Jump to content
menekse1

Cok Zor Durumlarda Edilecek Kurtulus Duasi

Recommended Posts

PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN (SAV) MAĞARADA İKEN OKUMUŞ OLDUĞU DUA:

Ey yalnızlık vadilerinin vahşetinden elem çekenlere enis olan..ümitsizlik uçurumlarının kenarlarında dolaşanlara kol-kanat geren...sermayesi tükenen müflislere zenginlik,zayıf düşen biçarelere güç-kuvvet kaynağı olan...hazinesi fakirlerin,dergahı gariplerin müracaat mahalli,celal ve azametiyle bir tek,fazl u keremi bol,cömertlikle maruf Rabbim! Dara düştüğü şu zamanda ne olur inayet elini şu aciz kuluna da uzat. Amin

Hazreti Aişe (radiyallahü anhâ)’nın rivayet ettiğine göre Hazreti Âdem (aleyhisselam)( ilk kez bu duayi okumus) bu duayla Rabbine yalvarınca, Cenab-ı Hak ona şöyle vahyetmiştir: “Kulum, Ben seni affettim. Zürriyyetinden bu dua ile kapımı gelenleri de affederim ve gamını, kederini izale ederim. Onu fakirlik zilletine maruz bırakmam. Ticaretini kârlı yaparım. O dünyayı istemese bile, Ben onu dünya nimetlerinden faydalandırırım.”

• Like 2

umarim dertlerimize derman olur..bugun cok bunaldim..derdim issizlik...kitapevine gittim...okudugum ve aldigim kitaplardan...sizlerinde dertlerine derman olsun diye paylasayim dedim. Duadan baska kapimiz yokki basvuracak

Cenabı hak imdadına yetişsin kardeşim benim dua edecem inşaallah size
cok sagol ..cok mutlu oldum

canım bunun arapcasının latince okunusu yok mu?
malesef yok..bu sekilde de edebilirsin..ben anlamiyla edince daha icten oldugumu dusunuyorum