Jump to content
Guest thechoosen

Hangi Kitabı Okuyoruz?

Önerilen İletiler

e kitaplara karşıyım!!!!!!!!!!! emeğe saygı istiyorum !gidiniz ve kitap alınız hem de bandrollü orjinal olanları alınız efendim:):):)

e-kitaplara bende karşıyım.alıcaksın eline kitabı o kokusunu duya duya içine girip kitapta yazılanı yaşayarak o koku eşliginde okuyacaksın.aklında yer edenelri çiziceksin hatta:) sonra kapagını kapatıp içine sindireceksin:)

bilgisayarda kitapmı okunurmuşşşşşşşşş

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest EyLüL

Ayn Rand-Hayatın Kaynağı

"Kolektif beyin diye bir şey yoktur. Kolektif düşünce diye bir şey de yoktur. Bir grup insanın vardığı anlaşma, ya bir uzlaşma, ödün verme sürecidir, ya da birçok bireysel düşüncelerin bir ortalamasıdır. İkincil önem taşıyan bir şeydir. Birincil eylem.. yani mantık yürütme süreci... bir tek kişinin tek başına yapması gereken bir şeydir. Yemekleri bir sürü insana paylaştırabiliriz. Ama kolektif bir midede sindiremeyiz. Hiç kimse kendi ciğerlerini, başkasının yerine solumak için kullanamaz. Hiç kimse kendi beynini, başka birinin yerine düşünmek için de kullanamaz. Vücudun ve ruhun bütün işlevleri bireysel ve özeldir. Paylaşılamazlar ve devredilemezler."

Tanrılar okulu-Stefano D'Anna

Size ‘öğretilen ve anlatılan dünyanın’, anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku, zorla ‘öğretilir’.

Hayatınızda önünüze çıkan herkesin özel bir görev ile karşınıza geldiğine emin olun. Ve ona varlığı için teşekkür edin. Özellikle düşmanınızsa.

Herkes sizi gösterir. Çünkü herkesi siz yarattınız. Bu dünyayı siz yarattınız. Bu sizin dünyanız. Telefondaki arkadaşınız sizsiniz. Çalışanlarınız, üstleriniz, aileniz, hepsi sizsiniz. Yay da, ok da, hedef tahtası da; hepsi sizsiniz.

Önünüzde gelecek varken, geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir ‘eski geçmiş’ yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun.

Mea Culpa… Başınıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğu gerçeğiyle barışmayı reddettiğiniz her gün tedavi süreciniz gecikecek, ‘yeni bir eski geçmiş’ için her seferinde yeni bir adım attığınızla kalacaksınız.

Gerçek, düş artı zamandır. İnanmak için görmeyi beklemeyin. İnanın ki, görebilin.

Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek ‘mutluluk’tur. Ekonominin tanımı Mutluluk’tan başka hiçbir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.

Düşleyin, düşleyin, düşleyin… Düş, var olan en gerçek şeydir.

Tanrının Doğum Günü-Burak Özdemir

Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu.

Artık zamanı gelmişti...

Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı.

Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chatleşmeye başladılar.

Çocuk 'Nasıl olur da Tanrı insanla chatleşir? ' diye sordu.

'Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum. Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum' yanıtını aldı.

Çocuk 'Kuran, kutsal bir kitap. O varken İslamın imajını değiştirmek neden bana düşüyor? ' diye sordu.

'Kuranı bir de benden dinlemeye ne dersin? ' dedi Tanrı.

'Bu, resim çizmeyi Picassodan öğrenmek gibi bir şey' dedi çocuk. Ve her şey ondan sonra başladı...

'Artık kütüphanende daha önce hiç okunmamış, kutsal bir kitabın olduğunu biliyorsun. Sır senindir' dedi Tanrı... Öğrendiklerine inanamayan çocuk sokağa çıkıp avaz avaz bağırmak, haykırmak istiyordu...

Elif, Lam, Mim... Bu harflere dikkatli bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.

Çünkü bugün, büyük gün... Bugün Tanrının doğum günü.

Bin yıllık suskunluk sona eriyor, dinler tarihinin en kadim sırrı gün ışığına çıkıyor...

Bugün... Bu büyük gün, tüm İslam âlemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun...

Tanrının doğum günü kutlu olsun...

Bunlar benim ilk üç kitabım,tanıtım yazıları ve alıntılarıyla...

Pişman olmazsınız..;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslında okuyan insan okuduklarını paylaşmak anlatmak karsılıklı fıkır vermekten cok hoşlanıyor, yanı ben oyleyım en azından

bu arada okumanızı tavsiye ettiğim bi kaç kitap var;

bay pipo

olasılıksız

mutluluk

the secret

evet zülfü livanelinin mutluluk kitabı filminden dahada bir güzelbende tavsiye ederim.ve en son okudugum Ayşe kulin veda ve umut.okunası kitaplar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Zem_heri

En son italyanca aşk başkadırı okudum. Pek çok insanın hayatındaki kısa kesitler ve çalkantıları, boşa geçen yaşamlar, bi italyanca kursuna düşüyor hepsinin yolu. ve hepsinin hayatına yön çizdiği bir dönem oluyor. her ne kadar karakterlerin daha çok karşılarındaki baskın kişilikler yüzünden ezilip hayatlaının yokolduğunu düşünsem de sıkılmadan okunabilecek bi kitap. Çok duygusalların tam bam teline basacak türden. Yalın sade akıcı .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bende birkaç tavsiyede bulunayım kendi çapımda...

gnostizim tarihi;gnostik düşünceyi merak edenler için güzel bir eser

masonik cinayetler;locaların iç yüzünü daha iyi kavrayabileceğiniz anlatımı hoş bir eser

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canan Tan -Yüreğim Seni Çok Sevdi gerşekten çok güzel bir kitap ve herkese mutlaka okumasını tavsiye ederim..Okurken yaşıyorsunuz sanki olayları hatta biraz duygusalsanız ağlıyorsunuz...Bir de Piraye'si var ama bu iki kitabın konusu birbirine benziyormuş o yüzden onu okumadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_35

ossho the secret hindistanlı bir alimin kitabı ben beğendim tavsiye ederim bazı yerleri biraz ters olsada bilgi bilgidir:):)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest WeiserEngeL
Ayn Rand-Hayatın Kaynağı

"Kolektif beyin diye bir şey yoktur. Kolektif düşünce diye bir şey de yoktur. Bir grup insanın vardığı anlaşma, ya bir uzlaşma, ödün verme sürecidir, ya da birçok bireysel düşüncelerin bir ortalamasıdır. İkincil önem taşıyan bir şeydir. Birincil eylem.. yani mantık yürütme süreci... bir tek kişinin tek başına yapması gereken bir şeydir. Yemekleri bir sürü insana paylaştırabiliriz. Ama kolektif bir midede sindiremeyiz. Hiç kimse kendi ciğerlerini, başkasının yerine solumak için kullanamaz. Hiç kimse kendi beynini, başka birinin yerine düşünmek için de kullanamaz. Vücudun ve ruhun bütün işlevleri bireysel ve özeldir. Paylaşılamazlar ve devredilemezler."

Tanrılar okulu-Stefano D'Anna

Size ‘öğretilen ve anlatılan dünyanın’, anlatıldığı gibi olduğunu söyleyenler sadece anlatanlardır. Korkmanız, çekinmeniz, endişe etmeniz gerektiği söylenen her şey, bu betimlemenin pençesindeki insanların fikirleridir. Oysa bunlar olumsuz duygulardır ve hiçbiri dünyaya geldiği haliyle insanın mayasında olan hisler değillerdir. İnsan korkusuz doğar. Korku, zorla ‘öğretilir’.

Hayatınızda önünüze çıkan herkesin özel bir görev ile karşınıza geldiğine emin olun. Ve ona varlığı için teşekkür edin. Özellikle düşmanınızsa.

Herkes sizi gösterir. Çünkü herkesi siz yarattınız. Bu dünyayı siz yarattınız. Bu sizin dünyanız. Telefondaki arkadaşınız sizsiniz. Çalışanlarınız, üstleriniz, aileniz, hepsi sizsiniz. Yay da, ok da, hedef tahtası da; hepsi sizsiniz.

Önünüzde gelecek varken, geçmişle uğraşmayın. Ama geleceği de yeni bir ‘eski geçmiş’ yaratmak için yaşamayın. Onu şekillendirin; bu kez şekillendirin; geçmişinizin tekrarlarından kurtulun.

Mea Culpa… Başınıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğu gerçeğiyle barışmayı reddettiğiniz her gün tedavi süreciniz gecikecek, ‘yeni bir eski geçmiş’ için her seferinde yeni bir adım attığınızla kalacaksınız.

Gerçek, düş artı zamandır. İnanmak için görmeyi beklemeyin. İnanın ki, görebilin.

Dünyadaki en büyük ekonomik gerçek ‘mutluluk’tur. Ekonominin tanımı Mutluluk’tan başka hiçbir şey değildir. Her zaman iyi bir ekonomist olun.

Düşleyin, düşleyin, düşleyin… Düş, var olan en gerçek şeydir.

Tanrının Doğum Günü-Burak Özdemir

Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu.

Artık zamanı gelmişti...

Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı.

Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chatleşmeye başladılar.

Çocuk 'Nasıl olur da Tanrı insanla chatleşir? ' diye sordu.

'Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum. Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum' yanıtını aldı.

Çocuk 'Kuran, kutsal bir kitap. O varken İslamın imajını değiştirmek neden bana düşüyor? ' diye sordu.

'Kuranı bir de benden dinlemeye ne dersin? ' dedi Tanrı.

'Bu, resim çizmeyi Picassodan öğrenmek gibi bir şey' dedi çocuk. Ve her şey ondan sonra başladı...

'Artık kütüphanende daha önce hiç okunmamış, kutsal bir kitabın olduğunu biliyorsun. Sır senindir' dedi Tanrı... Öğrendiklerine inanamayan çocuk sokağa çıkıp avaz avaz bağırmak, haykırmak istiyordu...

Elif, Lam, Mim... Bu harflere dikkatli bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.

Çünkü bugün, büyük gün... Bugün Tanrının doğum günü.

Bin yıllık suskunluk sona eriyor, dinler tarihinin en kadim sırrı gün ışığına çıkıyor...

Bugün... Bu büyük gün, tüm İslam âlemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun...

Tanrının doğum günü kutlu olsun...

Bunlar benim ilk üç kitabım,tanıtım yazıları ve alıntılarıyla...

Pişman olmazsınız..;)

Bu üçünü de /elimdeki iki kitabı bitirdikten sonra /:) alacağım ;orijinal basımlarını hem de;e kitap ya da korsana hayır sosyal mesajını da ekleyeyim yeri gelmişken:no:;)Teşekkürler...

--------------------

bende birkaç tavsiyede bulunayım kendi çapımda...

gnostizim tarihi;gnostik düşünceyi merak edenler için güzel bir eser

masonik cinayetler;locaların iç yüzünü daha iyi kavrayabileceğiniz anlatımı hoş bir eser

İlgi çekici geliyor kulağa ; alınabilir diye düşünüyorum teşekkürler:thumbsup:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Deli_Kadir

Almanca bilenler icin Arthur Miller´in süper eseri "Der Handlungsreisende" Tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

latife ve fikriye,iki aşk arasında atatürk-atatürkün yakın arkadaşlarından salih bozokun yorumu,çok güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim

okul yılları arkadaşlığını özleyenler için-hulki bey ve arkadaşları-yiğit okur-

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap