o tam acilarin acisi icen daha icemiyor diye kaynakta yaziyordu.. yanliz  ölcü olarak bicak ucu olacak ! Pelin otunun bircok faydasini okumustum ve depresyon ilaclari bu ottan yapildigini okudum almanca eski kaynakta . 

Cangirl75, 20.02.2020 - 15:21 yazdı:

Dün aksam üzerlik cayi hazirladim altin sarisi olustu ölcüsünü galiba fazla kacirdim yarim tatli kasigi kullandim ilidiktan sonra hicbir tatlandirici ilave etmeden büyük bardaktan ictim gercekten aci tadi vardi sabaha kadar dilimde aciyi hissettim ama hosuma da gitti asil siz birde pelin otunu deneyin bakayim o tam acilarin acisi icen daha icemiyor diye kaynakta yaziyordu.. yanliz  ölcü olarak bicak ucu olacak ! Pelin otunun bircok faydasini okumustum ve depresyon ilaclari bu ottan yapildigini okudum almanca eski kaynakta . 

Evet sarı bir rengi var. Direk çayı içiliyor mu bilmiyorum. Yanı tuz ve limon olmadan dokunmasın sonra. Kür ya sonuçta. Araştırdınız mı sade çayı içilir mı diye? Zararlı değil-dir bence. Aktara sormak gerek. 

zebercet, 19.02.2020 - 14:09 yazdı:

ya önceki sayfada bi arkadaş zehirlidir kullanmayın demiş ama yine de temkinli olmak lazım bence hele de  sürekli içilen bi ilaç varsa iyice dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum  çünkü otlar vs ilaçlarla etkileşime geçebilir ve sonuçları vahim olabilir.

Kuzum alerjin varsa dene ve içme ayrıca ben de üst solunum yolları için her aksam bir kaşık demleyip iciorum.Epifiz bezine gelince bu karışıma 2 tane daha ot karıştırıp içiyorlarmiş. Yoksa rahatlıkla içilebilir.