Jump to content
eka

Maddiyatı İyi Olanlar Hangi Esmaları Zikrediyorsunuz...

Recommended Posts

Bu konuyu maddi olarak ben ve benim gibi sıkınta olan arkadaşlar için açtım. O kadar çok kişi varki maddi durumu iyi olmayan, borcu olan. istedimki maddi yönden rahat olan arkadaşlar hangi esmaları ya da duaları günlük yaşantısında okuyorlar.umarım yardımcı olurlar:)

• Like 3

teşekkürler eka güzel ve ihtiyacımız olan bir konu açmışsın benimde ricam bazı duaların eksik yani tam olarak yazmıyorlarmış öğrendiğim kadarıyla... lütfen ya tam olarak paylaşın yada hiç paylaşmayın.

• Like 1

böyle yapıyorsunuz demiyorum ama birçok dua yada esma terkibini uygulayan arkadaşlarım mucize bekliyorlar bi anda herşey değişsin istiyoruz

önemli olan hangi dualar esmalar değil,sizlerin içten gelerek düzenli okuycağınız dualar size kolaylık kapısını açar

esma okurken düzenli okumak gerekiyor kimi insanda 21 günde,kimisinde 40 günde kimisinde daha uzun sürede bu etki tecelli eder

BeNim cevremde maddiyati cok cok iyi iki tanidigim var; ikiside cok inancli degiller ama Allaha inanirlar yani namaz oruc vb yok. ama ikisininde ortak ozelligi comert olmalari ; biri babasindan kalan il disindaki evi babasina bakan bakiciyi kira vermeden oturtuyor ve babasinin terkettigi yegenini okutuyor; bu tanidigim 56 yasinda , isten cikarildi 2 ay sonra eskisinden cok cok iyi firmaya iki kat maasla girdi, hayatinda hic issiz kalmamis , hep cok para kazmis ve 56 yasinda bile super ise girdiki o isi yapan ondan cok daha genc bir suru kisi bulunabilirdi,; digeri ise arkadasimin abisi ; teyzesi dul ve cocuklu ona her ay maasinin ( yuksek maasli bir yonetici) 5 te birini gonderir; bu arkadasta isleri hep iyi ve yuksek kazanclidir ki oyle ahim sahim ozellikleride yok ingilizceyi bile daha yeni halletti gecen yil oda isten cikarildi 1 ay sonra cok daha iyi bir firmada 1.5 katina maasla is buldu, Kuranda hep zekatinizi verin maliniz azalmaz aksine artar diyor ben bu bahsettigim tanidiklarin zekat niyetiyetine vermesrler bile yaptiklari yardimlari Allah in zekat gibi odullendirdigini dusunuyorum. Yuksrk mebla yardima gerek yok ufacik bir sadaka bile bire 10 veriyor bunu bizzat yasadim. Kisaca zenginligin yolu Sadaka ve Zekat bence

• Like 1

işte ben buna şaşıyorum şan. yani burda birbirimizi tanımıyoruz bile.. neyi kıskanıyorlar anlamıyorumki bazı dualara başlıyoruz okuyoruz okuyoruz sonra bir bakıyoruz ya yanlış yazılmış ya eksik.. bilmiyorum artık bunca insanın farklı sıkıntıları var ve ne güzel dualara sarılıyorlar. bundan güzel ne varki.. sadece anlayış bekliyorum kendim ve herkes için...

teşekkürler eka güzel ve ihtiyacımız olan bir konu açmışsın benimde ricam bazı duaların eksik yani tam olarak yazmıyorlarmış öğrendiğim kadarıyla... lütfen ya tam olarak paylaşın yada hiç paylaşmayın.

Her dua yada zikir herker okuyanda aynı etkiyi yapmaz Allah kimin duasını kabul eder bilemeyiz.Ona bakarsak Müslüman olmayıpta zengin insan çok mesala Bil Gates zannetmiyorum ki vakıa suresi okuyupta zengin oldu.;)

• Like 1

Bill gatesinde ne kadar comert oldugunu biliyormusunu? Microsoft un yillik net karinin 5 te biri istisnasiz ve kosulsuz yardim kuruluslarina bagislaniyormus ( kurulusundan bu yana) ...oda comertliginin odulunu bu sekilde aliyor bence

en etkilisi benim de cevremde gördügüm kadar, hic baskasinin malina göz dikmemektir helal kazancindan yemektir ve de paylasmaktir siz hayirinizi paylastikca Allah da size geridönüsüm veriyor, ve aldiginiz maasiniz herseyinize yeterli kiliyor. Zekatinizi az gelirli olsaniz dahi verin ama muhtaclara verin yaslilara, cocuk sevindirebilirsiniz vs., veya hayvanlara bir kap su koyun, yem verin olanak cok. Allah da sizi muhtac etmez...

Evet belki paraniz geliriniz artmaz bu sekilde ama az parayla berektiyle cok isler görürsünüz.

ben mesela o kadar çok borç ödüyorumki... yine de elimden geldiğince kendi durumuma göre yardım etmeyi seviyorum. anlattığın kişilerin maddi durumları çok iyi ve yardım eli uzatıyorlar ne güzel Allah kabul etsin.. olsun inşallah biz de her yere verelim.. şimdi şu var her maddi durumu iyi olan dua ediyor esma ediyor diye bir kavram da yok kimsenin içini biz bilemeyiz. benim konuyu açmamdaki maksat sitede bu anlamda şu esmaları (yada duaları) çok zikrediyorum ve faydasını buluyorum diyebilecek kişilerin paylaşımları

BeNim cevremde maddiyati cok cok iyi iki tanidigim var; ikiside cok inancli degiller ama Allaha inanirlar yani namaz oruc vb yok. ama ikisininde ortak ozelligi comert olmalari ; biri babasindan kalan il disindaki evi babasina bakan bakiciyi kira vermeden oturtuyor ve babasinin terkettigi yegenini okutuyor; bu tanidigim 56 yasinda , isten cikarildi 2 ay sonra eskisinden cok cok iyi firmaya iki kat maasla girdi, hayatinda hic issiz kalmamis , hep cok para kazmis ve 56 yasinda bile super ise girdiki o isi yapan ondan cok daha genc bir suru kisi bulunabilirdi,; digeri ise arkadasimin abisi ; teyzesi dul ve cocuklu ona her ay maasinin ( yuksek maasli bir yonetici) 5 te birini gonderir; bu arkadasta isleri hep iyi ve yuksek kazanclidir ki oyle ahim sahim ozellikleride yok ingilizceyi bile daha yeni halletti gecen yil oda isten cikarildi 1 ay sonra cok daha iyi bir firmada 1.5 katina mmaasla is buldu, Kuranda hep zekatinizi verin maliniz azalmaz aksine artar diyor ben bu bahsettigim tanidiklarin zekat niyetiyetine vermesrler bile yaptiklari yardimlari Allah in zekat gibi odullendirdigini dusunuyorum. Yuksrk mebla yardima gerek yok ufacik bir sadaka bile bire 10 veriyor bunu bizzat yasadim. Kisaca zenginligin yolu Sadaka ve Zekat bence

cok yanlis düsünce illa maddiyatiniz iyi olmaniz gerekmiyor, önemli olan paranin bereketi artmasi dir siz zekat niyetiyle yola koyulun bir Allah neler yapmaz ki..

• Like 1