Jump to content

Recommended Posts

evet ama psıkolojım bozuldu mesela butun arkadaslarından suphelenır ve kotuluk bekler oldum noldu bana boyle anlamıyorum herkesın her davranısı benım ıcın suphelı olarak gorunuyor...gece ruyalarıma gırıolar kavga edıyoruz cevremle...benı bu hale getıren noldu anlamıyorum uyumak ıstemıyorum..korkuyorum herkesten

Kararlaştırdığımız toplu dua okumasını buradan yapıyorum. Ben her gün yazarım.

Bu gece yatsı namazından sonra 313 defa Feseyekfikehumullah ayetini okuyacağım, sana zarar veren şeytan tipli insanlara.

• Like 1

Allah razı olsun kardeşim. bende yatsıdan sonra okumaya başlıyorum. inşAllah cezalarını Rabbim verir.

Bende 313 adet okudum. İnşallah, işimizi Allah'a havale edelim, hakkında en hayırlısı olsun.

Bende 313 adet okudum. İnşallah, işimizi Allah'a havale edelim, hakkında en hayırlısı olsun.

Allah razı olsun kardeşim bende okudum. Allah çok büyük

şeytandan korkma kardeşim o ancak vesvese verir aldırma sen ona. esas korkulması gereken insan görünümlü şeytanlar.

şeytanda korkmalı,ondan yüce Rabbimize sıgınmalıyız euzu besmelenin anlamına bakarsak bunu daha iyi anlarız

insan görünümlü şetyanlar dediğiniz o insanlara bunca kötülüğü yaptırıp,dogru yoldan saptıran,kendine tabi eden zaten şeytan degilmi?

şeytanda korkmalı,ondan yüce Rabbimize sıgınmalıyız euzu besmelenin anlamına bakarsak bunu daha iyi anlarız

insan görünümlü şetyanlar dediğiniz o insanlara bunca kötülüğü yaptırıp,dogru yoldan saptıran,kendine tabi eden zaten şeytan degilmi?

şeytanın parmağı mutlaka vardır kardeşim. lakin şeytandan çok onların nefsleri şeytanlaşmış. bir hadiste okumuştum tam hatırlamıyorum ama dünyanın sonuna doğru insanların şeytanlıklarına karşı şeytan bile Rabbim beni affet bu insanlar benide geçti diyecek yazıyordu. tam hatırlayamıyorum nasıl yazdığını ama ona benzer birşeydi, o insanların şeytanın şaşırttığı insanlardan ziyade daha çok kendi pis nefslerinin kurbanları. defalarca arayıp yada gidip abi yapmayın tövbe edin. büyük günaha giriyorsunuz. bakın iki elim iki yakanızda olur dediğim halde, her geçen gün yanına bir kişide fazla alarak benimle uğraştılar. çektiğim acıları size tarif etmem imkansız, ne ilaç ne iğne fayda veriyor o ağrılara ancak uyuşturucu iğne olursa hissetmiyorum çünkü bütün vucudum uyuşuyor. dolaysıyla ben onları şeytandan daha şeytan görüyorum.şeytandan sizi yoldan çıkarmasına karşı, yasak olana yönlendirmesine, ibadetinize engel olmasına v.s gibi şeylere karşı korkarsını. o insanlar onların yanında birde bedeninize verdiği acılar. Yüce Allah bedeniniz sizlere emanet ona iyi bakın diyor .o pisliklerde sizin en özelinize direk bedeninize saldırı yapıyor. onun için güzel kardeşim kesinlikle ben onları şeytandan daha tehlikeli buluyorum.

Şeytanın kendisinden değil, nefse vereceği zarardan korkulmalıdır, yani rabbinden korkmalıdır kişi. Ayrıca kötülüğü yapan şeytan değil, insandır.

"Ben yalnızca tebliğ ediciyim, hidayet eden Allah'tır. Şeytan yalnızca kötü amelleri süslü gösterir, delalete düşüren Allah'tır." hadisi şerifinde buyrulduğu gibi, şeytanın etki alanı kısıtlıdır. Ayrıca şeytan bir zat değil, bir vasıftır. Şeytani vasıf önce cinlere sonra da insanlara yüklendi. Ancak insan kendine yüklenen emanete öylesine ihanet ediyor ki, green arkadaşımın dediği gibi insani şeytanlar, cinni şeytanları geçecek. Cinni olan şeytaniler af dilemeye başlayacak bu şeytanlaşmış insanları görüp.

Şeytan bir zat değil, vasıftır. Bu vasfı yüklenenler şeytanlaşır. Artık insanların içinde de şeytanlar vardır. Bu bir misal ya da benzetme değildir. Şeytan cinlerden ve insanlardan zuhur eder.

Bugün de 313 "Feseyekfikehumullah" ayetini okudum, Allah kabul etsin inşallah.

ben şeytan bir zattır demedim.Şeytanın kendisinden değil, nefse vereceği zarardan korkulmalıdır o kişilerinde nefsine zarar veren o zaten ki şeytanlaşmışlar.yazdıkalrınızdan farklı bir şey ayzdıgımı düşünmüyorum.Allah kabul etsin...

aslında aynı şeyleri diyoruz. yalnız incisel kardeşim malesef juger kardeşimin dediği gibi bir çok insanlara şeytanın vesvese vermesine bile gerek kalmamış gibi görünüyor. üstelik onlar dini emir ve yasakları bizden en azından benden çok daha iyi biliyorlar.inanın bazı cinler bile sığınma talep ediyor o pislik insanlaın zulümlerinden, zorla kötülük yaptırmalarından dolayı....juger kardeşim Allah razı olsun. bende okudum aynı yatsıdan sonra. çok şükür Rabbime 2 gündür daha iyiyim günlerden sonra dün gece rahat bir uyku uyudum.bugünde saldırıya geçtiler lakin şükürler olsun ki Dualarımız önlerine geçti, canımı fazla acıtamadılar. binlerce şükür Rabbime. ben inanıyorum Allah bizleri korumasına alacaktır o zalimlere karşı.