Jump to content
Melâl

Daha Hızlı, Daha Güvenlikli Chrome 23 Yayınlandı!

Önerilen İletiler

Google, Web tarayıcısı Chrome’ un son sürümü olan Chrome 23’ ü resmen yayınladı. Yeni sürüm bir çok yeni özelliği ile karşımıza çıkıyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde “beni izleme” işlevi yüzünden Microsoft ve Yahoo’ nun karşı karşıya geldiğinden bahsetmiştik. Devleri karşı karşıya getiren bu işlev bu kez de Google tarafından tarayıcısına entegre edilmiş. İlerleyen zamanlarda bu işlevden şikayetçi olan reklam şirketler Google’ ın kapısını çalacaktır.

 

 

Chrome 23 ayrıca önemli performans geliştirmelerine de sahip bulunuyor. Google’ ın yaptığı açıklama ise şöyle "Testlerimizde GPU hızlandırmalı video çözme etkinken pilin yüzde 25 daha çok dayandığına şahit olduk. Windows'daki Chrome kullanıcıları örneğin YouTube'da video sevdiği videoyu tekrar tekrar izlerken daha fazla pil ömrüne sahip olacaklar."

Bu değişikliklerden hariç 14 adet güvenlik açığı da Chorme’ dan kaldırıldı. Bu açıklardan 6 tanesinin ‘yüksek’ riske sahip olduğu bildirildi.

 

 

Son bir değişiklik ile yeni Chrome farklı web sitelerine ait izinleri Ayarlar'a gitmeden, sitenin simgesine/kilit simgesine tıklayarak değiştirmenize izin veriyor. Böylece konum paylaşma, çerez depolama, mikrofon-kamera erişimi ve JavaScript kodu çalıştırma gibi ayarları direkt olarak adres çubuğundan değiştirebiliyorsunuz.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×