Jump to content
Guest AhmetFaruk

Bir Dileği Olanlar Ne Yapmalı

Recommended Posts

Guest Birgün muhakkak...

arkadaşlar ben burayı lahutiyi hep ağlayarak okudum,ve yine ağlayarak yazıyorum.

ben birisini öyle çok sevdim ki. birkaç gün önce ona da söyledim. olmaz dedi. ertesi gün buluştuk,yaş konum vb... şeylerden olamayacağını açıkladı. en son teefon açtı,bağırdı çağırdı kapattı,hatalıyım diye özür diledim,hatam da onu deli gibi sevmek,sabah mesaj geldi,tekrarlama seni kötü hatırlamak istemiyorum dedi.

ben maf oldum,hayatım karardı. ben aylardır onun için dua ediyorum. nereye baksam o.neye el atsam o. hiçbişey yok ona ait olmayan...

ben çok yoruldum. her sabah ağlayarak uyanmaktan yoruldum,hergece acımı bastırmak için yastığa gömülmekten ,yorgun düşüp de uyumaktan yoruldum. aylardırrr sadece onun için dua ediyorum. sadece onu istiyorum. başka hiçbişey istemiyorum onu istediğim kadar.ne sağlık ne para ne başarı...

ben ona koşulsuz ve geri dönülemez biçimde aşıkken o bana sonsuz öfke içinde... vazgeçemiyorum.bunu okuyanlar nolursunuz dua edin,ya Rabbim onu bana tez vakitte versin,ya da beni yanına alsın. ben boğulmak üzereyim...ben dayanamıyorum. sanki artık dua da edemiyorum.bişeyler boğazıma düğümleniyor.Rabbim istese verir ol dese olur biliyorum,Rabbim nolursun ol de. ben Sen den hiçbişeyi istemedim böylesine... hiçbişey için bu kadar yalvarmadım.hiçbişey canımı bu kadar yakmadı. nolursun Rabbim ya beni yanına al ya da beni sevdiğime kavuştur...

Dualarım niçin kabul olmuyor dememelidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

(Allahü teâlâ, duanızı kabul eder. Dua ettim, hâlâ duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allahü teâlâdan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz.) [buhari]

Guest pasiflora

stenilen şeyin olmaması, duanın kabul olmadığını göstermez. Onun için duaya devam etmeli! Duanın kabulünün gecikmesinin başka sebepleri de vardır. Bir hadis-i şerif meali:

(Mümin dua edince, Allahü teâlâ, Cebrail’e, “Ben onu seviyorum, isteğini hemen yerine getirme!” Facir [günahkâr] dua edince de, “Ben onun sesini sevmiyorum. İsteğini hemen yerine getir” buyurur.)

bı kısım resmen beni ağlattı 5 yıldır dua eden biri olarak

olmasın dua

daha 15 yıl bile edebilirim

bu kısmı imzam yapıcam