Jump to content
PınaRakiP

12 Eylül...Acının Tarihi...

Recommended Posts

-bana acının resmini çizebilir misin abidin?

-12 eylül var ya nazım,,sen sormadan çizdiler bile...

1961 anayasası (hürriyet-otorite dengesi hürriyetten yana)

1982 anayasası(hürriyet-otorite dengesi otoriteden yana)

"1961 anayasası bize bol gelmiş bir elbiseydi,bizde kestik biçtik daralttık"

ressamlığının yanında terziliği de varmış paşa paşa yaşayan paşanın...

*12 eylül...

türkiye cumhuriyetinde 3.utanca adım atıldığı tarih...

*12 eylül...

bu ülkenin üzerinden geçen buldozer...

*12 eylül...

kanlı tarih...

*12 eylül...

bilinçsiz ve yitik kuşakların sebebi...şapşallaşmış,düşünemeyen,sorgulayamayan bir kuşağın doğum günü...

*12 eylül...

bu lekeyi kaldırmadan bu ülkede yaşamaktan nefret etmemin en büyük nedeni olan gün...

*ve 12 eylül; kenan evren ve saz arkadaşlarına...

kenan evren ölmedi aramızda yaşıyor

cuntalar savaşında bayrağı o taşıyor

herkesi o asıyor, herkesi o asıyor

ülkeye çizdiğin kanlı yol senin

gençleri ipe çeken kanunlar senin

"şan" senin, "şeref" senin

ölmedin, yargılanmadan ölemezsin...

asmayalım da besleyelimmi'nin bütün sorumluları..yeni yetişen kuşaklar, müze gezer gibi gezsinler.geleceğimizle oynayanların yüzüne bakarak....

biz mücadeleye devam edeceğiz...

Guest mole

bir karikatür vardı onu tasvir etcem.gelmiş geçmiş tüm başbakanlar halaya durmuş çoşku içinde halay çekiyorlar çok mutlular ve şu sözcükleri söylüyorlar lan her şeyi ergenekon yapmış biz hiç bişey yapmamışız.

Guest prenses12
bir karikatür vardı onu tasvir etcem.gelmiş geçmiş tüm başbakanlar halaya durmuş çoşku içinde halay çekiyorlar çok mutlular ve şu sözcükleri söylüyorlar lan her şeyi ergenekon yapmış biz hiç bişey yapmamışız.

Evet herkes suçsuz bir tek asker suçlu. Çünkü asker olmasa TC de olmaz. Bu da TC dışındakilerin istediği şey. Umarım birileri sonradan pişman olmaz.

12 Eylül darbesi yanlı bir darbe değildir... Sağ ve sol kesimden sayısız insanlar kendi inanışları ve siyasi görüşleri yüzünden can vermiştir... apoyla olanların alakası yoktur... cidden bu konuyu Apo ya nasıl bağladınız bilemem ama şunu söyleyebilirim... Ordunun siyasette işi yoktur olmamalıdırda... TSK nın amacı bu vatanı korumaksa bunu siyasete girmeden yapmalıdır... aksi taktirde çok büyük hatalar yapılır... Herkes yerinde önemli bu ülkede... ve evet 12 Eylül darbesi kanlıdır... ve aslına bakarsanız da hepimizin elinde hala o kan izleri vardır...

Konular hakkınd ayaptırım uygulanmıyor diyen arkadaşım galiba forumdan baya uzak kalmışsınız... merak etmeyin yönetim bu tür davranışları yapanları cezasız bırakmıyor... bunu foruma yazma amacınızın altında da ben bişey aramaya başladım... raporlarsınız beğenmediğiniz mesajı yönetim değerlendirir... sormazlarmı adama ne iş amacın ne kimi kışkırtıyorsun sen diye... hadi iyi günler...