Jump to content
asetilsalisilikasit

Sakın Kullanmayın !

Recommended Posts

vardi gecen alt komsu istedi ona verdim.. Ben senin beyincik dogurdu diye gelmesini beklerken, o senin beyincik öldü diye geldi.. Saglik olsun.. Simdi rahatim.. Hafifledim sanki :)

En iyisini yapmışsın ver beynini kurtul kara düşüncelerden, off off sigaraya mı başlasam acep?

bırakın kurtulun kısa sürede hücreler kendilerini yeniliyormuş

Guest MaRSoNNe
En iyisini yapmışsın ver beynini kurtul kara düşüncelerden, off off sigaraya mı başlasam acep?

Yakcan mi vereyim mi bi dal?

Yakcan mi vereyim mi bi dal?

kurtuluş garantiyse ver içeyim:swoon2:

Guest MaRSoNNe
kurtuluş garantiyse ver içeyim:swoon2:

Garanti.. Bizde ihtimallere yer yok.. Bak konu ne icin acilmis :))

Guest kemtamin

SAKIN KULLANMAYIN

California Üniversitesi' nden bilim adamı Daniel Amen, Amerika'da best seller olan kitabında kafein alkol ve sigaranın beyne etkilerini beynin MR görüntülerini inceleyerek yayımladı. Buna göre fazla alkol, beyin damarlarını tıkıyor ve hücreleri öldürüyor. Bir süre sonra hafıza da etkileniyor. Kafein ve sigara da beyin damarlarını daraltıroy. Günde 3 fincan fazla kahveden uzak durulması gerekiyor.

Kafein ve sigara: Beyindeki damarların daralmasına yol açıyor. Etkisi uyuşturucu ve alkolden de kötü oluyor. Beynin ön lobunda görülen siyah noktalar kişiyi depresyona karşı savunmasız kılıyor. Orta kısımlardaki siyah noktalar zayıf hafızanın habercisi. Kitap, günde 3 fincandan fazla kahveden uzak durmayı tavsiye ediyor.

Alkol: Fazla alkol tüketmek beyin damarlarının tıkanmasına ve hücrelerin yavaş yavaş ölmesine neden olur. Ön lobdaki siyah lekeler karar verme yeteneğinin zayıflamasına, refleksleri kontrol edememeye ve yüksek depresyon riskine işaret ediyor. Orta kısımdaki lekeler dil, müzik yeteneklerini ve hafızayla ruh durumunu olumsuz etkiliyor. Dengesiz davranışlara neden oluyor.

2qcjhwi-1.jpg

dbnt5f-1.jpg

2hyauqs-1.jpg

bende her ucu de bol bol var ben yasayan öluyum o zaman:D:D:D

Guest per!
kaç yıldır kullanıosun?:D

liseden beri, 5-6 yılı var:confused:

Guest Keşiş

Ya bi de hala Mekruh derler ya sigaraya şaşıyorum gerçekten. Şeytanın en sadık müğridi sigara. :) Yaşasın yeşil ay :P