Jump to content
Sign in to follow this  
bebe

Laptopum Çok Yavas Ne Yapabilirim?

Recommended Posts

eger bilgisayar cift cekirdek arti 2 go ram uzeri ise win xp bunlari idare etmesini pek beceremiyor....64bits versyonu disinda...win7 familliale prenium vista dan daha hizli calistirri bilgisayari..

bir şeyi açıp bakmam 30 dakkayı buluyor diyor :D

o süre zarfında ben 2 çeşit yemek hazırlar sonra çay demler içerim az bi uyuklama bile olabilir yani :D

Ben de bilgisayarı pis kullanırım, w7 ye geçmeden hemen önce xp varken, amd 3000 işlemci, 4gb ram 1 gb ekran kartını ben o hale getirmiştim bi keresinde :D

fatal,

win xp 32 bits max 3 go ram idare eder ( aslinda 2go rahat 3go biraz bocalar)...

eger bilgisyaarin 4 go arti ekran kartinin ramini da tam perfomans kulanilmasini istiyorsan bir win xp 64 bits koyman gerek....

bu win 7 icin de gecerli , yani 32bits versyonu 3 go rama kadar, 64bits versyonu 3 go ram dan fazla olan bilgisayarlar icin ...

zaten 64 bit kullanıyorum :) ama şunu farkettirmeye çalışıyorum : kullanıma da bağlı

temiz kullanımla düşük sistem de iş görebilir, ama benim gibi pis kullanıyosa çok zorluyosa yüksek sistem de iş görmeyebilir.

internette dolaşıp worde yazı kopyalayan birisi neden yeni pc alsın ki windows 98li iyi çalışan bi pc bile işini görür...

haklisin, her sey kulanima ve ihtiyaca bagli ...benim 8 yilik bilgisayarlarim da hala is gorur HD video disinda :D

Guest

aynen dediğiniz gibi amaca bağlı :) ben oyun için almıştım eskisi benimde laptoptu sürekli hata ekran kartı kablosu falan yandı sürekli bozuluyordu attık çöpe aldım bir sağlam pc şimdide doğru dürüst oyun oynadığım yok arada bir pes 13 o kadar :)

ben sahsen leptoplardan kaciyorum..hardisk veya ram disinda en ufak arizasi yeni leptop maliyetini buluyor..:D