Jump to content
Sign in to follow this  
bebe

Laptopum Çok Yavas Ne Yapabilirim?

Recommended Posts

bu site de mazemeler test edilip ( cesitli programlarla 3d, bastirilma, video...) sonuclar oyle yayinlaniyor yani kagit ustunde perfomans degil...haklisin bu islerde para olur...:D ama ne kadar verileri yanilatabilirsin sonucta bir yerden acik cikar ve yuzune patlar itabrin kalmaz..bu site genelde uzmanlar girer sonunclari yayinlar...

bir leptop i5 ( 2 gercek cekirdek ve 2 sanal cekirdek) ve bir masaustu i5 ( 4 gercek cekirdek ve 4 sanal cekirdek) ayni degildir bu yuzden masaustu bilgisayar ve leptoplari karsilastirmak munkun degil...birde amd 3200 yanilmiyorsam 6 yasi gecmis bir cekirdek ...bir i5 ile kiyaslamak icin video veya oyunda farki gorurusun...

tabi windows temizmi onada bir bakmak gerek..

ve ispanak namik yazdigi gibi uyum cok onemli bir murat 121e ferrari motoru takabilirsin ama yine de asil bir ferari perfomansi yakalayamazsin

Ben bu tarz testlerin yeterince adil yapıldığını düşünmüyorum. Yani böyle testlerin çok hassas şartlarda yapılması gerek. Örneğin yeni çıkan bir araba modelini öyle bir ortamda test ederler ki; normal yolda senin o test verilerini yakalaman imkansızdır. Rüzgar direncini kırmak için yan aynaları kapatırlar; dümdüz yolda yapılır, en ufak bir eğim olmaz; lastikler yola göre özel olarak seçilir; hava şartları ona göre ayarlanır vs. Bu işlemci testi nasıl bir ortamda yapıldı acaba ? i7 işlemcinin altına fön makinasını tutalım, sonra kendinden daha düşük bir işlemci ile test edelim bakalım hangisi daha iyi sonuç alacak :) Dediğin gibi AMD 3200 çok eski bir işlemci. Video ve oyun performansı mutlaka yeni nesil işlemciler gibi olamaz. Fakat internet performansı ve açılış süresi hala çok iyi. Murat 121 diye model yok, 124 var :) Ferrari performansı yakalamak mümkün olabilir fakat o 124 124'lükten çıkar :)

ben vurmuyorum elime yazik :D

murathan : bu islem 15 dakikayi geciyormu ? bu programi gordum ama hic kulanmadim

vurmak 1saniye program 15 dak... :) 

sunrise : 1 saniye vurursun ama 15 dakika acisini cekersin...en iyisin 15 dakikayi programi kurmakla harcamak...

Ryu : haklisin ama testin ana sayfasina bakinca butun islemciler bir kac testen gecti

2 - 3D Studio Max 2010

3 - Cinema 4D R11

4 - MinGW / GCC

5 - WinRAR 3.9

6 - Avidemux + x264

7 - MainConcept + H.264/AVC Pro

8 - After Effects CS4

9 - Nuendo 4.3

10 - Crysis

11 - Arma 2

12 - Grand Theft Auto IV

13 - Anno 1404

yani pek hafifden yapilmis bir sey degil...testin tumunu burdan bakabilirsin ..

Comparatif g

en sonunda isini gordukten sonra ha bundan ha ondan almissin fark etmez... :D

murat 124 mu :wallbash:hmmm bak ben de TR den aklimda kalan ender seylerden biri buydu o da yalnismis :D....

i

bir şeyi açıp bakmam 30 dakkayı buluyor diyor :D

o süre zarfında ben 2 çeşit yemek hazırlar sonra çay demler içerim az bi uyuklama bile olabilir yani :D

ya evet, siteye giriyorum mesajlara bakıcam

aç açabilirsen, donuyor beyazlasıyor bazen acıldıgı halde okuyamadıgım mesajlar oluyor sonra unutup siliyorum

veya tıkladıgım konuları bulamıyorum cunku bataryayı acmazsam pc kapanmıyor

donuyor hep

şu an param yok

belki bana okuma grubu açarız yeni pc almam için

başlığa yazanlar da sure okur he?? :rofl:

çünkü benim her işim ancak dua ile oluyor ,başka türlü ortada hiçbişey yok

format atmicaksan cd lernen yapilac basit bir islem var...

a- tabi gereksiz programlari bilsagisayrdan kaldirmak

b-

- baslat dugmesine bas

- arama bolumune msconfig yaz

- karsina cikan kutu da baslatma bolumune gir

- orada bildigin programlarin onundeki isareti kaldir (antivirus disinda)

ornek : nero, office, messenger , google, acrobat

- sonra uygulaya tikla, ve tamam dugmesine

- bilgisayari yeniden baslat

baslatma menusundeki listede emin olmadiklarini buraya yaz...hangisin onunde isareti birak veya kaldir diye soyleyebiliriz..

ben mesela antivirus kulanmadigim icin nerdeyse hepsini kaldirdim, amma google unutmusum onu da kaldirim..

bu islem programlari silmez , bilgisayar ile baslamasini engeller, ve ram yuku hafifler..bilgisayar daha hizli acilir

Sans titre-1.jpg

caner cok sagol

surelerimi okuyim bakıcam şu an kafamı kaşıcak vaktim yok