Jump to content
Sign in to follow this  
ReYHaN

PC ime Trojan Girdi Diyor Yardim Edebilirmisiniz?

Recommended Posts

PC Defender Plus'i satin almami soyleyen bir yazi devamli cikiyor.. Control Panel'den Security'e veya Add and Remove Programlara ulasamiyorum..

Systemi Restore edip 1-2 hafta gerisine almaya calistim. Onada izin vermiyor bu yazi.. Illaki satin alicam..

f8 yolu ile bir sey yapiyordum ama hatirlamiyorum.. Yani tarihleri degistiriyordum..

Eskiye gidiyordum..

O zaman sorunu cozerdi cogunlukla..

XP bu kullandigim..

Yardimci olurmusunuz.. Tesekkur ederim..

• Like 1

microsoft security essentials yükle microsoftun kendi sitesinden ve güncellemelerini sürekli güncel tut...

sonra tam sistem taraması yaptır bir çok trojanı bulup temizliyecektir.

sistem geri yükleme ile o trojanı sisteminden atamazsın..

denetim masasına girip oradan program ekle kaldır seçeneği ile sisteminde kurulu programlara bakabilir ve onların içinde PC Defender Plus diye bir program var mı onu bulup kaldır seçeneği ile kaldırırsan o sayede bu iletiyi görmezsin...

Ezelin dedkleirni uyguladiktan sonra....Program ekle kaldirda mevcut ise oradan kaldirdiginda temizlenecek...Temzlenmez ise

1 - Combofix ( google dan arat indir ve tarat ) direk oalrak silicektir.

2- Combofixi caliştirmana izin vermez ise ;

Baslar ---> Çaliştir ----> Msconfig yazıp Entırla.

Karsına bir pencere cikacak Başlangıç sekmesine git orada bilgisayar acilirken start eden programciklar vardir.

Oradan isimsiz veya bahsettign virus programi il ilişkin ismin yanindaki kutucugu kaldir ....uygula ve restrat et

combofix ağır bir programdır ama..

eğer bilinçli bir kullanıcı değilsen tüm sistemine veda edebilirsin...zaten çoğunlukla hata verip iyi bir performnas göstermiyor combofix...

hatalı bir seçim yaparsan da ne varsa silip süpürüyor..

EZEL, yaraliasik ikinizede cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin.

EZEL, control panel den add&remove a gitmeme izin vermiyor..

Dedigini yapacagim simdi..

EZEL, yaraliasik ikinizede cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin.

EZEL, control panel den add&remove a gitmeme izin vermiyor..

Dedigini yapacagim simdi..

istersen öncelikle microsoftun sitesinden online virüs taraması yaptır sonra işlemlere başla..

şu verdiğim linkten en üstte olan download kısmından indir ve başla..

http://www.microsoft.com/security/scanner/tr-tr/default.aspx

Combofix hicbir hata verdirmez Ancak sql servislerin varsa database tutuosan yada mysql kullanio isen yani server bazli serviserin var is onlari siler durdurur...Onun dişinda combofix butun gereksiz ne avrsa temizler asla sorun ciakrtmaz.Ben butun networkumde kulandım...Yani kisacasi 350 pc de kullandm.Sql olanlar dişinda hicbir sorun cikartmadi.Hata da vermiyor temizliyor geciyor...

rundll.32.exe ne demek? infected diyorda.. birde adobe infected..

ben laptopumdan yaziyorum. korkudan baska sayfa acamadim. yani sadece microsoft icin bir sayfa actim..

lahutiye virus kapan pc imden gireyimmi? bir sey olmazmi? hani baska virusler falan daha gelmesin simdilik..

Reyhan o program kendisni sana zorla sattirmak icin sana bilgisayarinda virus varmiş gibi uyari veriyor spyware bir program yani o programin söyledigi seyleri kaile alma..

Mse yi indirip kur izin vermezse Combofixi kur onada izin vermez ise msconfig den girip kaldir sonrada av. lerden bir tanesi ni kur.

essential i yukledim ama acilmasina izin vermedi yine. o da infected grubuna girdi.. ve o ikaz hala orda..