Jump to content
Guest AhmetFaruk

Bir Dileği Olanlar Ne Yapmalı

Recommended Posts

Guest mamay
öncelikle teş ederim burada geçen kırk gün kadınlar için rahatlıkla tamamlanan bir süre değil araya kadınların muayyen günleri giriyor.bunlar esma olduğu için okunulmuyor sanırım biri bu konu da aydınlatabilr mi beni acaba.

canım dıyelım 20 gun okudun ve muayyen gune gırdın bıtınce muayyn gunun 20den devam edıp tamamlıycaksın yanı allah nıyetını bılıosa gerısı bos

Guest Sheqerliq

Yatsı namazını kılıp vitri kılmadan önce, dört rekât namaz kılınır. Birinci rekâtta bir Fatiha, üç Âyet-el-kürsi okunur. İkinci rekâtta Fatihadan sonra üç İhlâs ve Muavvizeteyn [yani iki kul e’ûzü] okunur. Üçüncü rekâtta ilk rekâtta okunanlar okunur. Dördüncü rekâtta ise ikinci rekâtta okunanlar okunur. Namazdan sonra dileğini ister. (İmad-ül-islam)

Muavvizeteyn yani iki kul e'üzü demişsiniz kul e'üzü diye başlayan Felak Suresi var onu mu demek istediniz burda acaba???

bir de ben havet namazını normal namaz gibi 2 rekat kılıyorum niyet ederken hacet namazını kılmaya diye niyet ediyorum bu yanlış mı??? ayrıca burda yazdığınız havet namaznının nsl kılındığını annayamadım :(

Guest mamay

kul euzu dıye nas ve felak surelerını kastetmıstır bunları okuycaksın

nıyet ettım hacet namazı kılma-ya dıyede nıyetını edıceksın cnm

allah kabul etsın

Guest Sheqerliq

Felak ve Nas ı ikisini de okuycak mıyız yani???

Guest mamay
Felak ve Nas ı ikisini de okuycak mıyız yani???

hayır sadece 1 tanesını dıger rekatta dıgerını okursun

Guest ladybug

çok güzel bir paylaşım olmuş gerçekten.içlerinden yaptıklarım oldu ve cidden dileğime kavuştum olacağına çok fazla innamıyordum ama oldu.dileğim için namaza başladım hatta berat gecesi başladım.berat gecesi için okunan bir namaz vardı 100 raket mi ney onu okudum.adakta bulundum.her namazdan sonra esmaül hüsna ve ismi azam okudum ve yanında başka dualarda okudum.hacet namazı kılmaya çalıştım yatsı namazlarından sonra.ramazanda oruç tuttum ve sabah namazlarını kıldım.2 kere aynı dileğim için 4444 salatı tefriciye okuyup bitirmek nasip oldu.hatırladıklarım bunlar.

Guest aysehan

Allah razı olsun cok kıymetlı bır paylaşım olmuş , konu ya emegı cecen herkesın Allah gonlundekı muradı versın ınşallah