Jump to content
zemberek

Evden Eşya, Para Şeylerin Kaybolması..

Recommended Posts

Posted (edited)

Bu konuyuda şimdi gördüm yazayım dedim, 

Dolaptan zeytinyağ şişesi yok kayıp ara tara yok. Benim hiç birşeyden haberim yok, namaz kılıyorum. Eşim zeytinyağı şişesini niye attın dedi ben dokunmadım dedim ee nerde yok, bende başladım aramaya şişede yağ bitse eşim şişeyi dolduruyor atmaz, bende atmam neyse iki kişi bir şişeyi zapedemedik. Ya diyorum biz bir şişeyi zap edemedik bu evden neler kayboluyor neler söylenip duruyoruz hasbiyallahü ve nimel vekil, takıntı yaptık nerde  yok, 

Ben başladım şeytan aldı götürdü satamadan getirdi bütün dolap kapaklarını açıp kapıyorum o da ne tencerelerin yanına gezmeye gitmiş. 

Eşim demezmi ben dolapları karıştırdım galiba, kendimiz bir yere koyuyoruz sonrada bulamıyoruz. 

Kayıp çalıntı eşyalara birşey diyemeyeceğim oda insanların sütüne kalmış. Haram haram yani, vs.... 

Birde bizim için önemli bir şeyi elimizin altında olsun diye bir yere koyarız özen gösteririz o şey hayatta bulunmaz nereye koyduk unutuyoruz :) kendimiz bulamıyoruz... 

Edited by hacersş
  • Like 1
  • Haha 1

Posted (edited)
hacersş, Bir saat önce yazdı:

Bu konuyuda şimdi gördüm yazayım dedim, 

Dolaptan zeytinyağ şişesi yok kayıp ara tara yok. Benim hiç birşeyden haberim yok, namaz kılıyorum. Eşim zeytinyağı şişesini niye attın dedi ben dokunmadım dedim ee nerde yok, bende başladım aramaya şişede yağ bitse eşim şişeyi dolduruyor atmaz, bende atmam neyse iki kişi bir şişeyi zapedemedik. Ya diyorum biz bir şişeyi zap edemedik bu evden neler kayboluyor neler söylenip duruyoruz hasbiyallahü ve nimel vekil, takıntı yaptık nerde  yok, 

Ben başladım şeytan aldı götürdü satamadan getirdi bütün dolap kapaklarını açıp kapıyorum o da ne tencerelerin yanına gezmeye gitmiş. 

Eşim demezmi ben dolapları karıştırdım galiba, kendimiz bir yere koyuyoruz sonrada bulamıyoruz. 

Kayıp çalıntı eşyalara birşey diyemeyeceğim oda insanların sütüne kalmış. Haram haram yani, vs.... 

Birde bizim için önemli bir şeyi elimizin altında olsun diye bir yere koyarız özen gösteririz o şey hayatta bulunmaz nereye koyduk unutuyoruz :) kendimiz bulamıyoruz... 

Bu tür olayı kendimde çok yaşıyorum örneğin elime makası alıyorum kolaylık olsun diye sözde çabuk elime geçecek ya başka yere yerleştiriyorm bu sefer birdahakisinde aradığımda sadece ya geçende kolaylık olsun diye biryere koymuştum nereye koyduğum cümleyi gayet iyi hatırlarım ancak devamı yok bulamam Allah tan işimde herşey tertipli düzeniyim iş arkadaşlarım beni disiplinli ve düzenli sanıyorlar oysa ama işimde daha dikkatli çalışmam gerek yaptığım iş hata kabul etmiyor

Edited by Cangirl75
  • Like 2

Posted (edited)

Benim öyle degil biraktihim yerde yok gelen arkadastan süpeleniyorum..

Cünkü sordu bana dedim kalsin  sonra yok oldu iyilik yaptik kötülük bulduk sonra  insan icindekileri bosaltir bari.

Edited by Neri41
  • Thanks 1

Bugünkü kayıp eşyam namazligim.  Sabahtan beri bulamıyorum herzamanki yerinde yok evin hicbiryerinde yok. Küçük de değil bayağı büyük ara ara başım döndü.