Jump to content
Guest çokşeyvar

Meditasyon Ve Yoga Günahtır!

Recommended Posts

Guest çokşeyvar

arkadaşlar geçenler de okulda ki din kültürü hocasına meditasyon ve yoga hakında ne düşünüyorsunuz diye sormuştum.o da dedi ki ''bunlar günah şeyler.uzak doğu özentisinden başka birşey değiller.bir insan iki rekat namaz kılsa yine bunlardan aldığı huzuru alır.''

bu konu da siz ne düşünüyorsunuz???9_9

ben acikcasi uzun zaman yoga yaptim... ama namaza sonradan basladim... ikisini sorarsan bana, yoga namazin yaninda solda sifir kalir... zaten kundalinini acarak seni istemdisi bazi ozellikleri abartarak farkli bi kisilige yonlendirmesi de cabasi... yeme, icme ya da seks durtunu artirip azaltma gibi yan etkileri olabiliyor yoganin balangicta...

ama namaz oyle mi halbuki... anlatilmaz yasanir... ama anlayabilene...

ikisini de yaptigim icin biliyorum, yogadan uzak durun... zaten derinlemesine arastirinca, yoganin seytan isi oldugu yorumlari da var.. ne kadar dogru o kadarini bilemem... ben sadece aldigim hazzi, tadi ve de faydalara bakinca, namaza neden daha erken baslamadim ona yanarim...

Huzur konusuna birşey diyemem ama yollar farklı farklıdır. Hepsi romaya çıkıyorsa ne ala.. Ancak günah diye fetva veren din kültürü hocaları da daha fazla okusunlar derim..

Namazla yogayı bağdıştırmanız hata bir kere...

Namaz Allah'a kulluk borcu ibadettir nasıl aynı kefeye koyup yorumluyorsunuz. Konuyu acan arkadaş hocana sorarmısın neden günahmış daha net bir açıklama yapsın...

Guest İDİL

prayere katılıyorum.ikisi farklı şeyler.meditasyonu sevap kazanmak için yapmayız,namazı da rahatlayalım diye kılmayız.çok güldüm ya ne hocalar var güzel ülkemde:)

Guest çokşeyvar

onu da sormuştum zaten.sebebini kafir bir milleti taklit etmek olduğunu söyledi bu kadar.sonra dedim ki peki ya zaten farz olan namazlarımızı kılıyorsak o zaman da yapamaz mıyız?yine aynı cevabı verdi GÜNAH.

ben bu hocayı çok severim,gayet mantıklı konuşurdu ama bu seferki sözleri baya kafamı karıştırdı...

ben hocanın fikrinden çok sizinkileri merak ediyorum.bunu sadece bir çıkış noktası olarak almak istedim.bu siteden çok şey öğrendim neden daha fazlası olmasın:thumbsup:

sorulan hocaya göre değişir ;) aynı soruyu beden eğitimi hocasına sor bakalım bi de sana ne cevap verecek???

Guest mole

beden hocasıda heralde sevap der:)

Guest cryptomnesia

YOGA da bahsi geçen ''OM''Kelimesi ile kişi beyninden bir frekans yayar ve ister istemez beyin şifresine ait orjinalitesine ait bir CİNİ kendine çeker onun için yoga yapan insanlar her ne kadar kendilerini huzurlu gibi görseler tandığım bir çok yoga yapan kişide anormal davranışlar gözlemlemişimdir.Sakıncalıdır böylesi...

Bilgilerinize...

Guest çokşeyvar

ya konu zaten dünya dinleri dersini işlerken geçti.bende ki de merakya sordum işte duymuştum daha önce.ama iyi bir yanı oldu ders 20 dk kadar kaynadı herkes çıkıştı teşekkür falan etti:D:D