Jump to content
Sign in to follow this  
saliha9

Zam İstedim İşsiz Kaldım

Recommended Posts

hayret ediyorum insanlara. emeğimin karşılığı bu değil dedim, zam istedim piyasa böyle dedi sevgili işverenlerim. piyasa sömürüyor dediğimde bu yıl sekretere 50 lira zam yaptığını övünerek anlattı. kendisi de biliyor az para aldığımı, piyasa böyleymiş. avukatım ben dedim, lise mezunu benden çok alıyor. o daha çok işe yarıyormuş. içimden neler geçti neler!!! duruşmalarına da o girsin o zaman, dilekçelerini de o yazsın diyemedim ya la! beni de ofiste oturtursanız, günde 5 adliye dolaşıp 5 duruşmaya girip, 100 dosyadan karar alıp ardından bir de hacze çıkmazsam ben de işe yarardım ofiste. bu yaptıklarım iş değil çünkü.

bir de sen istanbul'da tutunamazsın memleketine git dedi, iyice moralimi bozdu. siz nasıl tutunduysanız ben de öyle tutunurum dedim. başka iş bulayım dedim, tamam dedi. çıkmadan önce haber ver. tamam dedim, herhalde yani. anında haber salmış 4 bir yana. hem de benimle konuşurken.sözde meslektaşız! çok kızdım çok kızdım.

Asıl kan emicilerin gitmesi lazım neresi olursa olsun.

Allah yardımcın olsun. İnşallah daha hayırlı bir kapı açar Rabbim.

aslında adamın söylediği de doğru. sektör böyle. rezalet. ama ona da söyledim; ben piyasa gerçeğiyle değil kendi gerçeğimle ilgileniyorum. çok çalışıyorum. herkesten çok. amele gibi. bu kadar çalışmaya benim kapıma icra geliyorsa bu rezalettir. yarın bir gün hakkımda aciz vesikası alınırsa mesleğimden olurum. ben bununla ilgileniyorum.

biz de böyle zamanlar atlattık dedi. bize de az para verdiler. hayret bişey. benim zihniyetim her zaman ben çektim başkası çekmesin oluyor. bunlarda ben çektim herkes çeksin. inanamıyorum.

ama adam bana zamanında demişti; maneviyattan uzaklaştıkça maddenin kölesi oldum. gözüm doymuyor. o zaman anlamalıydım.

hiç üzülme sen nasıl başkalarının haklarını mahkemede savunuyorsan Allahta senin hakkını savunur başkasına bırakmaz

Bu da sana bir fırsat.. Maneviyatını güçlendirirsin :) Ben de en son benzer konulardan ayrıldım işimden... Böyle de güzel :) sıkma canını.. İş her vakit bulunur, maneviyat her vakit bulunmuyor. Üstelik vasıflı bir kişisin.. Siteyi de takip et. İş için güzel dualar , ayetler , süreler var. En son Yusuf Süresi ayetleri aklıma yatmıştı. bir arama yap istersen..

çocuklarına özel ders verdiğim bi ailede 4000 tl param kaldı,bugün yarın derken resmen üzerine yattılar o dönemler Ankaradaydım,İzmire dönünce fazla arayıp peşine düşemedim kaldı..sonrasında kendi işimin patronu da oldum ve sürekli hak yememe hassasiyeti üzerine kurdum ilişkilerimi.insanlar maalesef çok hak yiyorlar bu nedenle iş ilişklerini mutlaka resmileştirmeliyiz,bizim alamadığımız haklarımızı avukatlar söke söke alıyor o zaman..

fettah esmasını tavsiye ederim arkadaşım..(hemen hemen tüm sevdiklerime tavsiye ediyorum :) yüksek adetlerde-2000-3000 arası-çekildiğinde ve hergün devam edildiğinde tüm tıkanıklar-maddi ve manevi- açılıyor ardı sıra..Hz.Mevlana'nın bir sözünü hatırımda tutmaya çalışırım hep;MÜSTERİH OLUN..! DERT İNSANA YOL GÖSTERİR..!

meslektaş olarak sonuna kadar hak veriyorum. her zaman piyasa fiyatı var oldu bu meslekte. işin garip yanı yeni avukat ile 10 yıllık avukat arasında da çok bir fark olmaması. ben şuna inanıyorum ki, eğer kendi ofisini açmazsan, hep kendi meslektaşlarını zengin edeceksin. onlar oturacak sen cefa çekeceksin. Bu yüzden ben kendi ofisimi açtım inşallah Allah size de nasip eder. Dualarım sizinle..

Çarpı çarpı verecen ağzının ortasına ortasına ama avukat işte :)