Jump to content
Sign in to follow this  
yazar

Person of Interest Dizisi

Recommended Posts

Ülkemizde CNBCE Kanalında yayınlanan ve her bölümü ile izleyiciyi kendine hayran bırakan dizinin oldukça büyük bir hayran kitlesi var .

Başrollerinde Jim Caviezel ,Michael Emerson ,Taraji P. Henson ,Kevin Chapman yer alıyor.

Dizinin konusu da oldukça ilginç ve etkileyici. Dizide bir bilgisayar mühendisinin yaptığı bir makine sayesinde suç işleyecek veya öldürülecek olanları makina tespit ediyor ve mühendisimize bildiriyor. O da gerekli araştırmaları yaparak kurbanı koruyor veya suçu işleyecek kişiye engel olmaya çalışıyor.

Kahramanlarımızdan bir tanesi Eski CIA ajanı Jonh Reese, yetkililer tarafından aranan ve resmi kayıtlarda ölü olarak görünen bir adam. İşine düşkün ve efsanevi bir ajan olarak bilinen Reese’in hayatının kırılma noktası karısını kaybetmesi. Başına tam olarak ne geldiğini ve karısını nasıl kaybettiğini kimse bilmiyor ve Reese bu konular hakkında konuşmak da istemiyor. Dizinin baş karakteri John Reese'i 1991 yılından bu yana sinemalarda izlediğimiz Jim Caviezel canlandırıyor. Son olarak geçtiğimiz yıl CNBC-e ekranlarına gelen mini dizi The Prisoner'ın başrolü olarak izlediğimiz Caviezel, bu ilginç dedektif rolüyle ikinci kez televizyon alanında kendini gösterme fırsatı yakalıyor.

Diğer kahramanımız ise ; Mr. Finch adlı gizemli bir milyoner, henüz işlenmemiş suçları önceden önlemeyi hedefleyen bilgisayar programınun geliştiriricisi. Çok az kişinin tanıdığı, hakkında çok fazla bilgi bulunmayan, ilginç bir karaktere sahip bu milyoner işadamı elindeki programı hayata geçirebilmek için resmi kayıtlarda ölü olarak görülen Reese adında eski bir CIA ajanıyla anlaşıyor.

Kendi kaynakları ve teknolojisiyle, Reese'in yetenekleri ve sezgilerini birleştiren Mr. Finch'in amacı; gelecekte işlenecek olan suçları henüz suçlular eyleme geçmeden önleyebilmekt. Mr. Finch gerçekten göründüğü kadar iyi niyetli biri midir, yoksa elindeki bu güçle ulaşmak istediği başka hedefler mi vardır, dizinin merak uyandıran ikilemlerinden sadece biri. Reese'i New York'ta bir gölge gibi takip eden, onu alt etmek için elinden geleni ardına koymayan Carter adındaki güzel polis dedektifine dizide Taraji P. Henson hayat veriyor.

Diziyi henüz izlemeyenler var ise kesinlikle tavsiye ediyorum belirtmekte fayda var dizi perşembe günleri yayınlanıyor tr alt yazı olarak ise izleme imkanınız cuma günleri oluyor .

Sıradışı bir konusu varmış.İlgimi çekti.Fırsat bulursam Cuma günleri alt yazılı olarak izlemek isterim.

ben dizi yayından kalktı sanıyodum demekki yakalayamıyomuşum seyretmenizi tavsiye ederim

yayından kalktığı yok 2. sezon 9. bölümü bugün yayınlandı yarın ise türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz .

• Like 1

3 sezonu devirdik .. amerika dan 2 gün sonra internette yayınlanıyor zaten .. 4. sezon olmayacak dendi ancak fanatikleri sayesinde 4 sezon devam kararı alındı .. sanırım ekim ayı gibi başlayacak ve 22- 23 bölüm olarak yayınlanacak . sıkı dizidir. hasretle bekliyoruz : )

person-of-interest-wallpaper-HD.jpg

CNBCE nin dizileri gerçekten çok iyi oluyor,Hele de ulusal kanallarda ki Türk dizileri ile kıyaslayınca, gerçi muhteşem yüzyıl dışında izlemedim hiçbirini, onu da sonlarda bıraktım, final bölümü bile izlemedim...Bu diziye bikaç kere denk geldim ama tam olarak anlamamıştım,kaçırmışım demek.Bu arada e2 kanalı da iyi.

Başlamak istiyorum da en baştan.... nasıl olur acaba....

pişman olmazsınız .. 5. sezonu bekliyoruz hala .. mayıs gibi başlayacakmış. ancak bu sezon son ; 13 bölüm olacak . Özledik Shaw ablamızı , Resee abimizi : ))