Jump to content
NvR

Kişi İsterse İnanmayarak Bu Duayı Yapsın!

Recommended Posts

acaba maddi sıkıntılar içinde okunabilir mi, borç batağındayım ne yapacağımıda bilemiyorum yakında icra üstüne icra gelicek sanırım, geldiğide bişey değilde asıl kahredecek çalıştığım yerdeki insanların bilmesi oılacak..

duanın anlamına bakılırsa eğer her türlü sıkıntınız için okunabilir.

“Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azıym.”

“Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

Allah katın da kabul edilmicek dua yoktur.herkez için den geldiği gibi dua etmeli diye düşünüyorum.bu dua benim yıllardır geceleri okuduğum duadır allaha şükür okurken uyurum zaten:) bizi ayakta tutan dualarımızdır,çünkü günlük hayat da biz farkın da olmasak da başımıza ufak tefek kazalar başımıza geliyor ve biz korunuyoruz buda ettiğimiz dualardan dolayı yani kabul olmıcak dua yoktur.Lütfen artık saçma sapan boş sorular sormayalım şu dua kabul olur mu bu dua kabul olur mu diye,yanlış bişi yazdıysam özür diliyorum,ama lütfen içinize dönün;)

arkadaşım insanların ne durumda olduklarını biliyormusun sen, düşmezk kalkmaz yüce Allah tır sonuçta düşünce insan saçmalarda olmayacak şeyleride sorar okadar kötü durumdayım ki keşke ölsem dediğim oluyor anlıyormusun.

evet biliyorum,ben de diorum ki kabul olmıcak dua yoktur.hem ben sizin için yazmadım genel olarak yazdım benim de zamanın da çok fazla saçmaladığım oldu ama nediyorum içinize dönün diyorum.allah kuluna çekemiceği derdi yaşatmaz,vermez.allah bütün darda olanların duasını kabul etsin.allah sizin de yardımcınız olsun inşallah.la havle vela kuvvete illa billahil aziym çekin bolbol,ve tövbe edin

• Like 1

Guest mamay

tovbe suresı son ayette bu manada neredeyse

Arkadaşlardan biri paylaşmıştı cumartesi günleri 1900 kere okunan dilek duası bu dimi. Hangisi doğru "Hu" demek mi "Huve" demek mi?

illa hu denir ve yarım nefes alınıp okumaya devam edilir,türkçe bi yazı okurken virgülde nasıl duruyorsak burda da okurken aynı okunuş geçerlidir

• Like 1

tovbe suresı son ayette bu manada neredeyse

o ayet zaten bu fein tevellev derken ayetin başındaki "de ki" anlamı var...