Jump to content
bendeki.sen

40 Gün Hacet Namazı Dileğin Gerçekleşsin..

Recommended Posts

Sagol canim bu bilgi cok iyi oldu. Ay cok fena heyecan yaptim yine. Maalesef cuma gunu baslayabecegim ama.

Arkadaşlar 40 gün kılınacak hacet namazınının sonunda tek dilekde bulunacaksınız. normal namaz kıldıktan sonra herşey için dua ediyoruz. ama hacet namazında tek niyet olur. eğer ikinci bir dileğiniz varsa ayrıca 2 rekat daha hacet namazına niyet edip arka arkaya kılabilirsiniz...
birinden iki şey rica edeceksiniz (yadaondan yapmasını istediginiz şeyler var),yanına gittiniz ilk ricanızı söylediniz.sonra dışarı çıkıp kapıyı çalarak ikinci ricanızı söylemek üzere tekrarmı çıkarsınız karşısına....hacet namazı zaten hacetler için kılınır,bir yada iki yada üç hacet ne farkedecek..arz ettiğiniz makam tek..he kılmak istersiniz bir dilek için 100 rekat kılarsınız o başka..ama böyle kesin kati kuralları kim koyuyor anlamış degilim...tabi yanlışda anlaşılmasın fazladan namaz kılmayın gibi bir şey demiyorum.sadece olmaz diye kesin kati konuşmamak lazım...

hacet namazı 1. rekatta 3 ayetel kürsiyi ve 2. rekatta okunan ihlas felak nası, süphane ve fatihadan sonra okuyoruz dimi?

hacet namazı 1. rekatta 3 ayetel kürsiyi ve 2. rekatta onan ihlas felak nası, süphane ve fatihadan sonra okuyoruz dimi?

1.rekat subhaneke+fatiha+3 ayetel kürsi

2.rekat fatiha+ihlas+felak+nas

• Like 2

1.rekat subhaneke+fatiha+3 ayetel kürsi

2.rekat fatiha+ihlas+felak+nas

evet ya 2. rekatta sübhaneke okunmaz soruyu sorarken aklım nereye gittiyse:D okunan kelimesini bile eksik yazmışım :D teşekkürler incisel :)

birinden iki şey rica edeceksiniz (yadaondan yapmasını istediginiz şeyler var),yanına gittiniz ilk ricanızı söylediniz.sonra dışarı çıkıp kapıyı çalarak ikinci ricanızı söylemek üzere tekrarmı çıkarsınız karşısına....hacet namazı zaten hacetler için kılınır,bir yada iki yada üç hacet ne farkedecek..arz ettiğiniz makam tek..he kılmak istersiniz bir dilek için 100 rekat kılarsınız o başka..ama böyle kesin kati kuralları kim koyuyor anlamış degilim...tabi yanlışda anlaşılmasın fazladan namaz kılmayın gibi bir şey demiyorum.sadece olmaz diye kesin kati konuşmamak lazım...
iSevgili incisel yaptığın benzetme normal hayatta uygulanan bir durum. oysa bir Rabbimizin huzuruna çıkıp, olmasını istediğimiz özel bir dileğimiz için ricada bulunup yalvarıyoruz. sen hacet namazını kılıp varsa 10-15 dileğini el açıp istersin ama ben tek bir dileğim için 40 gün hacet namazı kılıp rabbimden diliyorum. varsa 2. dileğim ayrıca namaz kılarım ne kadar çok secde edersek o kadar rabbimize yakın oluruz. çünkü secde rabbine yakın olduğun andır.

din normal hayat,yaşam biçimidir zaten.ben az secde edin gibi bir şeyde demedim.anlatmak istediğimi anlattım sanıyorum.neyse ben siz yanlışsınızda demiyorum sadece kesin kati konuşmamak lazım diyorum olmaz diyerek....

dün akşam yatsı namazından sonra kıldım.rüyamda iki kapı gördüm biri kilitli birini ben açtım ve kapattım.başkasına ait bir evmiş.ev sahibi yoktu kapattım kapıyı ve anahtarı yere bıraktım..çok yüksek bir yerdeydim.ve aşağıda iki sırtlan benim olduğum yere sıçrayarak ulaşıyordu.her seferinde aşağıya ittim bi biri bi biri sıçradı.ulaşsalar yicekler beni o kadar yani kızgın saldırmaya çalışıyorlar.avazım çıktığı kadar bağırıyorum imdaaat diye.uyandım sonra.hayrolsun

• Like 1