Jump to content
Sign in to follow this  
bebe

Laptopum Çok Yavas Ne Yapabilirim?

Recommended Posts

bende bu ve butur gibi programlar tam temizlik yapmazlar....bilmem bilgisayarin ask arama motoru gibi seyler bulastimi..bu tur promgralar "programfiles" + regedit girislerini temizler ama sytem32 ve regediteki sofware aktifleme anahtarlara dokunmazlar...yani sonunda temizledigini saniyorsun ama sanki hali altina itmis gibi oluyor...bi ara yine ortaya cikar...:D

bu proğramlar system32 e zaten dokunamaz caner sistem çöker....bu proğramlar bu işten tam anlamayan pc kullanıcıları için sonucta ben acronis ya da kaspersky rescue kullanıyorum açılışta boot ediyorum direk sisteme girip sorunu hallediyorum ;)

benim fan danda düdük gibi ses geliyo ..bide şarkı açınca bi süre sonra bilgisayar donuyo ses robota dönüşüp yeniden başlatmak zorunda kalıyorum

basincli hava puskurtucu ile temizliyebirsin bilgisayarin hava deliklerine yonlendirerek (ozel elektronik aletler icin satiliyor) maliyeti 10 tl gecmemesi gerk ...tek alman gereken onleme heme baterya hem prizden cekip puskurtutkten sonra 15 dakika beklemek sonra kulanabilirsin...

güncellemelerin mantığı bu değil ...öyle olsaydı yüzbinlercesi birden her Allahın günü çıkmazdı ..

o bahsettiğin bir iki tane oda ilk kullanım aşamasında oluyor birde yükseltmede ortaya çıkıyor ...

adamlar yemiyor içmiyor habire güncelleme icat ediyor :)

İşin tuhaf yanı ben servisle konuştum ..bilgisayarın donanımı için gerekli olan güncellemeler markanın orjinal sitesinde yok !

örneğin realtek ..bu bile microsoft 'un güncellemerinde arada geliyor ..

amaç bilgisayarı gömçürmek ve bunun için microsoftla beraber çalışıyor herifler ..

düşünsene bir bilgisayarı 5 yıl kullandığını adamlar iflas eder :)

evet asla güncellemeleri açmayın ..

size hiçbir yararı olmaz olmadığı gibi götürür ..

özellikle laptopları ..aldığınız günkü gibi olsun ..

driverlerınız tam ise öyle kullanmaya devam edin ve elinizden geldiğince laptoplarda orjinal sürümü kullanın ..

namık farklı güncellemelerden bahsediyoruz sanırım sen sürücü güncellemelerini söylüyosun ben işletim sistemini :D

murathan , tamen haklisn en iyisi acronis veya win7 nin yedekleme sistemi ile yedegi tekrar kurmak ( bu is icin bir yigin program var) ghost falan filan...

ama benim ccleaner veya buna benze programlar daki sorun system 32 de psilikler acilma kodlari bulasiyor...temizlesen bile bu tarz programlarla bilgisayr yinede system32 temiz olmadigindan onlari arayip acmaya calisiyor...ve kasma meydanba gelir...

​öbür bölümün nesi var ? :)

obur taraf ile sorunum yok ama genelde update sacmaligindan bahseden olmadigi icin on plana cikmasi icin yazdim :D

namık farklı güncellemelerden bahsediyoruz sanırım sen sürücü güncellemelerini söylüyosun ben işletim sistemini :D
artık hepsi bir arada geliyormuş .. maalesef ..bende baktım hakikaten öyle. win 7 de

murathan , tamen haklisn en iyisi acronis veya win7 nin yedekleme sistemi ile yedegi tekrar kurmak ( bu is icin bir yigin program var) ghost falan filan...

ama benim ccleaner veya buna benze programlar daki sorun system 32 de psilikler acilma kodlari bulasiyor...temizlesen bile bu tarz programlarla bilgisayr yinede system32 temiz olmadigindan onlari arayip acmaya calisiyor...ve kasma meydanba gelir...

avg pc tune up var peter gutman yöntemiyle silip temizliyor onu dene bir kerede :) ek silmede yapıyor ek temizlikte .fakat 7 geçişli silme yaparsan makinanın kafasını biraz bozuyor

yok usta ben akilandim artik bilisayara bi kere format atiyorum ayarlarini yapip olmazsa olmaz dedigim programlari kurup yedekliyrum sonra sorun ciksa bile 15 dakikada duzeliyor...musterilerimede bunu yapiyorum yilardir...artik garantili bilgisayarlari bana getirmelerine birle gerek kalmiyor ya kendileri yedegi yukluyor yada teamwiever ile ben baglanip yukluyorum nerden bakarsan vakit tasarufundan kar yapiyorum...:D...

soyle de bir sey soyleyim sattigim marka hangisi olursa olsun il geldiginde format attiyorum cunku her sirket kendine ayit reklamlarini veya dandik programlarini katiyor...