Jump to content
İη¢ιѕєℓ

Kitap Fiyatları

Recommended Posts

Türkiyedeki kitap fiyatlarını nasıl buluyorsunuz?

Son çıkan kitapları takip etmeye çalışıyorum ama 2 kitap almaya

kalktıgınızda 50 TL den aşagı olmuyor genelde..Ögrenci arkadaşlar var,onlar içinde bir külfet bu rakam.Okumak isteyipte alamayan çok insan var.korsan almıyoruz emege saygı diyor vicdan yapıyoruz,okumak istiyoruz fiyatlar yüksek,okumasanızda Türk Halkı kitap okumuyor deniyor.

Kitap kulupleri falan var ama artık çogu yer kitaplara gereken özen gösterilmediginden artık bu fikrede sıcak bakmıyorlar,bu yüzden uyelik ücretlerini yükseltmişler.

Kütüphanelerdeki Ödünç kitap verme servislerinde yada sahaflarda da yeni çıkanlar olmuyor.

sizler ne düşünüyorsunuz kitap fiyatları hakkında? Bütçenizden kitaba ayırıyormusunuz?

En önemlisi kitap okuyormusunuz ve bu ihtiyacınızı nasıl gideriyorsunuz?

Canım çok güzel bir konuya değinmişsin teşekkürler .

Kitap okumayı inanılmaz sevsemde fahiş fiyatlardan dolayı ne yeni çıkanları alabiliyor nede takip edebiliyorum malesef çünkü bütçemi zorlar biliyorum nemi yapıyorum arkadaşlarla deiş tokuş yaparak okumaya çalışıyorum böyleside güzel elbet ama rafıma koyacağım kitaplarım olmuyor artık ...

Benim çok iyi bir kütüphanem var. Okuyacağım kitap bir klasik ve baş ucu kitabıysa alıyorum. Ama sadece okuyup geçeceğim bir kitapsa ya kütüphaneden alıyorum. Ya da değişiyoruz arkadaşlarla. Elbette hepsini de bilemiyosun. Ama kitap alırım. Sevdiğim yazarların hangi kitabı çıkarsa çıksın alırım. Ölmüş bir yazarsa da birden alamasam da zamanla külliyatını alırım. Bence de pahalı kitaplar. Dış kapağa filan özen gösterip pahalı yapıyorlar. Amas zaman zaman bazı yayınevleri indirimli kampanyalar yapıyor. Ama yabancı yazarsa bir de klasikse çevirene bakmak önenli.

• Like 2

benimde çok iyi bir kütüphanem var pirpirim takas yapalım:)

maksat alamamak degil elbette sevdigim yazarları ne olursa olsun bende mutlaka alıyorum,kitap okuma alışkanlıgı olan insan o verdiği paraya acımıyor zaten.ama hakikaten fiyatlar çogu kesimin alamayacagı kadar yüksek..

Necati Cumalının Etiler Mektupları diye bir kitabı vardı. Denemeleri aslında. Şöyle yazmıştı çok hoşuma gitmişti. Ortaokulda ve lisede herkes harçlıklarıyla sigara, gazoz filan alırdı. Ben kitap alırdım. Harçlıklarımın hepsini kitaba verirdim. Hepsi helal olsun yazmıştı.

gerçekten çok pahalı kitaplar birde kitap okuyun şunu yapın bunu yapın derler ,ben sahaflardan alıyorum okuycak olduğum kitapları, öyle d&r falan yanından dahi geçemem ne onlardakı etiket öyle asgari ücretle bir ters orantı tüm etiketler zaten

bende de çok geniş bir kitaplık mevcut ama ben güncel kitaplar yanında eski ve ilk basım kitaplarıda topluyorum,kitap fiyatları pahalı bencede fakat benim anlaştığım bir kitapçım var çok cüzi karla alıyorum sürekli ordan aldığım için,belki sizde bir kitapçı ile anlaşırsanız daha uyguna alabilirsiniz,şöyleki bir kitap,kitapçıya nerdeyse liste fiyatı üzeri olarak %50-70 arası karla geliyor yani kitabın liste fiyatı 50 ise o kitapçıya 20-25 e geliyor,ama kitapçı size en fazla 5-10 indirim yapar,

kitap fiyatları fahiş olmasa bu işte bu kadar kar güdülmese korsanı da bi yandan basılırmı ve de peynir ekmek gibi satılırmı o kitapların maliyetleri ve bize sunulan fiyatları okadar çelişkili ki maalesef işte buda yine bizim ülkemize özgü bir durum

Kitap fiyatları uçuk.Çalıştığım için bir şekilde bütçe ayırıyorum ayrı konu da,roman okumak istediğimde polisiye romanları tercih ediyorum ve en güzelleri de Koridor yayınlarından çıkıyor.Koridor yayınlarından yeni çıkmış bir kitabın fiyatı 22 lira.

Geçen aldım iki tane kitap,etti 44 lira.Bir ara Can Yayınları'na ait kitapların bir kısmı 5 liradan satılıyordu."Adam Blake - Onlar" kitabını aldım.Kitabın indirimsiz fiyatı 30 lira ! Sanki ansiklopedi seti alıyoruz.Kitabı da okudum 5 para etmez lâkin 5 lira verdim ben.

Ülkemizde kitap okunmadığı bir gerçek.Sanırım sürüm (paralelinde okuma)fazla olsaydı belki kitap fiatları düşerdi.

Banada çoğu pahalı geliyor.Ama almadan da edemiyorum.

Üzülüyorum artık ne kitap okunuyor ne de yorum yapılıyor hatta kalem ile yazı yazmayı unutacağız neredeyse.

Kendi adıma ben kitaplarımı kütüphanelere bağışlıyorum.Özellikle güncelleri.

Ama dedim ya okuyan o kadar az ki.Bir nesil bitti artık.