Jump to content
elazynp

Çekim Yasasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Recommended Posts

bu yöntem yeni, egomla en iyi bu şekilde mücadele ediyorum. Çok istediğim bir şey için resim çizerdim hep. Sonunda oldu. Ama olacağına dair inancım nerdeyse yoktu.

Bunu elaznp'in önerdiği kitaptan okumuştum. Kitapta, doğru istendiği an gerşekleşiyor, düşünce bıyutunda olduğu için biz göremiyoruz deniyordu.

peki çizdiklerini attınmı , sakladınmı , duvara ya da aynaya astınmı ?

belli başlı bir kaç şey olmuştur.yüzlerce ıskalanan şeyleri baz alırsak devede kulak.beynimi boşaltacak zincirlerimi kıracak ve bitip tükenmeyen sabatojlarla artık baş etmek istemiyorum.insan olumlamaları söylerken ben zenginliği seçiyorum dediği zaman sessiz oluyor.ben zenginim çok param var sevgilimle evleneceğiz diyince pokk evleneceksin nerede para diyor..ben hiç bireyin mantralarla bilinç altını yendiğine şahit olmadım görmedim.ses dosyalarının ve olumlu kelimelerin kırıldığı bir nokta var.1 kere kaçırdığın zaman tekrar sil baştan 21 gün yeniden başlıyacaksın.beyin inanmıyor bilmediği bir şeyde derhal set çekiyor.ve tehlike alarmı veriyor bildiği ve sürekli tecrübe ettiği yaşama koşullandırıyor..

bazı kadınlar gidip serseri işsiz güçsüz adamı seviyor ona bağlanıyor.sor daha önceki sevgilisiyle bir bir,

yada bir adam hapis yatmışsa ya tekrar hapse düşüyor yada aile içindeki başka biri düşüyor.

Yani gördüğünü yaşamaya meyilli bilinç altı...imgeleme yetersiz kalır.imgelemeyi gerçek sanması için derin tutku ve hırs gerekir..

peki çizdiklerini attınmı , sakladınmı , duvara ya da aynaya astınmı ?

Ben resmi özellikle bir yere koymadım. Defterde duruyordu, sonra kayboldu zaten.

Bu veya buna benzer yöntemlerin, çekim yasasının varlığının doğruluğunu iispatlayamayız, bunun için çabam veya diretmem de yok. Birkaç yaşadığım şey var, bunlarda çekim yasasını etkili olduğunu düşünüyorum. Bu yöntemler, inancımı harekete geçirip, bilincimi o yönde tutmama yardım ediyor. Bu sürekli olmasa da, bir süreliğine katkıda bulunuyor. Bunlar inanç konusu, ben olduğuna inanıyorum, bildiklerimi paylaşıyorum, isteyene cevap veriyorum.

Şanaa son yazdıklarına bayıldım, halk arasında bir deyim vardır kısaca senin anlattığını tek cümleyle özetliyor ön teker nereye giderse arka teker oraya gider.

• Like 1

Bende bayıldım şanaa nın son yorumuna buna ek olarak HEYECAN lazım diyorum.

• Like 1

Aynı şekilde bu hayal gücü için de geçerli. Hayal gücünün insanoğluna en büyük hediyelerden biri olduğunu öğrenmiştim. Hayalgücü, istemek için en büyük araç, yoksa verilmezdi deniyordu.

Evet aynen öyle. :)

Bunu bizzat yaşıyorum örnekleriyle beraber.

Çok istediğim bazı şeyler var mesela, fakat hiçbir şekilde hayalini kuramıyorum.

Ya da bir dönem düşünüyorum, kafamda canlandırıyorum biraz, birkaç gün veya birkaç hafta devam ediyor bu şekilde; sonra yine hayal kuramamaya başlıyorum.

Şu anda tek bir konu adına bendeki durum budur.

Ve bunun tek bir açıklaması var bence. O da şu : Henüz istediğim şeye kavuşmanın vakti gelmedi. :)

Biraz daha beklemem lazım. :)

Bu beklemeler yıllarca da sürebilir.

Asla umudu kaybetmeme ve geri çekilmemek lazım.

Arada bir hepimizin modu düşer ama geçer sonra.

Yani hayal kurulabiliyorsa oldukça içten bir şekilde, heyecanı içimizde hissedebiliyorsak, istediğimiz şeyin bize kavuşma zamanı yaklaşıyor demektir.

Ve bir diğer en mühim nokta ise, istediğimiz şey için gerçekten hazır olup olmadığımızdır.

Bazen onu bilmeden illa olsun diye diretebiliyor insanlar.

Bunlar hep farkındalıkla alakalı işte. Önce onu geliştirmek gerekiyor bana göre.

şunu farkettim, bunu denedim olmuyor, şunu denedim olmuyor, ne yapsam olmuyor. Olmuyor diyenleri tebrik ediyorum çünkü "olmama" çekimini başarıyla gerçekleştiriyorsunuz şu anda...

Akışa bırak denilen du aetmeyi kes inanmayı kes bitir değil. istediğinde dua et dile, ısrarla dua etmenin ters yanı yok amaaaaaaaaaaaaa duruma müdahale etme... biriyle tanışmak istiyorsun diyelim. onun arkadaşlarıyla ortak frekans yakalayıp arkadaşı kullanıp birşeyler ayarlama... ayarlamayı sen yapma...zaten o arkadaş karşına çıkacaksa çıkar hemde daha şahane çıkar, bir davet ayarlama belki daha güzel bir davet sen alacaksın ve orada ayarlanacak... yani kurguya karışma... ve teşekkürü unutmayın bakın teşekkür minnettarlık sihirli değnek gibi, gülün kokusu gibi... ya da o gülü canlandıran tazeleştiren molekül gibi, hücre gibi...

mesela durumla ilgili bir şey oldu hoşuna gitmedi bırak orada kalsın. oldu ve bitti. özür dilemekten çekinme, affetmekten kaçma. :)

sistem aslında basit ve güzel.... sistemi anlatmak bana verilen görev. hep şu yazılar çıktı karşıma "yaşam amacını farket" sonra bir an kitaplardaki eksikliği farkettim ve o kısımları tamamlayıcı yazı yazmaya başladım. arkadaşlarım beğendi. kitap olarak deneyeceğim. para kazanırsam ne güzel lakin ilk amacım boşlukları doldurmak :) ) Sistem "sevgi+saygı+güven" üzerine işliyor ve durum içinde dürüstlük ise en önemlisi. kendinize dürüst müsünüz... kendinize dürüst olun yüzleşmekten kaçmayın. yüzleşin. bir defter alın ad verin benimki teşekkür defteri. o deftere herşeyi yaazın. sizi rahatsız eden etmeyen herşeyi yazın ve teşekkür edin :=)

ve onu yazdım böyle düşündüm değişirmi şu olur mu bu olur mu...cevabım düşüncen gerçeğin olur. eğer o düşünceye olumsuzluk eklersen olumsuzlukla karşılaşırsın iyilik eklersen sevgi eklersen sevgi gelir :=)

ne yaparsanız yapın ve sonra unutun :=)

Allah vermeyeceği isteğin duasını ettirmez derler. bir şeyi aniden istiyorsanız, bir zaman dilimi içinde, ilahi güç size bir sürpriz hazırlıyordur ve buna dokunmayın...o dualar içinde hırs yoksa boşyere edilmiyor bence... zamana bırakıalım en güzel AN içinde bize verilmek üzere hazırlandığına inanalım. sevgiyle inançla güvenle... :=)

bir şeyi aniden istiyorsanız, bir zaman dilimi içinde, ilahi güç size bir sürpriz hazırlıyordur

Buna %100 katılıyorum işte.:thumbsup:

Aniden istemeye, hayalinde canlandırmaya başladığın durumlar, bir bakıyorsun ki hayatına gerçekten dahil olmuş.

Ama işte bu da çekim yasasından ziyade, gelecekte zaten yaşanacak bir olayın içimize doğması oluyor bana kalırsa.

Kader olgusuna giriyor.

Hani bir soru vardır, "istediğimiz şeyi düşündük de mi oldu; yoksa zaten olacağı vardı da, o sebeple mi aklımıza düştü?"

Bu soru bir tartışma konusudur çekimci yazarlar arasında.

Net cevap yok gibi.

:D ''Yaa şu an oluyor, sadece ben görmüyorum'' diyorum.

İstanbulll görmüyorum dersen 3 göz kapatmana ve imgelemene zarar verebilirsin. duru görüm açık, duru hissedişim, duru bilişim, duru duyuşum açıktır. görüyorum, duyuyorum, biliyorum, hissediyorum; her şey gerçekleşiyor tanımını kullanmalısın :=) ego konuşur ego ben ben ben olarak konuşur. içsel sesin biz olarak konuşur, daha yumuşak tonlamadır. onu duyarsın ama görmüyorum vb sözlerle kapatmamalısın :=)

ben 7-8 yıldır çekim yasası sistemiyle ilgileniyordum. ve sonra eksiklikleri ara ara yazmıştım. okudukça nerelerin kaçırıldığına anlatılmadığına dikkat ettim. deneyimlerim oldu düştüm düştüm düştüm ve çıktım. bunu yakın arkadaşlarımla paylaştım da... sonra yazmaya başladım ama yazdıklarımın etkisi olur mu olmaz mı düşüncesine kapıldım. bu sayfayı açtığımda itiraf sadece iletişim halinde olduğum insanların ilgisi olacağını düşündüm. ve aaaaaaaaa bu kadar ilgi gördü yazısını okuyunca mutlu oldum. egosal bir durum değil ama demek ki istediklerimi anlatabiliyorum, ifade dilimde karmaşıklık, kompleks bir aktarım yok dedim. İnsanlarla bildiklerimi öğretilerimi deneyimlerimi paylaşıp, o ANlık gerilimli, stresli, olumsuz durumdan çıkarmaya yardımcı olmak etkimin olması güzel...çünkü ben bunu iyin iyetle yapıyorum. ben dünyada sevgi ve iyilik ve mutluluk endeksli yaşam düşlüyorum. bunun için adımlar atma eğilimim var :)

-az evvel konu açtım bir gün 315 kişi okumuş sevindirik oldum deyip sonra egosal bulup silmiştim. ama neden buydu. İfade edebiliyor muyum, acaba bu alanla gerçekten ilgilenen var mı, bir ütopik yol peşindemiyim derken olmadığımı farkettim. teşekkürümün nedeni buydu..." herkes internete ulaşamıyor ama kitaplara ulaşabilir :=))))

kimseyi kırma incitme eğiliminde değilim açıklama yapma gereksinimi hissettim. Sevgiler... elazynp

Buna %100 katılıyorum işte.:thumbsup:

Hani bir soru vardır, "istediğimiz şeyi düşündük de mi oldu; yoksa zaten olacağı vardı da, o sebeple mi aklımıza düştü?"

Bu soru bir tartışma konusudur çekimci yazarlar arasında.

Net cevap yok gibi.

Aslında o olay deneyim olacaktır ama o olayı şekillendiren düşüncemizdir diye düşünüyorum. B adamı B olayı olacaktır. deneyimin için onu yaşaman gerekiyordur. amaaaaaa o oluşa müdahale ederek biçimini değiştirme şeklimiz olabilir. olumlu-olumsuz düşünce, duurumu hızlıca oldurma çabası... aslında ince ayrıntıyı buldum ŞİMDİ.... "HIZLICA OLDURMA" ile durumun gecikmesine ya da hiç olmamasına neden oluyoruz her birimiz... bir de düşüncenin yanında çaba önemli... bunu şöyle anlatayım, yabancı dil sınavına gireceksin hiç çalışmadan 90 almak istiyorsun. o zaman emekte harcayacaksın. sevdiğin adam mı var onu düşün iste onun için dua at, arada karşılaşma ihtimali yerlere üşengeçlik edip gitmemezlik etme ama zorla her sokak başında karşısına da çıkma... arkadaşlarını kullanarak durum yaratma... bırak o akış içinde olay seni çağırsın. çağırdığında reddetme, al, katıl, içtenlikle kabul et verileni :))) ve teşekkür et ayrıca :=))))

elaznp haklısın aslında, ben bu zalim ego için bu şekilde bir düşünce geliştirmiştim, aslında etkili de oldu. Sonuçta diğer boyutlar var ve biz onu göremiyoruz gibi...