Jump to content
Sign in to follow this  
Sofi.

Hanimlar Deneyelim Gorelim.

Recommended Posts

Ev temizliği ürünlerine harcadığınız paradan tasarruf edin ve kendi doğal solüsyonunuzu kendiniz hazırlayın!!

Nasıl mı?

Kapalı bir kabın içerisine koyduğunuz 1 litre sirkeye portakal, limon veya herhangi bir turunçgil kabuğunu ekleyin ve 2 hafta boyunca bekletin.

Ardından süzgeçten geçirin ve %50-50 olana kadar su ekleyin ve bir şişede muhafaza edin.

Yüzeylerde, parkede, armatürlerde, banyo ve mutfakta vs. kullanabilirsiniz.

Anti-bakteriyeldir, güzel kokar, ayrıca kir ile yağ üzerinde çok başarılı sonuçlar edersiniz.

En güzeli ise kesinlikle hiç bir şekilde zararlı kimyasallar içermemesidir.

alinti.

• Like 2

Emeginize saglik cok guzel bir bilgi ,parasi bir yana temizlik urunleri cigerlere cok zararliymis solundukca bu super bir fikir zaten sirkeyi banyolarin durulama suyuna katiyorum cok guzel parlatiyor bunuda deneyecegim.

annem bir zamanlari sivi camasir deterjanin kabin icine bolca kesik kesik limon kabugu ile birlikte katmisti, camasirlar camasir makinasindan ciktiktan sonra hem camasirlar hemde ev mis gibi kokmaya basladi hemde koku cabuk gitmiyor, tavsiye ederim...

En iyisi böyle ürünleri evde yapmak ama hazırları kullanmak daha kolay olduğu için hemen hazırlara sarılıyoruz.

annem bir zamanlari sivi camasir suyu kabin icine bolca kesik kesik limon kabugu ile birlikte katmisti, camasirlar camasir makinasindan ciktiktan sonra hem camasirlar hemde ev mis gibi kokmaya basladi hemde koku cabuk gitmiyor, tavsiye ederim...

anlayamadım tekrar anlatabilirmisin cangirl :lazy:

belki sağlık açısından iyi olabilir ama maliyet acısından çok da karlı olucaını sanmıyorum. hayatımda hiç sirke almadım fiyatını bilmiyorum ama asağı yukarı temizlik malzemesine eşittir kanımca.