Jump to content
Sign in to follow this  
ıspanaknamık

Bize Dokunan Yok Olur'

Recommended Posts

hasip-kaplan.jpg

 

[h=1]'Bize dokunan yok olur'[/h] [h=2]BDP'li Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan'ın dokunulmazlıklarla ilgili açıklamasına cevap verdi:[/h] Güncelleme:27 Kasım 2012 14:36

"Arkamızda halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar. Ama bize dokunanlar, siyaseten hep yandılar yok oldular.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam İspanya gezisine çıkmadan dokunulmazlıklar ile ilgili yaptığı açıklamaya, BDP'nin Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Twitter'dan yanıt verdi.

Kaplan, "Bize mecliste dokunmak isteyenin keşke hırsızlık, sahtekarlık, ihaleye fesat yolsuzluğundan fezlekesi olmasaydı, nerdesin ilahi adalet" dedi. Kaplan, dokunulmazlıklarının zaten olmadığını da savuranak, "Dokunulmazlığımız kalkacakmış, hayret, varmıydı ki? Seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir düzen, yönetim, milletin iradesine saygı duymuyor ki. Arkamızda bizi seçen irade halkın gücü olmasa bir saniye nefes aldırmazlar, ama bize dokunanlar siyaseten hep yandılar, yok oldular " diye yazdı.

Başbakan'ın BDP'lilerin dokunulmazlığını kaldıracaklarını söylemesinden sonra sosyal medyada BDP'liler toplumsal olaylarda çekilen ve BDP lideri Selahattin Demirtaş, Grup Başkan vekili Pervin Buldan ile Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in müdahalelere maruz kaldığını gösteren fotoğraflarını paylaştıkları görüldü.

ERDOĞAN NE DEDİ?

Başbakan Erdoğan, dün akşam İspanya ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerin BDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili soruları üzerine şunları söyylemişti:

"Parlamentoya, özellikle bazı teröre yönelik konularla ilgili fezlekelerin gelmesi halinde, bu fezlekeleri aramızda değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Milletvekili ne konuştuğunu bilmeli, hareketlerine dikkat etmeli. Silahlanmaya, ayaklanmaya vesaireye çağırmak. Bunlar asla TBMM çatısı altında olanlara yakışmaz. Bunun da ötesinde kendisine, 'Bölücü terör terör örgütünün uzantısı' sıfatını vererek, bu şekilde bir yaklaşım tarzı içine girenler noktasında da Parlamento'da çok daha farklı bir uygulamanın olması gereğine inanıyorum. Şu anda, bu şekilde 800'ü aşkın dosya var. Bunlar sıradan dosyalar değil. Önümüze geldiği anda kararı da vereceğiz."

'Bize dokunan yok olur' | Mynet Haber

Share this post


Link to post
Share on other sites

yok mu ki dokunulmazlığınız...dokunulmazlığın kralı siz de bee....mecliste pkk propagandası yapıyorsunuz,kimsenin gıkı çıkmıyor.. daha ne dokunulmazlığından bahsediyorsunuz siz...sizi seçen irade halk mış......pehh bu söylediklerine kendin inanıyor musun acaba...biliyoruz biz kimleri nasıl tehdit edip,kimlerin çocuğunu dağa çıkarıp o oyları aldığınızı...milletin vekiliymiş....susayım en iyisi ağzımdan daha kötü kelimeler çıkacak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...