Jump to content
ne ya bu

Tanrının Doğumgünü

Recommended Posts

arkadaşlar tnrının doğumgünü adlı kitabı okuyanlar var mı.ben okuyorum çok ilginç okuyanlardan yorum istiyorum...

Guest sci-fi

Okumadım yazarı kim????

Roman tadında bir kitap.Yaradanın bize sunduklarını güzel bir dille anlatıyor.İlginç tesbitleri var.Çoğunu biliyoruz ama farklı bir anlatımla sunuluyor.

"

Kainatın en deneyimli metin kodlayıcısı Tanrı, kitabı Kur'an'a yerleştirdiği kriptoları bu kitapta birer birer deşifre ediyor. 19'un üzerindeki gizem perdesini kaldırıp kader denklemini çözüyor, "cehennem"i açıklıyor: "Cennetten kovulmadığın gibi cehenneme de sürülmeyeceksin. Yer, gök ve ikisi arasındakiler. Tüm bu yatırım, senden bir günahkâr yaratmak için değildi."

İlk defa "internete" işaret eden ayet. Hastalıkların ilahi şifa kaynağı. Kur'an'daki Reiki. Başörtüsü ayetinde bugüne kadar fark edilmeyen ayrıntı. İslami terör algısında Üsame bin Ladin denklemi. İsa'dan haberler, "Deccal"in kimliği.

Müthiş tespitler:

-Dinlere alerjisi olan insanlar laik olamaz. Çünkü, laiklik dünyada dinler varolduğu için var olmuştur. Dinler olmasaydı, dinle devlet işlerinin ayrılması diye bir konu da olamazdı.

-En büyük aşk, en çok öğrendiğin ilişkidir. Sende etki bırakmayan, adını bile hatırlamadığın ilişkiler ise öğrenemediklerin... Aşk, öğrenmektir. Aşk, birlikte öğrenmektir.

- Piyangoda ikramiye, bilete değil kişiye çıkar. 10 tane bilet alman bir şey değiştirmez. Sana çıkacaksa, sana çıkacaktır zaten. Para, sana öğretmen olarak tayin edilmediyse büyük bir servete ihtiyacın da yoktur.

-Ateist olacaksan da sağlam bir ateist ol. Bunu bin yıllık klişelerle değil sana yakışan daha diri argümanlarla yap. Sana tezimi anlatıyorum. Bunları, tezin ne olduğunu bilmeden, iyi bir anti-tez yaratamayacağın için yapıyorum.

Derin şüphelerin cevapları:

-Sünnet hareketi, Kur'an'ın yalnızlaştırma planı mı?

-Bebekken ölenler Tanrı'ya isyan etmeyecek mi?

-İndigo çocuklar ve ardındaki enteresan sır.

-Gerici enerji İslam'a izinli mi sızdı? Ahirzaman sınavı bu mu?

Ve son söz.. Elif, Lam, Mim.

Bu harflere dikkatle bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.."

--------------------

Yazarı "Burak Özdemir "

Guest filomena

bu kitap isterse en iyi kitap olsun.

isminden baştan kaybediyor.böyle başlık olmaz.ayrıca tanrı denmez ALLAH.....

elime bile alıp okumam.:D

Birtanem,

Önyargılı olmayalım.Gerçekten bu kitap hepimizin bildiği şeyleri ilginç örneklerle aynı sonuca ulaştırarak sunuyor.İnsan bir'an düşünüyor,hiç böyle bakmamıştım diye.Başlığı boşver,o biraz da dikkati çekmek için.Kitabı oku kararını ver.

Guest filomena
Birtanem,

Önyargılı olmayalım.Gerçekten bu kitap hepimizin bildiği şeyleri ilginç örneklerle aynı sonuca ulaştırarak sunuyor.İnsan bir'an düşünüyor,hiç böyle bakmamıştım diye.Başlığı boşver,o biraz da dikkati çekmek için.Kitabı oku kararını ver.

tamam LOVE senin güzel hatrın için bakıcam kitaba ;)

Çok şekersin.Kıyamam sana,hiçbir zamanda kıyamadım biliyorsun.

Bu kitabin gercekden cok guzel oldugunu duydum bende.. en kisa zamanda alip okumayi dusunuyorum. sevgili medcezir bana önermisti kitabi..

Guest vik@vik

bu konu vardı sitede okuyanların paylaşımlarının olduğu hatta tartışmalrın yaşandığı :Değer arama yaparsan istediğin yorumlar mevcut orda bulabilirsin

Guest canfeza

arkadaşlar burak özdemir in yazmış olduğu tanrının doğum günü yada diğer eserlerini okuyanlar bizlerle düşüncelerini paylaşabilirlermi ?

ilk 30 sayfasını falan okudum tanrının doğum günü adlı kitabın, ve atestlerin tüm sorularına cevap verdiğini gördüm, ama devamı böylemi okumaya değer mi bilmek isterim:rolleyes: