Jump to content
elazynp

Çekim Yasasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Recommended Posts

Çekim yasasında dikkat edilmesi gereken en önemli kavramlardan biri egonun varlığıdır ..belki çoğu insan için sıfırlamak zordur ama çekim yasasını çalıştırmanız için gereken boyut egonun varlığını pek kaldırmıyor.. Nacizane tavsiye..

Çekim yasasında dikkat edilmesi gereken en önemli kavramlardan biri egonun varlığıdır ..belki çoğu insan için sıfırlamak zordur ama çekim yasasını çalıştırmanız için gereken boyut egonun varlığını pek kaldırmıyor.. Nacizane tavsiye..

BENCE; ego'yu sıfırlama değil kontrol edebilme aslında amaç olmalı... her bireyde ego vardır ama kavramlar karıştırılmaktadır. ruh-benlik-ego-karakter gibi.... ego hep "ben yaparım ben ederim vardır sesi serttir öfkelidir içinde kin intikam agresiflik barındırır." ama kontrol edilebilir. "egosuz olun egosuz olun diye diye bizi hiçleştirdiler" diyenler ve egoyu besleyenler var. egosuz olun derken bencillikten hırstan öfkeden arının anlamı vardır. tüm kişisel gelişim uzmanları ve meditasyon ustaları egonun sıfırlanmayacağını ama kontrol edilebileceğini bilirler. Doğru tanımlamalar aslında çekim sisteminde çok önemli... İç sesi dinleyin derler. "o nasıl derseniz?" içses "sen, siz biz diye konuşur. sakindir yumuşaktır zorlamaz sadece yön gösterir...kararı sana bırakır..."

bunu şöyle anlatayım. elinize aniden çok çok çok para geçti. ve artık düşündüğünüzden çok zenginsiniz. yolda yürürken canınız çikolata istedi. markete girdiniz şimdi iki ses duyacaksınız.

1. ses: geri zekalı olma bir sürü paran var gidip çikolata fabrikasının hissesini alsana...

2. ses: sadece çikolata yemek istiyorsun. haydi çikolatayı almayı dene onu keyifle yiyip şimdinin tadını çıkar.

hangisini seçersiniz onu güçlendireceksiniz.

EGO var olacak ama kontrolü kim devir alacak...siz mi ego mu... egoyu küçümsemeyin de bazı anlar başarınız için ona ihtiyacınız da var... sadece yaşamsal yöneticinin kararını veren kim olsun. onu belirleyin. ve zaman ve sabırda ekleyin. değişim bir süreçtir ve planlıdır.

• Like 1

sen&ben, 16.04.2013 - 21:07 yazdı:

tabiki gelki ben sürekli burda paylasiyorum yöntemlerimi. dedigim gibi öncelikle Allah isterse olur, ben dualarin fazla sayisina takilmiyorum- örnegin: uzun bir dua 160 x oku deniyor ki... bu cogu zaman imkansiz oluyor, sonra sitede basliyoruz el acmaya lütfen yardim edin diye. bana göre ismarlama hac olmadigi gibi baskalarina kendi okuyacagimi okutmakta...bence Dogru degil. iki kez uyguladigim yöntem: bir bos beyaz kagit aliyorsun ve sirayla istediklerini yaziyorsun ama tam ince noktasina kadar. size örnek vereyim: 1. daire istiyorum 150m2 4 odali parkeli terasli sahile yakin önümde genis cadde olsun, dairemin yaninda mese agaclari olsun, perdelerim uzun, koltuklar bordo.... 2. arac istiyorum markasi fiyat kombi olsun, mazotlu, 2 yasinda, rengi siyah ....olsun. 3. koca istioyorum, 175 boyunda, esmer beyaz tenli, ela gözlü, yüksek tahsil yapmis, zengin bir aileye mensub.... 4. 10 bilezik istiyorum 22 Ayar 20g. tüm isteklerinizi siraladiktan sonra, tarih yaziyorsunuz. örnegin bunlar 31.12.2016 olucak diye. simdi abdest alib icinizden gelen dualari okuyorsunuz, ben genelde: Kenzül- Ars, Ayetülkürsi, Salati- Tüncina vs... okuyub kagiti elime alib tenha bir köseye cekiliyorum ve yazdiklarimi hayal ediyorum (denedim aksam veya günes batarken daha iyi) öyle kanli canli hayal edeceksinizki gercekle hayal arasi gelib gideceksiniz. sankim o dairede dolasiyor perdelere dokunuyor, arabaniza dokunuyor onu kullaniyor, kocaniza sariliyorsunuz onunla mutlu bir aileniz olmus, vs... iyice isteklerinizi beyninize kazidiktan sonra bu kagiti katlayib bir kitab arasina koyuyorsunuz ve birdaha acib bakmiyorsunuz gerceklesene kadar- bitti- Bir baska yöntem: benim siddetle tavsiye etdigim fakat türkiyede bulunmadigini haber aldigim bir kitab: Joseph Murphy Your Infinite Power To Be Rich. Allegria yayin evi: kitab seri numarasi: 978-3-548-74104-8, size icinizdeki kiskancligi kini nefreti yok etmesini ögretiyor ve sürekli Allahtan istemeyi dogru istemeyi ve dua seklini ögretiyor. birde ben hacet dualarimi ismi azam dualariyla istiyorum. dualari okuduktan sonra 1 fatiha 1 ayetül kürsi 1 süre Kadir ile bitirib kibleye dogru kollarimi kaldirib avuclarimi acib istiyorum ve sürekli isityorum yani bir nevi zikir her gece yatmadan önce dua ediyorum sizde edin cok faydasini göreceksiniz. son olarak burda bir arkadasin duasindan fayda gördüm. diyor 10 gün boyunca her gün 3-10-30 defa besmele cekib: yefalullahü ma yesau(dikkat edin: yesau´nin s, sahinin s olcak benim klavyemde türkce alfabe yok) bi kudretihi ve yehkumu ma yüri du bi izzetihi okuyub dilegini dile deniyor. Ben bunu ilk seferinde 10gün boyunca 30 defa okudum bitince hemen ardindan 3 defa okudum ve hala okuyorum yani hic birakmadim. icinizden nasil geliyorsa sayica okadar okuyun derim Allah herkesin gönlündekini dogru zamanda versin insallah amin.

Yazılarının hepsini okudum. Siteye artık girmiyorsun. Kitap dikkatimi çekti sipariş verdim geldi komik olan yanlış kitap sipariş etmişim :D

Bilinç altının gücü

Senin dediğinde 

Yaşamı Zenginleştirmek miş.  Türkçe yazılmış okumak isteyenler alabilir... 

kitab: Joseph Murphy Your Infinite Power To Be Rich. Allegria yayin evi: kitab seri numarasi: 978-3-548-74104-8, size icinizdeki kiskancligi kini nefreti yok etmesini ögretiyor ve sürekli Allahtan istemeyi dogru istemeyi ve dua seklini ögretiyor

• Like 1

Posted (edited)

Joseph Murphy kitabı bende vardı çok güzel gerçekten ancak içerikli olarak incil pasajları bulunmaktadır

Başımdan geçen bir hadiseyi yazayım;

2013 yılıydı bir arkadaş bana diyordu ki duala iste nasıl bir eş istiyorsan o ince ayrıntılarıyla dile getir tam istediğin gerçekleşir vs yani bildiğimiz şeyler kendi de biliyordu az çok gönlümdekini .. neyse uygulamaya geçtim bir yıl sonra izinden gelir gelmez o hafta değilde diğer hafta başka bir arkadaşım beni geldiğimden beri aramış ama bulamamış bana onun benim olaydan hiç bir haberi yok , heyecanlı bir şekilde bana birini bulmuş karşı tarafada benden söylemiş o kişiyi de harekete geçirmiş görmek istemiş neyse bana telde tarif ederken ben bayılıyordum neredeyse tam tamına benim gönlümdeki kişiyi tarif ediyordu... haftaya buluşmaya karar verdik dört ekiple buluştuk sohbet ediyoruz o kadar tesadüf olamaz diyorum detaya girmeye gerek yok sonuca geleyim netice de isteklerimde artık çok dikkatlıyım ... her istek netice götürmeyede biliyormuş ben bunu anlıyorum..

Edited by Cangirl75
  • Like 1

Cangirl75, 8 dakika önce yazdı:

Joseph Murphy kitabı bende vardı çok güzel gerçekten ancak içerikli olarak incil pasajları bulunmaktadır

Hangi kitabı isim verebilirmisin. 

Bütün kitapları okuyun diye yazıyor kitabımız, sadece hükmü yok tek hüküm Kuranı Kerim diye yazıyor. 

• Like 1

hacersş, 7 dakika önce yazdı:

Hangi kitabı isim verebilirmisin. 

Bütün kitapları okuyun diye yazıyor kitabımız, sadece hükmü yok tek hüküm Kuranı Kerim diye yazıyor. 

Onun yazdığı isimli kitabı vardı bulamadım evde . Yazarın yazdığı kitap incil içerikli 

• Like 1

Yaşamı Zenginleştirmek miş.  Türkçe yazılmış okumak isteyenler alabilir... 

Bunu diyorsun o zaman

• Like 1