Jump to content
Sign in to follow this  
tolgacelebi

Nedir Bize Seni Unutturan?

Recommended Posts

Hamd Alemlerim Rabbi olan Allah-u Teala’ya aittir.

Yüce Rabbim, bize sayısız nimetler verirken, nedir bize seni unutturan? Oysaki sana söz vermemiş miydik? “Sen bizim Rabbimizsin, Hazreti Muhammed senin kulun ve Rasûlündür” diye.

Neydi bizim bu halimiz? Sözümüzden mi döndük? HAŞA. Senin dışında başka Rab mi edindik? HAŞA. Bize senden daha güzel bir şey mi var bu yalan dünyada? Geçici zevkler, oyun, eğlene bize fayda mı verecek ahirette?

Evliyaullah dermiş ki: “Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ.” Bir zamanlar neden böyle dediklerini anlayamazdım. Ne güzel cennet işte, neden istemiyorlar ki? Müminin mükafatıydı oysa cennet. Ama şimdi anlıyorum neden böyle dediklerini. Senin rızanı kazanmak her şeyin ötesinde, tarif edilemez bir nimet. Bize dünyada verdiğin sonsuz nimetlerin yanında en mükemmeli, en güzeli, en çok şükredilmesi gerekeni.

Allah’ım seni hakkıyla bilmek istiyorum, tanımak istiyorum. Hidayet istiyorum Senen. Ben senin aciz ve günahkar kulunum. Ama seni çok seviyorum. Şah damarımdan daha yakınsın biz kullarına. Biz seni bırakıp gaflete dalıyoruz.

Allah’ım affet bizleri, tövbemizi kabul buyur. bizi sensiz bırakma, Seni daha daha çok sevmeyi ve hep seninle olmayı nasip et.

Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ...

• Like 1

Neydi bize asıl maksadı unutturan?

Alnımızdaki gaflet çizgileri.

Kalbimize yanlış sevdaları doldurduk, dünyalık sevdalar. Bize ahirette hiç bir fayda sağlamayacak sevdalar. Biz bunlara takılıp giderken geçip günler var, ömür. Peki ya neden silkelenip kendimize gelemiyoruz, neden nasuh tövbesi yapamıyoruz bu samimiyetsizliğimizin nedeni ne? Çünkü hâlâ aynı günahlarda ısrar ediyoruz.

Geçenlerde bir arkadaş yazdı bana not ettim bir köşeye.

.'' Ölüm var, değer mi üzülmeye? Ölüm var, gerek var mı dünya için çok hırslanmaya?

Ölüm var, kendini toparla, dağınıklıklarını gider, asıl hedefini merkeze koy'

Umarım ibret alabilenlerden oluruz/m.

Allah’ım affet bizleri, tövbemizi kabul buyur. bizi sensiz bırakma, Seni daha daha çok sevmeyi ve hep seninle olmayı nasip et.

Amin amin amin.

Amin amin amin.

Bir hayal et.Ve bana acıyı mı görüyorsun yoksa şefkati mi görüyorsun? söyle

Amin amin amin.

Amin.......

Neydi bizim bu halimiz? Sözümüzden mi döndük? HAŞA. Senin dışında başka Rab mi edindik?

Tevhid inancının kimler tarafından nasıl esnetildiği hakkında bir kaç ciltlik kitap bile yazılabilir.

• Like 1

Hamd Alemlerim Rabbi olan Allah-u Teala’ya aittir.

Yüce Rabbim, bize sayısız nimetler verirken, nedir bize seni unutturan? Oysaki sana söz vermemiş miydik? “Sen bizim Rabbimizsin, Hazreti Muhammed senin kulun ve Rasûlündür” diye.

Neydi bizim bu halimiz? Sözümüzden mi döndük? HAŞA. Senin dışında başka Rab mi edindik? HAŞA. Bize senden daha güzel bir şey mi var bu yalan dünyada? Geçici zevkler, oyun, eğlene bize fayda mı verecek ahirette?

Evliyaullah dermiş ki: “Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ.” Bir zamanlar neden böyle dediklerini anlayamazdım. Ne güzel cennet işte, neden istemiyorlar ki? Müminin mükafatıydı oysa cennet. Ama şimdi anlıyorum neden böyle dediklerini. Senin rızanı kazanmak her şeyin ötesinde, tarif edilemez bir nimet. Bize dünyada verdiğin sonsuz nimetlerin yanında en mükemmeli, en güzeli, en çok şükredilmesi gerekeni.

Allah’ım seni hakkıyla bilmek istiyorum, tanımak istiyorum. Hidayet istiyorum Senen. Ben senin aciz ve günahkar kulunum. Ama seni çok seviyorum. Şah damarımdan daha yakınsın biz kullarına. Biz seni bırakıp gaflete dalıyoruz.

Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ...

Allah razı olsun kardeşim ...

Rabbim bizi bir an bile bize bırakmasın gaflete düşmeye öyle hazırızki ...