Jump to content
güneyhan

Kısmetinizi Açmak İçin..

Recommended Posts

sabah ezandan önce kalkacaksınız abdest alıp namazınızı kılacaksınız namazın arkasından 41 ayet el kürsi okuyacak ve niyetnizi yapacaksınız güneş doğana kadar uyumayıp ezandan sonra kapı yada pencerenizi açıp evinize nasipkısmet dolmasını sağlayacaksnız her konuda her işiniz açılır yeterki allaha el açıp yalvarın...

insallah yapmak nasip olur calisiyorum bu dua bir kereye mi mahsus yoksa belirli günü varmi 7 gün gibi falan

Guest iklima

emegine saglık inşl. faydası olur

Guest yebese

bunun günü varmı şu kadar gün yapıLacak faLan die

ayrıca kaç rekat namaz kıLınacak sabah namazından önce bunuda açıkLarmısınız

Yaşlılarımızın da şiddetle tavsiyedir bu.Sabah güneşi üstüne doğdurmadan kalkıp evin dış kapısını açıp Allahım benim kısmetimi ver deyip kapıtılır.Çocucukluğumdan beri böyle bilir, yapabildiğimcede yaparım.Çünkü gecenin 3 te biri kaldığında Allah u Teala'nın melekleri yeryüzüne iner, sürekli sorarlarmış varmı bir şey isteyen verelim, varmı tevbe eden tevbesini kabul edelim, kim ne isterse verelim..bu böyle gün doğana kdr devam eder.Dikkat edersiniz belli bi niyet için okunan duaları hep gecenin 3 te 1 i kalınca okumayı öneriyorlar, bu sebepten dolayı.Cuma gecesi sabaha dek diğer günlerde gecenin 3 te biri kalınca.

Guest yebese
Yaşlılarımızın da şiddetle tavsiyedir bu.Sabah güneşi üstüne doğdurmadan kalkıp evin dış kapısını açıp Allahım benim kısmetimi ver deyip kapıtılır.Çocucukluğumdan beri böyle bilir, yapabildiğimcede yaparım.Çünkü gecenin 3 te biri kaldığında Allah u Teala'nın melekleri yeryüzüne iner, sürekli sorarlarmış varmı bir şey isteyen verelim, varmı tevbe eden tevbesini kabul edelim, kim ne isterse verelim..bu böyle gün doğana kdr devam eder.Dikkat edersiniz belli bi niyet için okunan duaları hep gecenin 3 te 1 i kalınca okumayı öneriyorlar, bu sebepten dolayı.Cuma gecesi sabaha dek diğer günlerde gecenin 3 te biri kalınca.

peki kıLınacak namazın bir şartı varmı kaç rekat kıLmak gerekir

Kaynağımı yazmayı unutmuşum, kaynak Rahmetli dedem di beni 5 yaşında bile o vakitte uyandırırdı, ve evdeki herkesi herkes kalkıp kısmetini alacak die.Okunan duaya gelince ne biliosan oku derdi.HEr zamanda faydasını gördüm.Hele bide arkadaşımızın yazdığı gibi o yüzel ayetle yaparsak her kes isteiği kısmeti alır.

--------------------

Ben namaz kılmadım.Ama ztn sabah namazı vakti.Sabah namazını da vaktinde kılmanın önemi çok büyük.İsterseniz ilave bi namaz da kılabilirsiniz.İçinizden ne geliyorsa.

--------------------

Kısmet açma konusunda bir şey daha söyliyim.Hıdrellez akşamı gün batımın da evlenmesini istediğin kız yada erkeği kıbleye karşı dikiltiyorsun sende arkasına dikiliyorsun.elinde bir kilitle, kiliti arkanda kilitleyip onun başında açıyor ve bu aradada Allah'ın izni ile kısmetini açıyorum diyorsun açarken. bunu 3 kez tekrarlıyorsun.

Şimdi sorcaksınız denenmişmi.Evet bunu bana yaptırdılar mahallenin kızları.1 sene olmadan da hepsi evlendi.Hatta biri tam evde kalmıştı:) 7 side kısa sürede evlendi.

Kaynak; Köydeki bi yaşlı teyze.

Guest babycandy09

--------------------

Kısmet açma konusunda bir şey daha söyliyim.Hıdrellez akşamı gün batımın da evlenmesini istediğin kız yada erkeği kıbleye karşı dikiltiyorsun sende arkasına dikiliyorsun.elinde bir kilitle, kiliti arkanda kilitleyip onun başında açıyor ve bu aradada Allah'ın izni ile kısmetini açıyorum diyorsun açarken. bunu 3 kez tekrarlıyorsun.

Şimdi sorcaksınız denenmişmi.Evet bunu bana yaptırdılar mahallenin kızları.1 sene olmadan da hepsi evlendi.Hatta biri tam evde kalmıştı:) 7 side kısa sürede evlendi.

bunu kendi kendimize yapsa olmaz mı?

kilidi kendi arkamızda acıp?

bunu şimdi gördüm.. tüh hıdırellezi kaçırdık bu sene...

Sadece bir yerini anlamadım.. (kilidi arkanda kilitleyip) demişsin.. yani önümüze aldıgımız kişinin arkasında mı? yoksa kilidi açacak olan kişi arkasını mı dönüp kilidi kilitliyor