Jump to content
NvR

Kişi İsterse İnanmayarak Bu Duayı Yapsın!

Recommended Posts

Herşeyi hakkıyla yapmak gibi duayıda inançla yapmak gerekir.Bu kadar inançlı insanın sıradan dualarını kabul etmeyecekte bu duanın özelliği için inanmayan insanların duasını mı kabul edecek Allah?Hani Allah'ın Adl sıfatı..Başlık abartı.

''Konu dışı mesajlar silinmiştir.Kişisel tartışma yaratılmasın lütfen...''

• Like 2

-Allah’a güvendim. O bana yeter. Tanrı yoktur O vardır! Ben O’na bağlanıp, işimi ona bıraktım. Ki O arş’ın azîm rabbıdır.

çokk güzelll

Başlık sakıncalı olmuş.. ama herhalde anlatılmak istenilen aşağıdaki video'da vurgulanmak istenen şey. (06:56 dk.'da ''inanmayarak dua edilse dahi'' nin açıklaması var.) Yani ''inanıyoruz ama başkalarına da bel bağlıyoruz, onlardan da beklentilerimiz oluyor'' manasından ötürü böyle söylenmiş olabilir..

Kalbimiz sadece Allah'a güvenecek, O'na inanacak, Yalnızca O'ndan isteyeceğiz.. O'nun izni olmaksızın hiçbir şeyin olmayacağını idrak edip ona göre dua edeceğiz..

''Rabb'im sadece Sana güveniyorum, Senden istiyorum'' deyip başka kapılardan da istemeyeceğiz.. onlardan da beklentimiz olmayacak..

Aşağıdaki video'da bu ayetin (duanın) önemi anlatılıyor.. İsteyen göz atabilir..

• Like 1

Çalıştığım yerdeki iş ile ilgili bir sıkıntı için okudum. ama çok kolay bir sıkıntı değildi. denedim "hak buldum" ama diğer bazı sorunlarım içinde denedim ama hiç biri olmadı ... hemde 5-6 kez denediğim halde. şuan denediğim yunus duası var (gerçi onuda 5-6 kez denedim ama olmamıştı) onu şimdi tekrar yapıyorum. Birlikte her gün sabah -akşam namazlarından sonra bu dua yı tekrar deneyeceğim. umarım kabul olur.

"Kişisel tartışma içerikli mesajlar silinmiştir. Yorumlarımız konu içeriğine olsun lütfen..."

• Like 1

Çoğu zaman aksatmadan okurum. Sabah 7 akşam 7 kere. Hiçbirşeyi dert etmeye gerek kalmıyo çünkü işleri gerćek sahibine bırakmış oluyoruz.

• Like 2

Tevbe suresi 129. Ayet, Kur'ana göre okumak daha iyidir :)

• Like 1