Jump to content
asetilsalisilikasit

Sakın Kullanmayın !

Recommended Posts

California Üniversitesi' nden bilim adamı Daniel Amen, Amerika'da best seller olan kitabında kafein alkol ve sigaranın beyne etkilerini beynin MR görüntülerini inceleyerek yayımladı. Buna göre fazla alkol, beyin damarlarını tıkıyor ve hücreleri öldürüyor. Bir süre sonra hafıza da etkileniyor. Kafein ve sigara da beyin damarlarını daraltıroy. Günde 3 fincan fazla kahveden uzak durulması gerekiyor.

Kafein ve sigara:

Beyindeki damarların daralmasına yol açıyor. Etkisi uyuşturucu ve alkolden de kötü oluyor. Beynin ön lobunda görülen siyah noktalar kişiyi depresyona karşı savunmasız kılıyor. Orta kısımlardaki siyah noktalar zayıf hafızanın habercisi. Kitap, günde 3 fincandan fazla kahveden uzak durmayı tavsiye ediyor.

Alkol:

Fazla alkol tüketmek beyin damarlarının tıkanmasına ve hücrelerin yavaş yavaş ölmesine neden olur. Ön lobdaki siyah lekeler karar verme yeteneğinin zayıflamasına, refleksleri kontrol edememeye ve yüksek depresyon riskine işaret ediyor. Orta kısımdaki lekeler dil, müzik yeteneklerini ve hafızayla ruh durumunu olumsuz etkiliyor. Dengesiz davranışlara neden oluyor.

2qcjhwi-1.jpg

dbnt5f-1.jpg

2hyauqs-1.jpg

Guest Lucky

Çok değerli bir paylaşım. Ne hale geleceğimi gördüm. :P

Emeğine sağlık. :)

Guest MaRSoNNe

hehe benim oyle bi sorunum yok cok sukur..

O dediginiz organdan bende yok zaten :D

Guest Lucky
hehe benim oyle bi sorunum yok cok sukur..

O dediginiz organdan bende yok zaten :D

Beyincik de mi yok? :D

Guest MaRSoNNe

vardi gecen alt komsu istedi ona verdim.. Ben senin beyincik dogurdu diye gelmesini beklerken, o senin beyincik öldü diye geldi.. Saglik olsun.. Simdi rahatim.. Hafifledim sanki :)

Guest Lucky

vardi gecen alt komsu istedi ona verdim.. Ben senin beyincik dogurdu diye gelmesini beklerken, o senin beyincik öldü diye geldi.. Saglik olsun.. Simdi rahatim.. Hafifledim sanki :)

Umarım, beyincik salatası yapmıştır da ziyan olmamıştır. :D

Guest MaRSoNNe

Aslinda ben bu konuyu pek anlamiyorum.. Simdi bir doktor cikiyor diyor ki; Gunluk bilmem kac bardak kafein iyi gelir soyle soyle ozellikleri var.. Oteki cikiyor tam tersini soyluyor.. Aynisi alkollu bir kac icki icinde gecerli.. Hangisine inanacagimizi sasirmis durumdayiz.. Haramlari zaten biliyoruz da birde celiskili aciklamalar bu tarz olaylarda kafa karistiriyor..

--------------------

benim degil ama baskasinin kafasini :)

Guest per!

kaç yıl sora bu hale geliniyor acaba - ona göre bırakacağım:p

Guest Lucky
Aslinda ben bu konuyu pek anlamiyorum.. Simdi bir doktor cikiyor diyor ki; Gunluk bilmem kac bardak kafein iyi gelir soyle soyle ozellikleri var.. Oteki cikiyor tam tersini soyluyor.. Aynisi alkollu bir kac icki icinde gecerli.. Hangisine inanacagimizi sasirmis durumdayiz.. Haramlari zaten biliyoruz da birde celiskili aciklamalar bu tarz olaylarda kafa karistiriyor..

--------------------

benim degil ama baskasinin kafasini :)

Benim beynim hala yerinde, cevaplamaya çalışayım. :P

Bu tür maddelerin etkileri göreceli olduğu yani kişiden kişiye değiştiği için her kafadan farklı bir ses çıkıyor.(beyinden olacaktı) :derisive:

Guest MaRSoNNe
Benim beynim hala yerinde, cevaplamaya çalışayım. :P

Bu tür maddelerin etkileri göreceli olduğu yani kişiden kişiye değiştiği için her kafadan farklı bir ses çıkıyor.(beyinden olacaktı) :derisive:

Yani sen sus sende beyin yok mu diyosun :)