Jump to content
univ

Kendini Vermek Verimli Olmak

Recommended Posts

Arkadaslar başka bir forumda bulmuştum ama kaybettim,

ayetel kürsü, nas, felak ile zihin açma hakkında.

bu güzel ayetleri zihin için nasıl kullanmak gerekir?

ve ben çok sabirsizim bu ayetlerle nasıl kendime şekil düzen verebilirim? Lütfen Allah rızası için yardım edin.

zihnini acan dualar en etkilisi vesveseye karsi olan dualar, okudukca vesvese beyninden kalkiyor ve beyni rahat kullanabiliyorsun. Herkezin beyni calisiyor asagi yukari ayni düzeyde bitek iste vesveseler oldugu zaman agirlik yapiyor gereksiz mesgul ediyor...

• Like 1

sitede vardir vesvese icin okunan dualar elinde mevcut olan kitaplarda da bulabilirsin Pamuk`un yasin, tebareke, amme ince kitabinda da var kisa ve öz duadir

değerli arkadaşım muhakak duaları oku.ama okurken şunlarada dikkat et :)

şöyleki;

Sağlıklı beslendiğimiz zaman her şekilde bunun faydasını fiziksel ya da zihinsel şekilde görüyoruz. Peki hangi yediğimiz besinler zihin açıyor? Merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okuyun. İşte zihin açan besinler…

-Bellek: Havuç hafızanızı kullandırır. Hatırlatmada çok yararlıdır. Enzimlerin calısması için beynimizin metabolizmasını yoguın şekilde harekete sokar. Ezber konusunda en iyisi ananastır. Ananas’da mangan elementi vardır.

-Öğrenme: Lahana ise tiroid bezlerinin aktivitesini düşürür. Sinirlere iyi gelir. Sınavlardan önce bol lahana yiyebilirsiniz. Limonvirgul.jpg anlık algılama da çok iyi gelir. alınan bilgilerden önce kullanılmalıdır.

-Dikkat toplama: Aslında beynin besini karidestir; vücuda çok önemli ve yararı olan omega üç yağ asitlerini içinde barındırır. Dikkat süresinizi yükseltir. Soğan aşırı yorgunluga karşı kanı sulu hale sokar. Beyine oksijen daha iyi gider.

-Sinir Sistemi: Zihnin çevikliğini ve uzun süre sağlam kalmasını sağlamak için cevizvirgul.jpg fındık ve fıstık tüketilmelidir. Haberleşmeden beynin algılamasını hızlandırır.

-Yaratıcılık: Zencefil ise insanın yeni düsünceleri üretmesine yardımcı olur. Beyne oksijenin hızlı gitmesi için kan sulanır ve daha serbest akış içinde olur.

-Mutluluk: İnsan mutluyken daha iyi dinler ve anlar. Anot pozitif olur. Kırmızı biber vucutta endorfinin salgılanmasını hızlandırır. Çilekvirgul.jpg sıkıntıları ve stresi azaltır.Muz beyinde yaşanan mutluluk seratonin maddesi içerir.

• Like 2

aklima besin yazilmisken kendi tecrübemi yazayim. Bir ara hemen hemen hergün soframda uskumru, alabalik bulundururdum beyin ile ilgili zihnimi fazla acildigini kesfetmedim yanliz cabuk düsünme oranin cabuklastiriyor ve insanin bünyesine asiri derecede enerji veriyor...

Arkadaslar ayetel kürsi için bir tavsiyesi olan var mı?

Sevgili univ;Ayetel kürsi ile sana çok etkili bir şey söyleyecem cuma sela vakti veya sabah namazından sonra zemzem suyu veya normal suyu ama zemzem suyu olursa daha faydasını göreceksin 50 defa Besmele ile Ayetel kürsi oku ve iç en kısa zamanda çok faydasını göreceksin emin ol. NOT:Okumaya başlamadan önce niyet edecen Ya Rabbi zihnime şifa ver zihnimin kapalı olan kapılarını açıver.içtikten sonrada tekrar kendine dua et ..

Kevserceren bu uygulamaya çok ihtiyacım vardı sağol.Çünkü hafızam yavaş yavaş beni terketmeye başladı genetik alzeheimer hastalığı var ailemde.Çocuklarımın bana ihtiyacı olduğu dönemde bu hastalıkla boğuşmak istemiyorum.Allah razı olsun senden.

Kevserceren bu uygulamaya çok ihtiyacım vardı sağol.Çünkü hafızam yavaş yavaş beni terketmeye başladı genetik alzeheimer hastalığı var ailemde.Çocuklarımın bana ihtiyacı olduğu dönemde bu hastalıkla boğuşmak istemiyorum.Allah razı olsun senden.

Sevgili hasaneten;Amin Allah c.c. senden de razı olsun. Allah c.c. şafi,hadi ve nafi isimlerinin tecellisiyle birlikte size ve çocuklarınıza şifa versin.