Jump to content
İη¢ιѕєℓ

'Türkler'i Çarşaflı Sanıyordum'

Recommended Posts

Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Felipe Melo, Brezilya basınına ilginç açıklamalar yaptı

Galatasaray’a gelirken Taffarel ve Elano ile konuştuğunu belirten Sambacı, “Türkiye’yi aşırı dindar, herkesin çarşafla gezdiği bir Asya ülkesi zannediyordum. Buraya geldiğimde ise Rio’daki insanlarla aynı özellikleri taşıdıklarını gördüm. Yardımsever, güleryüzlü insanları, tutkulu taraftarları ve köklü kulüpleri olan bir yer” dedi. Melo ayrıca kendisine yabancı gelen geleneklerle ilgili olarak, “Her adım attığınızda farklı bir cami karşınıza çıkıyor ve mikrofonları var, bir süre dinliyorsunuz” ifadesini kullandı.

'Türkler'i çarşaflı sanıyordum' - Posta

Kurtuluş savaşındada Türkler insan eti yiyor demişlerdi :D E normal tabi gelip görmedikçe Türkiyeyi anlamazlar, anlatmazlar :)

• Like 1

, “Türkiye’yi aşırı dindar, herkesin çarşafla gezdiği bir Asya ülkesi zannediyordum. Buraya geldiğimde ise Rio’daki insanlarla aynı özellikleri taşıdıklarını gördüm.

güzel tespit:)

demekki neymiş insanlar bizi hala müslüman bir ülke zannediyor...ama gördüklerinde kendilerinden hiç bir farkımız olmadığını görüyorlar...

hadiste de dendiği üzere : " ya göründüğün gibi ol...ya da olduğun gibi görün"

kimliklerde müslüman yazmakla müslüman olunmadığının kanıtıdır bu futbolcunun söyledikleri:confused:

• Like 1

"Aşırı dindar" diye bir tanım yoktur.Aşırılaşmak azmak demektir.Yani sapıtmak.Özellikle söz konusu din ise bu kitleleri etikiliyor.Yardım sever ve güler yüzlü olmak için önce insan olmak gerekiyor.Ahlâki kavramlar içten çöktüğü zaman din insanları yola getiremez.

Bizi sözde İslâm'ın yaşandığı geri kalmış bir ülke gibi göstermeye çalışanlar çok var.Buna hem kendi içimizde hem de dışarıdan gelen etmenler sebep oluyor.2012 yılında İstanbul'da çekilen bir filmde fes satan bir tezgah varsa,bunda verilmek istenen mesaj nedir ?

• Like 2

sorun birazda bizde ..mesela fransada koyden nasil ciktilarsa oyle kalip yasayanlardan cok var...

hala salvar ile dolasan amcalar var...carsaflisindan bahsetmiyorum bile :D...

bu yuzden Tr burdan boyle gorunuyor...sanki 60-70 yillarda kalmisiz..

ama sonucta gidip goren dondugunde tavir degistiriyor cunku gordukleri manzara baya sasirtiyor...

hic unutmam benim bi komsum (fransiz) vardi 10 yil boyunce ne selam verdi ne....1 hafata Tr ye gitti dondugunde..kanka gibi olduk ....:D

en cok sasirdigi sey giyim kusam...cunku fr den bir farki yoktu..:)

ve sac (sarisinlar gormus) ve yuz renkleri (ak tenli insalar) ..9_9

.ve biyik az oldugunu ...9_9

Ay buraya gelmeden önce ben sizleri çarşaflı, dindar zannediyordum. Ay siz bizden de açıkmışsınız aaa:ohmy: ay siz ne kadar özentisiniz :D