Jump to content
Olcix

Karbonatlı Su Mucizesi...

Recommended Posts

Eczaneye şu şekil sor. Şifa kimya ilacın ürünü karbonat 100 gram.( kimileri ingiliz karbonatı yazıyo).

Ama tabi ben herzaman söylerim o dedi bu dedi iyi geliyomuş diye bişe yok doktor kontrolünde her zaman. Ona buna iyi gelen sende ters etki yapabilir dikkatli olmak lazım

• Like 2

Vüçut ta hastalıkları üreten asit ve mantarlar olduğu söyleniyor

bu korbonatı kullanırken beslenmeyede dikkat etmek gerikiyormuş özelikle asitli içeceklerden uzak durulması tavsiye edilmiş bol yesil sebze tüketilmesi öneriliyor..

asitli şekerli içecekler tüketmiyorum abla maden suyu dışında onuda bu aralar azalttım daha da dikkat ederim

yediklerime dikkat ediyorum sebzeyide çok severim daha da kontrollü yerim sağolasın abla

Eczaneye şu şekil sor. Şifa kimya ilacın ürünü karbonat 100 gram.( kimileri ingiliz karbonatı yazıyo).

Ama tabi ben herzaman söylerim o dedi bu dedi iyi geliyomuş diye bişe yok doktor kontrolünde her zaman. Ona buna iyi gelen sende ters etki yapabilir dikkatli olmak lazım

tabiki haklısın direk öneriye göre olmaz iyice araştırıp bilgilenmek lazım.Eczacıya bu şekilde sorarım.Birde az önce markete alışverişe gittim ordan baktım ordaki karbonatların üzerine de sodyumbikarbonat yazıyor acaba diğerinden farkı başka bir ibaredemi var??? Eczaneden alayımda bi bakayım içeriklerine... Sağolasın

Yaşadığım yerde bi çok eczaneye sordum ama sanırım ingiliz karbonatı vs olarak değilde mide için karbonat diye biliyolar... bir eczanede ki çalışan dedi bizde bir karbonat var ama kalmadı 50gr dı ,diğeride abla ingiliz karbonatı değil sodiumbicarbonat var ha işte o dedim onlarda da kalmamış.. Fiyatlarda zıt 50gr olana 5 dedi biri 500gr olana da diğeri 10-15tl olur dedi.Marketten aldığım karbonatın üstünede sodiumbicarbonat yazıyor... Acaba farkı nedir yada var mıdır fark yok mudur ????

• Like 1

Karbonatla yoğurt karıştırılıp cilde maske şeklinde sürülüyormuş bir süre bekletildikten sonra soyulup yıkıyorlarmış güneş lekelerini yok ediyor cildi tazeliyormuş arkadaşlarım yapıyorlar..

Bunu ilk duydum ben gerçekten ilginçmiş .

• Like 1

Bende yapıyorum canım evet faydalarınıda şükür gördüm ,dudağımın üstünde kahverengi,özellikle güneşde beliren nerden geldi anlamadığım bi lekem vardı 2-3 sefer yaptığımda bile geçirmişti...

• Like 1

kurdeşen içinde iyi olduğunu okumuştum, bende bu sebepten çok sıkıntılıyım sanırım bende karbonatlı su içeceğim..

bende bundan kullanıyordum 2.30 tl fiyatı burda...şimdi A101 den alıyorum 35 krş. a ikisininde içinde sodyum bi karbonat yazıyor bu karbonatı anlatan Kemal Milar sayfasında yazmıştı A101 den alıyorum diye ondan duydum bende ordan almaya başladım