Jump to content
Sign in to follow this  
Murathan

Dracula Virüs Temizleyici 3.3

Recommended Posts

Son zamanlarda, özellikle flash diskler ile yapılan dosya taşımalarında, PATRON adlı sürücüleri paylaşıma açan ve bilgisayarı kilitleyen bir virüs varyasyonunun kullanıcıları oldukça rahatsız ettiğini görüyoruz. Bu virüsü temizlemek için Türk bir programcı tarafından yapılan Dracula Virüs Temizleyicisi programını beğeneceğinizi umuyoruz.

 

Üreticinin açıklaması :

 

DRACULA Virüs Temizleyici İşlevleri Nelerdir?

 

 

1 - Bilgisayarımızda gereksiz depolanan Temp ve Prefect vb. dizinlerindeki gereksiz dosyaları temizler.

2 - Activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım durumunu önceki haline getirir.

3 - Programı kapatmadan simge durumuna küçültürseniz program görev çubuğuna yerleşir ve taşınabilir disk takıldığında activexdebugger32.exe virüsünü otomatik olarak tanıyabilir ve silebilir.

 

PROGRAMI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN

TAŞINABİLİR DİSKLERİNİZİ(Flash disk vb.) MUTLAKA TAKIN!!!!

 

Eğer bilgisayarınız masaüstü görününce takılıyor ve açılmıyorsa;

 

1- ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.

2- Dosya->Yeni Görev(Çalıştır) tıklayın.

3- Gözat butonuyla DRACULA Virüs Temizleyici programımızı bulunduğu yeri gösterterek seçin ve Open dedikten sonra tekrar Aç İptal Gözat butonlarının bulunduğu yere gelirsiniz zaten ve aç derseniz program çalışır.

 

Eğer masaüstü kilitleniyor ve yukarıdaki işlemleri yapmamıza rağmen program çalışmıyorsa;

.NET Framework 2.0 kurulum dosyasını inDirip kurun; yüklemeyi yaptıktan sonra yukarıdaki 3 adımı tekrar yaparsınız program çalışacaktır.

 

programdown.com Notu : Eğer program ile PATRON virüsünü (sabit sürücülerinizde aynı adla paylaşım klasörü oluşturur ve bilgisayarınızı, hatta masaüstünüzü kilitler) temizlemekte başarılı olamıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyip bu virüsten elle kurtulmaya çalışabilirsiniz. İşlemlerden sonra Dracula programını çalıştırıp bilgisayarınızı başlatmanızı öneririz.

 

DİKKAT!!! ALTTAKİ ADIMLAR DENEYİMLİ KULLANICILARIN KULLANIMI İÇİN YAZILMIŞTIR, HERHANGİ BİR ADIMI HATALI YAPARSANIZ BİLGİSAYARINIZA ZARAR VEREBİLİRSİNİZ!!!

 

Masaüstünüz açılmazsa, CTRL + ALT + DEL tuşlarına basıp görev yöneticinizi çalıştırın ve Çalıştır tuşuna basarak explorer.exe uygulamasını onaylayın.

Aynı yerden activexdebugger32.exe adlı virüs dosyasının çalışmasını durdurun ve bu dosyayı C:/ ya da C:/Windows/System32 klasörlerinden elle silin.

Başlat Menüsü --> Çalıştır komutunu verin ve bu alana regedit.exe yazarak Windows kayıt defterini açın. activexdebugger32.exe kelimesini aratın ve bulduğunuz bütün kayıtları silin (sadece bir kayıt anahtarında explorer.exe activexdebugger32 şeklinde bir girdi olacak, o anahtarın tamamını silmek yerine sadece activexdebugger32 kısmını silin.

Yine c:/Windows/System32 veya c:/Windows/System klasöründen acd.cmd ve acd2.cmd dosyalarını silin.

Varsa aynı klasörlerdeki veya TEMP dizininizdeki ljl11.dll, kmon.ocx, ktkbdhk3.dll, mswinsck.ocx, pac.exe dosyalarını silin.

Başlat Menüsü --> Çalıştır kısmına cmd.exe yazıp MS-DOS kutusunu açın ve net share PATRON1 /delete ile net share PATRON2 / delete komutlarını yazıp uygulayın.

Dracula programını tekrar çalıştırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 

Versiyon : 3.3

 

Kapladığı Alan : 280 Kilobayt

 

Kullanım Hakkı : Ücretsiz (Freeware Bedava)

 

Lisan : Türkçe

 

İşletim Platformu : Windows (bütünü)

 

Üretici Şirket : Mevlüt AKSU

 

40675pk2.png

 

 

Dracula Virüs Temizleyici 3.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Başlat Menüsü --> Çalıştır kısmına cmd.exe yazıp MS-DOS kutusunu açın ve net share PATRON1 /delete ile net share PATRON2 / delete komutlarını yazıp uygulayın.

 

 

 

sanirim Başlat Menüsü --> Çalıştır kısmına cmd yazıp, karsiniza cikan cmd.exe yazisi uzerinde sag tiklayin ve "yontetici olarak calistir" tiklayin ....MS-DOS kutusunu açın ve net share PATRON1 /delete ile net share PATRON2 / delete komutlarını yazıp uygulayın.

 

bu dosyalar chmod 644 modunda oldugundan ms dos kutusun yonetici olarak acmakta fayda var tabi eger win 7 veya vista kulaniyorsaniz, yoksa yazdilarim xp icin gereksiz ....denemekte fayda var

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...