Jump to content
Guest çokşeyvar

Meditasyon Ve Yoga Günahtır!

Recommended Posts

Guest kinestetik

insanları mutlu edecek huzur verecek dinginleştirecek bir eylem neden günah olsun ki.

Guest nnic

hadi diyelim yoga günah meditasyon niye günah??

namazda bir meditasyon değilmidir?

bence bu senin hocana göre bilmediği her şey günah:)

ama eskiden yoga yapıp,şimdi namazını kılan arkadaşın fikirleri değerlidir..çünkü ikisinide tecrübe etmiştir..

Insanlar malesef bilmedikleri seyler hakkinda yada isine gelmedikleri konular hakkinda gunahdir ayiptir vs diyerek dinimizi yozlastirdiklarini dusunuyorum..

Namaz bi ibatettir Rabbe sukretmekdir insana sunduklari icin, meditasyon insani rahatlatir kendini gelistirmeni saglar diye dusunuyorum, Hoca belkide meditasyonun ne oldugunu bile bilmiyodurki ..Gunah olmadiigni dusunuyorum daha dogrusu mantigim almiyor, ama meditasyonuda abartmamak gerektigini dusunuyorum.

YOGA da bahsi geçen ''OM''Kelimesi ile kişi beyninden bir frekans yayar ve ister istemez beyin şifresine ait orjinalitesine ait bir CİNİ kendine çeker onun için yoga yapan insanlar her ne kadar kendilerini huzurlu gibi görseler tandığım bir çok yoga yapan kişide anormal davranışlar gözlemlemişimdir.Sakıncalıdır böylesi...

Bilgilerinize...

kesinlikle katiliyorum... benim yoga hocam da her ne kadar huzurlu oldugunu iddia etse cabuk sinirlenirdi :wacko: ve ben de yoga yaptigim zamanlarda geceleri sicrayarak uyanirdim... Allah buyuk ki biraktim artik... arkadas cok hakli... ki yani ben bunlari okumadan yasadim... etki altinda kalmam imkansizdi...

--------------------

hadi diyelim yoga günah meditasyon niye günah??

namazda bir meditasyon değilmidir?

bence bu senin hocana göre bilmediği her şey günah:)

ama eskiden yoga yapıp,şimdi namazını kılan arkadaşın fikirleri değerlidir..çünkü ikisinide tecrübe etmiştir..

ben o klasmana giriyorum sanirim kardesim... ikisini de denedim yasadim... cok sukur namaz ile yola devam ediyorum... bir daha da yoga mi? Allah korusun... OM kelimesini zikrettikce (tovbe) insan huzur buluyor saniyor ama sandikca daha da batiyor...

asagidaki yazi alinti ama cok dogru (yasadigim icin biliyorum, cevremde de yasayan ve hala maalesef :( uyanamayan cok arkadasim var)

Zikir Sahtekarlığı;Transandantal Meditasyon Ve Yoga

.Hiç kimse transandantal meditasyonla sulh ve sukuna ulaşamaz.İbilisin ne yapması lazımdı? zikri ortadan kaldırması lazımdı.Kaldırabilmesi için transandantal meditasyonu herkeze kabul ettirebilmesi lazımdı.İşte iblis bu gün bunu başarmıştır.Hastanelerde gelen kanı odur ki sulh ve sukun için transandantal meditasyon bir vasıtadır ve her kes için faydalı bir müessesedir.Şeytan kendi taraftarlarına bunu kabul ettirmiş durumda.Zaten insanlar Allah ın yoluna girmedikçe,Allah a ulaşmayı dilemedikçe hep onun tarafındalar.Transandantal meditasyon sadece bir zikir sahtekarlığıdır.Zikrin unutturulması için şeytanın insanlara sunduğu bir zehirdir.Allah ın sizleri Allahın yoluna almakla ne kadar büyük yardımlarının olduğunu bir düşünün.Kalbinize iman kelimesini yazan Allah,zikir yaptığınızda katından rahmetle fazl ve rahmetle salavat nurlarını gönderen gene Allah,bu nurları iman kelimesinin etrafında toplayan gene Allah,nefsinizin tezkiyesini oluşturan o,tasfiyeyi de oluşturan o.Her şey önceden dizayn edilmiş,vücudunuz bu dizayna göre yaratılmıştır.Eğer sizler Allah a ulaşmayı dilerseniz,zikir yaptığınızda nefsinizi kalbinde Allah ın nurlarının mutlaka birikeceği bir özellikle yani Hanif fıtratıyla yaratıldınız.Herkes böyle yaratıldı.Şeytan bu fıtratla yaratıldığınızı biliyor.Eğer zikir yaparsanız sizi kaybedeceğini de biliyor.İblisi, Allah ın zikrinin yerine kullandığı silah transandantal meditasyondur.Hazin son zikrin unutturulmaya çalışılması onun yerine transandantal meditasyonun getirtilmeye çalışılmasıdır.İblis bunu büyük ölçüde başarmıştır

Allah'ım faydasiz ilimden sana siginirim...

kuzum sende gitmişsin din hocana sormuşsun herhalde öyle dicek sana:)din öğretmenlerini çok iyi bilirim ben:)istisnalar hariç

Guest çokşeyvar

arkadaşlar yorumlarınız ve bilgileriniz için teşekkürler

kuzum sende gitmişsin din hocana sormuşsun herhalde öyle dicek sana:)din öğretmenlerini çok iyi bilirim ben:)istisnalar hariç
:D

ya uzak doğu dinlerini işliyorduk ben gene her zamnki gibi tutmadım aklıma geleni sordum o da böyle söyledi işte:confused:

yogayı bilmiorum ama meditasyon günah olmamalı mantıkenn,gerçekten rahatlatıor arkadaşlar,sizin fikirleirniz nelerdir?

Guest kalkan313

YOGA da bahsi geçen ''OM''Kelimesi ile kişi beyninden bir frekans yayar ve ister istemez beyin şifresine ait orjinalitesine ait bir CİNİ kendine çeker onun için yoga yapan insanlar her ne kadar kendilerini huzurlu gibi görseler tandığım bir çok yoga yapan kişide anormal davranışlar gözlemlemişimdir.Sakıncalıdır böylesi...

Bilgilerinize...

Doğru bir tespit...

yoga da bahsi geçen ''om''kelimesi ile kişi beyninden bir frekans yayar ve ister istemez beyin şifresine ait orjinalitesine ait bir cini kendine çeker onun için yoga yapan insanlar her ne kadar kendilerini huzurlu gibi görseler tandığım bir çok yoga yapan kişide anormal davranışlar gözlemlemişimdir.sakıncalıdır böylesi...

Bilgilerinize...

besmelenin siralri adli kitapta konu geçiyor. Om kelimesi 3 harflilerle haşir neşir edebilir. Dikkat. Ayrica bu kelimenin küfür manalar içerdiğini söyleyen siteler var. örn google ya om vikipedi yazin bakin neler çikiyor.

Guest MiSs You

günah oldugunu düşünmüyorum ..Ama namazla bir tutulmamalııııı Rabbimin secdesin de bulunan huzurun hiç bir yerde bulunmadığından yanayım..