Jump to content

Recommended Posts

aslında aynı şeyleri diyoruz. yalnız incisel kardeşim malesef juger kardeşimin dediği gibi bir çok insanlara şeytanın vesvese vermesine bile gerek kalmamış gibi görünüyor. üstelik onlar dini emir ve yasakları bizden en azından benden çok daha iyi biliyorlar.inanın bazı cinler bile sığınma talep ediyor o pislik insanlaın zulümlerinden, zorla kötülük yaptırmalarından dolayı....juger kardeşim Allah razı olsun. bende okudum aynı yatsıdan sonra. çok şükür Rabbime 2 gündür daha iyiyim günlerden sonra dün gece rahat bir uyku uyudum.bugünde saldırıya geçtiler lakin şükürler olsun ki Dualarımız önlerine geçti, canımı fazla acıtamadılar. binlerce şükür Rabbime. ben inanıyorum Allah bizleri korumasına alacaktır o zalimlere karşı.

ben de dun gece kabussuz uyudum Allah razı olsun kardesım dua etmıstınız benım ıcın

ben de dun gece kabussuz uyudum Allah razı olsun kardesım dua etmıstınız benım ıcın

sendende Allah razı olsun kardeşim.sevindim kabuslardan kurtulduğuna. Maşallah dilerim bundan sonra hep mışıl mışıl uyursun.

ben de dılıyorum kı sız de bu zarardan tamamen kurtulup katılırsınız aramıza...dualarım sızınle

şeytanın parmağı mutlaka vardır kardeşim. lakin şeytandan çok onların nefsleri şeytanlaşmış. bir hadiste okumuştum tam hatırlamıyorum ama dünyanın sonuna doğru insanların şeytanlıklarına karşı şeytan bile Rabbim beni affet bu insanlar benide geçti diyecek yazıyordu. tam hatırlayamıyorum nasıl yazdığını ama ona benzer birşeydi, o insanların şeytanın şaşırttığı insanlardan ziyade daha çok kendi pis nefslerinin kurbanları. defalarca arayıp yada gidip abi yapmayın tövbe edin. büyük günaha giriyorsunuz. bakın iki elim iki yakanızda olur dediğim halde, her geçen gün yanına bir kişide fazla alarak benimle uğraştılar. çektiğim acıları size tarif etmem imkansız, ne ilaç ne iğne fayda veriyor o ağrılara ancak uyuşturucu iğne olursa hissetmiyorum çünkü bütün vucudum uyuşuyor. dolaysıyla ben onları şeytandan daha şeytan görüyorum.şeytandan sizi yoldan çıkarmasına karşı, yasak olana yönlendirmesine, ibadetinize engel olmasına v.s gibi şeylere karşı korkarsını. o insanlar onların yanında birde bedeninize verdiği acılar. Yüce Allah bedeniniz sizlere emanet ona iyi bakın diyor .o pisliklerde sizin en özelinize direk bedeninize saldırı yapıyor. onun için güzel kardeşim kesinlikle ben onları şeytandan daha tehlikeli buluyorum.

nas suresinde Allah c.c insan ve cin şeytanlarının şerrinden buyuruyor.

bazı insanlar da malesef şeytanlaşabiliyorlar ama tafsilatlı düşününce onlar kaybediyorlar.

yaşadığın şeyleri düşünüp empati kurduğumda gayet zor olduğunu anlıyorum.

fakat bu mesele nin güzel tarafları da var senin açından kardeşim.

sende bu tip şeylere maruz kaldığın için büyüye başvurabilirdin.

lakin sen Allah c.c a sığınıp kurtulmayı temenni ediyorsun.inşallah kurtulacaksın da.

kullar çok çeşitli imtihana tabi tutulurlar.

bazı kullar bu tip şeylerle imtihan edilirler.Ayette gözcülerden koruyuculardan bahsedilir.Allah c.c kulunu bu tip meselelerde imtihana tabi tuttuğun da bu korumayı kaldırır.

Şimdi kardeşim sana düşen güzel bi sabır ve güzel bi şükür.

örneğin sen sabredersin şeytan vesvese sureti ile gelip o kadar insan var neden bunlar sana oluyor diye seni isyana sevk edebilir.

şükür edersin isyan dan uzak kalırsın bu kez de sen şükür ediyorsun ama bak bu haller devam ediyor diyebilir.

bunlara çok dikkat etmelisin.

sana düşen emirlere uymak yasaklananlardan uzak kalıp sabır gösterip şükür etmek.

belki bu imtihan günahlarına kefaret oluyordur ya da derecen artıyordur.

emin ol ki sana bunları yapanlar sadece kendilerine yapıyorlar.

Ayet ile sabittir ki bi kul iyilik etse de kötülük etse de mutlak surette karşılığını eksiksiz alıcaktır.

son olarak kardeşim sabah namazına sürekli riayet etmeni tavsiye ederim.

çünkü peygamberimiz buyuruyor ki

Sabah namazını kılan Allah c.c ın himayesinde olur.

• Like 1

Allah razı olsun kardeşim. evet bazen şeytan vesvese vermeye çalışıyor. hemen kendime geliyorum çok şükür. Yüce Rabbim izin vermiyor beni kendime getiriyor.ben İmanımıda Yüce Allah'a emanet ettim ki ''O'' emanete en iyi, en hayırlı bakan koruyandır. sabah namazlarına mümkün olduğunca kalkmaya çalışıyorum. çok ağrım olduğunda çok yorgun düşmüş oluyorum. ozamanlar belki uyanamıyorum.ama çok şükür Rabbime bir şekilde uyanıyorum genelde.

Allah uyanmayı bana da kısmet eder ınsallah..

Hz. Muhammed (sav)’den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte uyanabileceği ve sabah namazına kalkmak için nakledilmiştir.

“Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda”

ANLAMI :

“De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın. “

[Kehf suresinin son ayeti]

birde kardeşim bunu deneseniz

Bu gece de 313 defa "Feseyekfikehumullah" ayetini okudum. Allah tez elden şifanı verir inşallah.

Bu gece de 313 defa "Feseyekfikehumullah" ayetini okudum. Allah tez elden şifanı verir inşallah.

Amin.Allah razı olsun kardeşim. dilerim seninde ne isteğin varsa hayırlara çevrilip hepsi gerçekleşsin. her iki dünyada da yüzün hep gülsün. bende okumuştum çok şükür bir kaç gündür daha iyiyim.

• Like 1