Jump to content
ne ya bu

Tanrının Doğumgünü

Recommended Posts

Guest

kitabı neredeyse yarısına kadar okudum. bi kitabı yarısında bırakmak huyum olmadıgı halde 2 senedir yüzüne dahi bakmıyorum.. bence okunmaya değer bile değil. benim aklıma takılan yeri olmuştu yazara mail atmıştım 1. maile cevap verdi 2. mail hala 2 senedir yolda :D

Guest canfeza
:D :D bende bi baştan bi ortadan bi sondan okurum roman türlerini . bu kitabın yazılış amacındaki niyet aslında temiz ama metod biraz şüphe çekiyor. yinede okuyacağım bakalım. sağolun düşüncelerinizi paylaştığınız için.

Arkadaşlar ben bu kitabı okudum ve çok etkilendim. İnanılmaz bilinç açan bir kitap. Düşündürüyor,aklı muhakeme yapmaya zorluyor bence.. Kuran ayetlerini farklı bir yorumla açıklamaya yönelik yazılmış roman tadında bir felefe kitabı. Ayetlerin daha geniş anlamı olduğuna ve farklı açılardan değerlendirilebileceğine işaret ediyor. Kitabın tarzı biraz fantastik, kabul ama bu da kitabı masalsı bir atmosfere sokup okunur kılıyor. Ancak hazır olmayan ve bu tip yaklaşımlara kapalı bilinçlere uygun olmayan bir kitap. Tekrar okunduğunda daha iyi anlaşılıyor. Önyargısız, bilgilenme amacı ile okunursa çok güzel.

Guest
Arkadaşlar ben bu kitabı okudum ve çok etkilendim. İnanılmaz bilinç açan bir kitap. Düşündürüyor,aklı muhakeme yapmaya zorluyor bence.. Kuran ayetlerini farklı bir yorumla açıklamaya yönelik yazılmış roman tadında bir felefe kitabı. Ayetlerin daha geniş anlamı olduğuna ve farklı açılardan değerlendirilebileceğine işaret ediyor. Kitabın tarzı biraz fantastik, kabul ama bu da kitabı masalsı bir atmosfere sokup okunur kılıyor. Ancak hazır olmayan ve bu tip yaklaşımlara kapalı bilinçlere uygun olmayan bir kitap. Tekrar okunduğunda daha iyi anlaşılıyor. Önyargısız, bilgilenme amacı ile okunursa çok güzel.

peki önyargısız bi soru sorabilirmiyim? sizce kitaptaki tanrı cok fazla fantastik deil mi? çok uçta bi tanrı varmış hissi veriyor insana..

bizim tanrımız deil de başka bi tanrı varmış gibi geliyor insana :)

Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu.

Artık zamanı gelmişti...

Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı.

Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chatleşmeye başladılar.

Çocuk 'Nasıl olur da Tanrı insanla chatleşir? ' diye sordu.

'Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum. Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum' yanıtını aldı.

Çocuk 'Kuran, kutsal bir kitap. O varken İslamın imajını değiştirmek neden bana düşüyor? ' diye sordu.

'Kuranı bir de benden dinlemeye ne dersin? ' dedi Tanrı.

'Bu, resim çizmeyi Picassodan öğrenmek gibi bir şey' dedi çocuk. Ve her şey ondan sonra başladı...

'Artık kütüphanende daha önce hiç okunmamış, kutsal bir kitabın olduğunu biliyorsun. Sır senindir' dedi Tanrı... Öğrendiklerine inanamayan çocuk sokağa çıkıp avaz avaz bağırmak, haykırmak istiyordu...

Elif, Lam, Mim... Bu harflere dikkatli bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.

Çünkü bugün, büyük gün... Bugün Tanrının doğum günü.

Bin yıllık suskunluk sona eriyor, dinler tarihinin en kadim sırrı gün ışığına çıkıyor...

Bugün... Bu büyük gün, tüm İslam âlemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun...

Tanrının doğum günü kutlu olsun...

Alıntı: kitap antoloji...

Guest adasa

ben bu kitabi okudum o kadar cok hosuma gitti ve etkilendimki 3 kez okudum tekrar okumayi dusunuyorum kurandaki ayetlerle ilgili bizim bilmedigimiz seyleri o kadar guzel anlatiyorki harika bir kitap kitabin bas kismindan anlayamazsin zaten ileriki sayfalarda sen birakamicaksin tek diyecegim harika bir kitap

Canfeza... Ben bu kitabı okudum ve eğer gittiği yerden gelirse tekrar okuyacağım... Eğer elindeyse, başladıysan okumaya mutlakaaaa bitirrrrrrrrr... Çünkü muhteşem bir kitap! Benim şahsi görüşüm bu yönde, benden bu kitaba kesinlikle 10 puan!

Bence de daha iyi anlaşılması için tekrar okunması gereken bir kitap. Kitapdaki fantastik tanımlara takılı kalmamak, verdiği mesajları yakalamak gerekiyor. Kitabın tamamı okunduktan sonra üzerinde düşünülmeli. Ayetlere farklı bakış açılarıyla bakmak daha derinlere indiriyor insanı. Orada tarif edilen Tanrı bizim algıladığımız "Allah" tanımına uymuyor, uyması da mümkün değil zaten. Bu yazarın anlatım tarzında var olan bir imaj. O imajı değil de verdiği mesajları önemsemeli bence. Kitabımız kuran'ı daha geniş kavramlarla değerlendirmeyi öneren ve bilinci uyaran bu kitabı algısı açık tüm arkadaşlarıma öneriyorum.

Guest canfeza

ya benimde aynen fantastik imgeler tanımlar aklımı çeldi bir an. başka şeye yoğunlaşmama engel oldu . ama madem tavsiye ediosunuz sizi mi kırcam :rofl::rofl: okuruz .

Guest echo

Din ve Beyin...

Tavsiye ederim,çok güzel bir kitap...