Jump to content
mevsimsiz

7 Kere Okuyanın Hacetinin Görüleceği , Düğümlerinin Çözüleceği Salavat

Recommended Posts

7 kere okuyanın hacetinin görüleceği , düğümlerinin çözüleceği ve işlerinin kolaylastırılacagı bir salavat

*bismillahirrahmanirrahim*

''allahümme salli ala seyyidina muhammedin selaten tühallü bihal mügad.ve tüferrecü bihal kürab.ve tüşrahü bihal... sudur.ve tüyesseru bihal ümür.ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.allahümme salli ala seyyidina muhammedibni abdillah.elga-imi bi haggıllah.adede ma fiyhi ılmıllah.selaten ve selama da-imeyni yedu-mani bi deva-mi mülkillah.ve ala ehıyhi cibriylel müdevvagı binnu-r.ve alihi ve sabbih. ve ferric anniy maehammeniy.inneke ala külli şeyin gadiyr.''

'' Ey ALLAH ! efendimiz muhammed' e ve al-i ashabına öyle bir salat ve selam et ki ,onunla dügümler cözülsün,sıkıntılar acılsın , gönüller serh olunsun, ve işler kolaylastırılsın.

ey ALLAH ! efendimiz olan ve ALLAH ın hakkını yerıne getıren abdullah oglu muhammed e , nurla taçlanmıs olan kardesi cibrile ve al-i ashabına , ALLAH ın ilmindekiler sayısınca ve ALLAH ın mülkünün devamıyla daim olacak kadar salat ü selam eyle ve beni dertlendıren şeyleri benden ac.

şüphesız ki sen her seye hakkıyla gücü yetensin.''

'' Ey ALLAH ! efendimiz muhammed' e ve al-i ashabına öyle bir salat ve selam et ki ,onunla dügümler cözülsün,sıkıntılar acılsın , gönüller serh olunsun, ve işler kolaylastırılsın.

ey ALLAH ! efendimiz olan ve ALLAH ın hakkını yerıne getıren abdullah oglu muhammed e , nurla taçlanmıs olan kardesi cibrile ve al-i ashabına , ALLAH ın ilmindekiler sayısınca ve ALLAH ın mülkünün devamıyla daim olacak kadar salat ü selam eyle ve beni dertlendıren şeyleri benden ac.

şüphesız ki sen her seye hakkıyla gücü yetensin.''

FAZİLETLERİ:

suyütü ( rahımehullah ) ın beyanına göre :

kim bu salavat ı 7 kere okursa , o kişinin bütün istekleri verilir , bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendısıne celbedılır.

ayrıca bunu okuyana buyuk sevaplar ihsan edilir....!

• Like 2
  • Confused 1

İmam-ı Suyuti(Rahimehullah) şöyle demiştir:"Her kim yedi kere:

"Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin salaten tühallü bihal ügadü ve tefferücü bihal kürabü

ve teşrahu bihas südürü ve tüyesseru bihel ümüru ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedibni abdillahil gaimi bi haggillahi adede ma fi ilmillahi

saletev ve selamen daimeyni yedümani bi devami mülkillahi ve ala ehıhi cibrilel mütevvegi binnuri

ve alihi ve sahbihi ve ferric anni ma ehemmeni inneke ala külli şey in gadir."

Ey Allah! Efendimiz Muhammed'e ve al-i ashabına öyle bir salat ve selam et ki, onunla düğümler çözülsün, sıkıntılar açılsın,

gönüller şerh olunsun ve işler kolaylaştırılsın. Ey Allah! Efendimiz olan ve Allah'ın hakkını yerine getiren Abdullah oğlu

Muhammed'e, nurla taçlanmış olan kardeşi Cibril'e ve al-i ashabına, Allah'ın ilimlerdekiler sayısınca ve Allah'ın mülkünün

devamıyla daim olacak kadar salat-ü selam eyle ve beni dertlendiren şeylerden beni aç.

Şüphesiz ki Sen, herşeye hakkıyla gücü yetensin."

derse, o kişinin bütün istekleri verilir, bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine

celbedilir. Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir.

(Abdüsselam el-'Imrani, el-Kenzü's-semin fi keşfi es-rari'd-din, sh:111-112)

• Like 2

yanlısmı konuyu acan kardesımızın paylasımı koyu renklı yerde daımeynı yazıyor konuyu paylasan arkadasdada aynısı yazıyor

• Like 1

paylaşım için Allah razı olsun emeğinize sağlık.bende okudum.Allah ,inşallah dualarımızı kabul eder.

cevabını aldım arkadaşlar çok teşekkür ederim içim rahatladı:)

Allah razı olsun mevsimsiz kardeşim

• Like 4

cevabını aldım arkadaşlar çok teşekkür ederim içim rahatladı:)

Allah razı olsun mevsimsiz kardeşim

Maşallah 41 kere maşallah ben henüz okumadım darısı tüm okuyanların başına inşallah

• Like 1

abdestli okucaz değilmi inanarak ve 7 kere inşallah rabbim gönlümdekini veirir Allah razı olsun kardeşim