Jump to content
Guest ozemir

Kocama Cin Musallat Lütfen Yardım..

Recommended Posts

Boş kalbin kiracısı şeytandır.Oturur zibidi orda.Başlar cır cır cır konuşmaya.Yorulmak,pes etmek,mola vermek yok.Bir de görevle gelmişse bin kat daha zorlar.Her insanın mizacında zaaf veya önemli gördüğü bir konu vardır oraya dikkatini çeker.Bu onun işini daha kolaylaştırır.Verdiği vesveseyi o kişinin kendi düşüncesiymiş hissini kuvvetlendirir.Sinsice vesvese verir.Nass suresinde sinsice,gizlice vesvese verenlerin şerrinden diye dikkat çekilir.Yani sen burayı şurayı sil,tekrar sil,olmadı bir daha sil demez.Bu şekilde gelen vesvese vesvese olarak teşhis edilmesi kolaydır.Kişi buna pek aldırış etmez.Senin adına konuşur.Ben burayı silmeliyim,acaba tekrar mı silsem,evet silmem gerekli diye konuşur.İnsanlarda kendinden sandığı bu telkine daha kolay teslim olur.

[h=2]“Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir.

(Allah’tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah’ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (Şeytan’ın) Kardeşleri ise, onları sapıklığa sürüklerler, sonra peşlerini bırakmazlar.” (Araf Suresi, 201-202)[/h]Bunu yenmenin pratik çözümüde belli.Önce gelen düşünceyi üstünden tekrar geçmek.Al sana bir hap yut abicim,tamam yuttum olmaz..İnsan aklını kullanırsa üstesinden gelemeyeceği vesvese yoktur.Fiili duası hayr işlerle meşgul olmak sözlü duası da Allah'a sığınmak.

Boş kalbin kiracısı şeytandır.Oturur zibidi orda.Başlar cır cır cır konuşmaya.Yorulmak,pes etmek,mola vermek yok.Bir de görevle gelmişse bin kat daha zorlar.Her insanın mizacında zaaf veya önemli gördüğü bir konu vardır oraya dikkatini çeker.Bu onun işini daha kolaylaştırır.Verdiği vesveseyi o kişinin kendi düşüncesiymiş hissini kuvvetlendirir.Sinsice vesvese verir.Nass suresinde sinsice,gizlice vesvese verenlerin şerrinden diye dikkat çekilir.Yani sen burayı şurayı sil,tekrar sil,olmadı bir daha sil demez.Bu şekilde gelen vesvese vesvese olarak teşhis edilmesi kolaydır.Kişi buna pek aldırış etmez.Senin adına konuşur.Ben burayı silmeliyim,acaba tekrar mı silsem,evet silmem gerekli diye konuşur.İnsanlarda kendinden sandığı bu telkine daha kolay teslim olur.

“Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir.

(Allah’tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah’ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (Şeytan’ın) Kardeşleri ise, onları sapıklığa sürüklerler, sonra peşlerini bırakmazlar.” (Araf Suresi, 201-202)

Bunu yenmenin pratik çözümüde belli.Önce gelen düşünceyi üstünden tekrar geçmek.Al sana bir hap yut abicim,tamam yuttum olmaz..İnsan aklını kullanırsa üstesinden gelemeyeceği vesvese yoktur.Fiili duası hayr işlerle meşgul olmak sözlü duası da Allah'a sığınmak.

Ne güzel yazmıssın da annm 50 yasında kadın ve 0 yıldır bu sıkıntıda dua oku dıyoruz okumuyoda zorla okutuyoryz 1 tane okuyup bırakıyor ınanırmsınız bazen 1 saat elını yıkıyor en az 15 dk zaten dıger sıkıntılarını hıc soylemeyım içinden hep vesvese temız olmamıs gıbı geliyormus belki 100 doktora goturduk yok hep aynı

O artık alışkanlık halini almıştır.Alışkanlıkları terketmesi alışkanlığı edindiği sürenin uzunluğuna göre daha zorlaşır.

O takıntısıyla kim bilir hangi yanlış düşünce veya hatasını bastırıyordur.Muhtemelen geçmişten kalan ve sizlere söylemediği bir sıkıntısı var.Allah'ın rahmetinden ümit kesmesin.Dua olsun ancak ders niteliğinde sohbetler daha etkili olur.Hal ehli biri onun kalbini açıp sıkıntısını giderir.Gerçek manevi bir Veli Kutub Zat.Psikiyatr v.s işi değil.

Sağol değerli kardeşim lütfen böyle bir zulümle imtihan olanlar okumayı bırakmayın..Annesinde evham olan kardeşimizede söylüyorum.Elbetteki ayat_ı hırzda çok etkili evde yasin ve cin suresinide okuyun...Hepimizi Allah kurtarsın...

Sağol kardeşim ilgineceğim...

Kardeşim okuyorum Allah razı olsun...

ben de musallattan muzdaribim biçok yere gittik düzeldiği oldu ama tekrarladı muskalar da buldum ayrıca ama Kuran okumayı bilmiyorum bu ayati hırz dualarını bana okuyacak , yazacak biri olursa çok sevinirim bi ara satıldığını duydum cevşen gibi ama bulamadım Allah rızası için yardım bekliyorum çok kötü durumdayım

• Like 1

O artık alışkanlık halini almıştır.Alışkanlıkları terketmesi alışkanlığı edindiği sürenin uzunluğuna göre daha zorlaşır.

O takıntısıyla kim bilir hangi yanlış düşünce veya hatasını bastırıyordur.Muhtemelen geçmişten kalan ve sizlere söylemediği bir sıkıntısı var.Allah'ın rahmetinden ümit kesmesin.Dua olsun ancak ders niteliğinde sohbetler daha etkili olur.Hal ehli biri onun kalbini açıp sıkıntısını giderir.Gerçek manevi bir Veli Kutub Zat.Psikiyatr v.s işi değil.

evet cok doğru söylüyosun kaans kardesim cok doktora gotrduk işe yaramadı öyle bir zat bulup götürsek care olur bencede ama nerden bulucaz :S

Sağol değerli kardeşim lütfen böyle bir zulümle imtihan olanlar okumayı bırakmayın..Annesinde evham olan kardeşimizede söylüyorum.Elbetteki ayat_ı hırzda çok etkili evde yasin ve cin suresinide okuyun...Hepimizi Allah kurtarsın...

Sağol kardeşim ilgineceğim...

Kardeşim okuyorum Allah razı olsun...

saol kardesim Rabş kardeşim soyledgın surelerı vird dınmek gerek keşke kendisinde okutabilsak o daha etkılı olur bence ama okumak istemıyor ayetel kürsiyı verdım gunde en azından 11 kere oku dıye onu bıle okumuyo biz okuruz artık

• Like 1

Söylede bisey var sen namaz kILma Dua etme başına böyle birsey gelince musallata düşünce dua et namaz kIL sIrf cinler uzak dursun diye yok öyle bi dunya canim hiç bir faydasi olmaz etki istiyosaniz gecici bir dua ibadetle olmaz ahiretlik yapacaksin..

Değerli kardeşim ben Ayatı hırz yani bu ayetler hurufu makaddalar internette var Arapça bilmiyorsan latin harfleriyle yazılışı diye yaz bulursun...Kuranı kerimde şifreler Elif Lam Mim ile başlayan sureler..Bunları annene o okumuyorsa sen namaz abdesti al oku kardeşim üzerine..Dünya dua üstünde.Biz günahkar kullarız başka gidecek kapımız yok...Allahtan adaletinden değil fazlı kereminden istiyoruz.....Saygı ve selamlar..

Sağol değerli kardeşim Allah razı olsun...

Sizi tanıdığım için çok mutluyum hepiniz sağolun....