Jump to content
quardian

Abdullah Öcalan: CHP Sürece Katılmazsa Biter

Recommended Posts

[h=2]Öcalanlı açılım sürecinde yeni hamleler art arda geliyor. Öcalanla yapılan görüşmelerin ayrıntılarını anlatan BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Öcalan’ın “CHP destek vermezse kendini bitirir” dediğini açıkladı. CHP içerisinde de Sezgin Tanrıkulu’nun geri çekilen komisyon önerisini yeniden grup yönetimine sunduğu öğrenildi.[/h]Osman Nuri Cerit

 

AKP ve BDP grup konuşmalarında CHP’nin sürece dahil olması istendi. Öcalan da bu kervana katıldı. BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Öcalan’ın; "CHP sürece dahil olmaz ise biter" dediğini söyledi.

“Öcalan’ın süreçle ilgili beklentileri var. Birinci aşama, ikinci aşama ve üçüncü aşama diye nitelendirdiği bir yol haritasından bahsediyor. Birinci aşamada daha çok komisyonların kurulması, hem akil insanlar komisyonu hem de Meclis bünyesinde kurulacak olan komisyon ve bir de geri çekilme meselesi var. Bu komisyonlar zaten kuruldu. Ancak özellikle Meclis’te kurulan komisyona CHP’nin mutlaka milletvekili vermesi gerektiğini ifade etti. Çünkü CHP bu sürece katkı sunmazsa, bu sürecin dışarısında kalırsa, "bu süreçten sonra CHP kendisini bitirir" dedi. Dolayısıyla CHP’nin sürece ilişkin tavrı net olmalı. Komisyona üye vererek bence bu tavrını netleştirebilir.”

 

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP'nin artık taraf olması gerektiğini belirtti.

“CHP gibi bir parti Kürt sorunun çözümünden yana taraf olmalıdır. Bu komisyona CHP’de üye vermelidir. Mesele komisyon meselesi değildir, mesele çözümden yana mıdır, değil midir?”

 

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun da, partisinin genel kurulda geri çektiği komisyon önerisini yeniden grup yönetimine sunduğu öğrenildi.

 

35 imzayla grup yönetimine sunulan önergeyi CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin beklettiği, bu nedenle de Sezgin Tanrıkulu'nun Akif Hamzaçebi’nin nöbetçi olduğu gün önergeyi grup yönetimine sunduğu belirtildi.

 

 

Haber Kaynağı

 

Tehditmi ediyorlar kendilerince ateş olsalar cürümleri kadar yer yakamazlar.

CHP Sürece dahil olursa asıl ozaman BİTER .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Herşey biraz da CHP den kaynaklı bence... CHP'ye kaç kere güvendi de ortada kaldı bu halk. o yüzden yıllardır CHP'ye kızgındım şahsen...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...