Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
sevgi83

4 Gündür Sesim Kısık, Ne Yapacam Bilmiyorum :(

Question

Arkadaşlar bugün tam 4 gün oluyor sesim kısılalı.Perşembe'den itibaren normal ses seviyesinde konuşamıyorum, kısık tonda konuşabiliyorum ancak, o da ses tellerine en az bağırmak kadar zarar veriyormuş.Doktora gittim, ses tellerime bakıldı temiz çıktı çok şükür.Fakat gelişme çok az düzeyde. Soğuk algınlığıyla başladı her şey.Önce sesim kalınlaştı , sonra çok hafif kısıldı.Ben tekrar derse girmeye , öğrencilere ders anlatmaya devam ettim.Sonum böyle oldu. Başlarda gece öksürüğü vardı, şimdi biraz azaldı şükürler olsun ama kısılma durumunda pek iyileşme yok gibi . Bir arkadaşımın griple sesi kısıldı , bir ay boyunca yazı ve işaret diliyle anlaştı insanlarla. Bir yılda tam düzeldiğini söyledi bana :( Ben de öyle olursam ne yapacağım bilmiyorum :( O kadar zor ki evde oturmak.. Doktorun verdiği ilaçları da içiyorum ama sonuçtan pek umutlu değilim :( Başına böyle bir şey gelen var mı acaba?

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Sıcak ve soğuk içeceklerden uzak dur. Ne yer içersen ılık olsun.Geçmiş olsun bu arada. Birde vitamin şekerler var eczanede onlardan al bayaa iyi geliyor.

• 0

Teşekkür ederim lalyürek. Doktorun dediğine göre benimki akut larenjitmiş. Verilen ilaçları kullanıyorum şuan.Biraz düzelme var gibi ama tam anlamıyla randıman yok .Bu arada konuyu gündem bölümüne taşıycam yapabilirsem.

• 0

Oğlum 23 nisanda görevliydi de senelr evvel ordan hatırladıklarımı yazdım sana...Birden ses gitmişti çocukta griple birlikte. 2 günde yerine geldi bu sana dediklerimle...Sende ki ilerlediyse tabi bilemem ama sıcak hiç bir zaman fayda vermiyor ses kısıklığında. Bilinenin aksine.

• 0

Çok geçmiş olsun birde bunu deneyin derim yarım litre soğuk sütün içine 3veya4 kuru incir atıp kaynatın süt ılınınca için inşallah faydasını görürsünüz ses kısılmasının sebebi miğde asidinden olurmuş geçmiş olsun arkadaşım...

• 0

öncelikle gecmis olsun, sifasi olmasi lazim bitkilerden yapilan karisim ses kisikligini acar diye hep gözüme carpiyordu, tarcinla bir icecegi karisim yapiliyor sesi gürlestiriyor aciyor diye istersen bitki sifa kitaplarinda arastirirsan bulursun...

• 0

Bir yerde okudum sıcak su buharını solumak da iyi geliyor diyorlar. Lalyüreğim sıcağın iyi olmayacağını söylemiştin ya.