Jump to content
Sign in to follow this  
Murathan

Moshe Koruyucu 1.0

Recommended Posts

Eskiden çocuklarımızı öğlenleri sokağı çıkarırdık çocuklarda istedikleri gibi eğlenirlerdi.Bizde onları korumak için yanlarında dururduk.Artık teknoloji ilerledi ve herkes zamanının çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyor.İnternet artık her evde var.Genelde çocuklar bilgisayar başına geçtiğinde onları sürekli takip edemiyoruz,bilgisayar başında acaba ne yapıyorlar.Gerçekten araştırma mı yoksa sosyal paylaşım sitelerinde kötü içerikleri mi görüyorlar?

 

anaekran.png

Daha çok değil 2 hafta evvel bütün herkes tavşanı öldüren kızı izlemiştir. Peki daha taptaze beyinleri olan bu çocuklarımızı nasıl kontrol edeceğiz. Kötü sitelerei engelleyebiliriz. Sosyal sitelerden uzak tutacağız. Ama nereye kadar koruyabiliriz. Gerekli bilgiyi de çocuklarımıza aşılatacağız. Şimdi facebook'ta yeni bir oyun akımı başladı. Gençler yüzü koyun tren gelirken tren raylarına yatıp resim çektiriyorlar. Bu kötü bir içerik değil ama dedim ya nereye kadar takip edebiliriz.

 

Eğer girdiği yerleri görürsek uyarabiliriz. İşte bu noktada size yardımcı olması açısından bu programı Öneri ediyoruz. Ücretsiz 1 ay kullanın

Çocuklarımıza güven duymalıyız ki güven duygusunu kavrayabilsinler. Peki güven duyacağız ama bu onları takip etmeyeceğiz anlamına gelmez. O internetteyken siz işinizi yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde de ister telefonunuzdan maillerinize bakarak ister bilgisayarınızdan isterse ftp depolama araçlarından da takip edebilirsiniz. Bu kayıt edilen bilgiler tamamen şifreli bir şekilde bilgisayarınızda kayıtlıdır.

 

Programın Teknik Özellikleri

1. Klavyeden girilen harf sayısını belirleyebilirsiniz. Bu klavyede basılan her tuş adedini belirler. Ortalama 500 standart bir değerdir.

2. Eğer bilgisayarınızda 2 kullanıcı varsa mesela Aile ve Misafir adında iki kullanıcı varsa ve amacınız bu misafir kullanıcısını takip etmek ise ayarlardan sadece bu kullanıcı diyerek sadece misafir kullanıcısını takip edebilirsiniz veya her iki kullanıcıyıda takip edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken konu ise eğer iki hesabı da kontrol etmek istiyorsak Yönetici yetkisi hangi kullanıcı ise o kullanıcı da program ayarlarını yapılandırmamız gerekir. Ve ayarlardan da bilgisayardaki bütün kullanıcıları seçmeniz gerekmektedir.

3. Ayarlar çalıştığında ekranda göster seçeneğini kapattığınızda bir daha ayarlar ekranı açılmamaktadır. Bu seçeneğinin amacı biz ayarları yapılandırdıktan sonra bir daha kimsenin bu ayarlar penceresini bir daha açmaması için tasarlanmıştır. Bu güvenlik seçeneği ile tamamen ayarlar menüsü gizlenmektedir. Ayarlara giriş için şifre seçeneği vardır. Ama şifrenin tahmin edilme olasılığını da devre dışı bırakabilirsiniz. Bu seçeneği yanlışlıkla işaretlediğinizde [email protected] mail atmanız yeterlidir.

4. Saatin yanında programımızın gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu o bilgisayarın gözlendiğini belirterek bilgisayarı kullananı bu sayede uyarabilirsiniz. Ya da bu seçeneği kapatıp gizlice takip edebilirsiniz.

5. Bilgisayar her açılışında çalışsın seçeneğini de istediğiniz zaman programı durdurabilir istediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz.

6. Çok dilli seçeneği ile istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

7. Ekran görüntüsünü her 30 - 360 sn arasında ekran görüntüsünü tam ekran veya o açık olan pencerenin görüntüsünü almasını sağlayabilirsiniz.

8. Güvenlik penceresinde programın giriş kısmına şifre koyulmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenek muhakkak işaretli olmalı ve bir şifre belirlemelisiniz. Yine güvenlik penceresinde bulunan saatin yanında gizlediğiniz programı tekrar açmak istediğinizde kullanmanız gereken tuş kombinasyonlarını belirleyebilirsiniz.

9. Gönderim Yöntemi ile Mail+FTP+bilgisayarda belirttiğiniz bir klasör verileri alınmasını sağlayabilirsiniz. Mail sunucunuz yok ise çok düşük fiyata mail sunucu alabilirsiniz.

www.superonline.com

 

Pro versiyonunda çocuklarınız evde yanlız mı? Laptop kamerasını kullanarak o anki görüntüleri de görmeyi sağlayabilirsiniz.

 

Raporlama

Bilgisayarda yapılan kayıtları ayarlardan "Kayıtları Göster" butonuna tıklayarak erişebilirsiniz. Veya takip programına sağ tıklayarak da "Raporları Göster" seçip açabilirsiniz. Raporlama modülünü diğer açma yöntemi içinse mailinize lisans ile ilgili mailden bakabilirsiniz. Kayıt edilen resim ve yazılar şifrelidir.

 

Raporlamaya eğer saatin yanında gizli değilse saatin yanındaki iki insan simgesine tıklayarakta erişebilirsiniz.

 

Kapladığı Alan : 3.18 Megabayt

 

Kullanım Hakkı : Zaman/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

 

Kısıtlama : 30 gün

 

Lisan : Türkçe

 

İşletim Platformu : Windows 2000/2003/XP/Vista/7

 

Üretici Şirket : Çağ Bilişim

 

Moshe Koruyucu 1.0

 

 

www.natro.com gibi bir çok mail sunucu hizmeti veren firmalardan faydalanabilirsiniz. Çok düşük ücretli olan bu mail sunucularda yaşadığınız sorunlarda bir muhattap bulabiirsiniz. Veya ücretsiz bu desteği veren

<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...